Jump to content

reef1905

Üye
 • Posts

  51
 • Joined

 • Last visited

About reef1905

 • Birthday 01/01/1976

reef1905's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. İlgi ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Şu an işteyim ve gece eve geçtiğimde bu yolu deneyecek ve sonucunu yazacağım.
 2. Arkadaşlar kardeşim kullandığı iphone 4'e parola koymuş ve nasıl becerdiyse unutmuş. İnternet ortamında bulduğum çözümlerden bir sonuca ulaşamadım.Bilgisayar bağlantısı ile dfu moda alıp itunes üzerinden halletmeye çalıştığımda " 3194 " hata kodu veriyor. Bunların dışında yapabileceğim bir şey var mı ? İçindekilerin silinmesi vs. önemli değil.Bir şekilde içindeki tüm yazılımı silip telefon modeli için mevcut en son sürümü yüklesem kafi. Anlatım vs. varsa buna dair çok makbule geçecek...
 3. İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim. Sorun halloldu.
 4. Hiçbir şey yokken dün kendiliğinden edge simgesi kayboldu.Iphone 4 kullanıyorum ve bu simge olmasa da edge modunda arama yapabiliyorum.Fakat işin ilginç tarafı internete girmiyor, ağ hatası veriyor. Ancak 3G etkinleştiğinde internete girebiliyorum. Sorunumu anlatayım diye Turkcell'i aradım, müşteri temsilcisine bağlanma aşamasına geldiğimde " aradığınız numarayı tespit edemediğimizden . . . " diyerek kapanıyor. Başına daha önce böyle bir durum gelen var mı ? Çözüme ilişkin ne yapabilirim ?
 5. IOS 5 yükledikten sonra tüm zil seslerim gittiği gibi yeni yüklediklerimi de kabul etmiyor.Neyi yanlış yaptığımı bulamadım, zil sesi problemi yaşayan var mı benden başka ?!
 6. Arkdaşlar ben sizin kullandığınız çoğu terimi anlayamıyorum, kusura bakmayın.O bakımdan merak ettiğimi kendi anladığım gibi anlatayım.Benim kullandığım iphone 4 İngiltere'den sim kilitsiz olarak geldi, 4.3.3 yüklü ve jailbreakli.Ben de İOS 5'e geçmek istiyorum. 1 - Jailbreak bozulmadan geçmenin yolu var mı ? 2 - Eğer yoksa İtunes üzerinden restore veya başka seçenekle İOS 5'e verilerim kaybolmadan geçebilir miyim ? Nasıl bir yol izlemem lazım ?
 7. İnternet bağlantısında sorun yok, hem hatta tanımlı internet, hem evdeki modem üzerinden denedim sonuç aynı. Telefonun kendi hava durumunda İstanbul var, oradan bazaldığını biliyorum.Yani sorun bunlarla ilgili değil.Malesef çözemedim sorunumu. Telefonları yurtdışından getirtdim, Lockinfo kardeşiminkinde sorunsuz çalıştı, bende bu sorun oldu.
 8. Valla kaç kere kurup sildiğimi unuttum yeminle, ama olmadı, 0º null çıkıyor, başka şey çıkmıyor.Hem weather, hem HTC Plugin in hava durumlarında bu uyarı çıkıyor. Bu arada bende Iphone 4, 4.3.3. Jeailbreak kullanıyorum.
 9. Bunlar denediklerim arasında en basit olanlar, kesinlikle çalışmıyor, 0 null yazısından başka bir şey çıkmıyor.Tek ümidim bu üst versiyonla çalışması ama daha çözümü üretemedim henüz.
 10. Sitenin source kısmında bulunan 3.0.3.11 versiyonlu Lockinfo programını sıkıntısız kurabiliyorum, yani lisans sorunu çıkartmıyor.Yalnız sonradan eklenen plugin ler Lockscreen da gözükmüyor, özellikle HTC ve Weather. . . Bunun versiyondan kaynaklı olabileceğini düşünerek ( herşeyi aynı source üzerinden kurmayı vs. herşeyi denedim ) 3.0.5.14 versiyonunu hangi source üzerinden kurmayı denediysem lisans sorunu çıkarttı. Lockinfo konusunda bir kardeşimize gösterilen yol gibi İfunbox ile kayıt anahtarını silip yüklemeyi de denediğim halde sonuç başarısız. Sebebi ne olabilir bu durumun, neden bu versiyon kurulmuyor ve özellikle çözüm nedir ?! Bilen varsa lütfen yardımcı olsun, yaklaşık 1 haftadır uğraşıyorum çünkü. Alttaki sitede anlatım buldum ama neyi nasıl yapacağımı çözemedim ; [K] LockInfo 3.0.5.14 [Repo] - xSellize
 11. Pasaporta telefonu kaydettirdiğiniz zaman pasaport sahibi önümüzdeki 2 sene boyunca başka bir telefon kaydettiremez pasaportuna.Hakkı boşuna kaybolmasından kasıt bu.
 12. Bir tek ağızımla kuş tutmadığım kaldığı halde HTC Plugin için hava durumunu çalıştırtamadım.Saati, tarihi gösteriyor, altta ise sadece 0 derece yazısı mevcut. Iphone'un kendi hava durumu eklentisinde sadece İstanbul'u bıraktım, Lockinfo içinden HTC Plugin'e İstanbul yazıp Celcius seçtim fakat ne yaparsam yapayım hava durumu görüntülenmiyor. Bunun çözümü nedir, nerede yanlış yapıyorum.Yeni iphone kullanıcısıyım, belki size inanılmaz basit gelecek şeyleri bile tam olarak bilmiyor olabilir, böyle bir durumdan görüntüleyemiyor olabilirim.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.