Jump to content

Önsöz

Üye
 • Posts

  26
 • Joined

 • Last visited

About Önsöz

 • Birthday 05/17/1985

Önsöz's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

10

Reputation

 1. Fazla abartmışlar bazı arkadaşlar kimsenin sizlere yalan borcu yok yada oturduğu yerden sallayıp prim yapacak değiliz. Bende 4S ile kullandım Beta 5 ve 6 gayet stabil ve kusursuzdu açılma ekranımdan tutun cihazın günlük kullanımından tam 15 gün boyunca düzenli ve gayet aktif kullandım cihaz ve İOS kaynaklı bir kaç ufak sorun ( multitaskingteki öeperi kapatırken işlem yapmama, multitaskinde öğe kapatırken ekrandaki gsm operatörü yazısı üst üste iki yazı şeklinde gözükmesi saat dahil , bide çok nadir tuş kilidi kapalıyken basıp saat bakmak isteidğimde ışığın yanmaması ekrnaın cevap vermemsxioluyodu ki oda 2. basışımda açılıyodu ) başka hiç bir ağırlık yavaşlama gibi abartılan şeyleri hiç görmedim oyun oynarken sadece bir sms geldiğinde yada sosyal ağlardan bildirim geldiğinde bi moronlaşma oluyodu o kadar yoksa hiç sorun yaşamadım. Ben İOS 6 geri döndüm 15 gün sonra çünkü whatsapp twitter gibi uygulamalar baş belası oluyordu yoksa asla dönmezdim anlatılan tüm sıkıntılar hepsi kullanıcı kaynaklı ve app kaynaklıdır yada cihazlar ile alaklı donanımsal sorunlar ile alakalıdır İOS 7 ile alakalı dğeil lütfen fazla abartmayalım.
 2. bu işlemlerin dışında bir yöntem olduğunu sanmıyorum. UDİD kaydı alıp deneyin yada mevcut resmi sürüme geri dönün.
 3. iPad'lerdeki durumu bilmiyorum ama benim bir önceki mesajda bana ait yaptığım işlemleri bir deneyin. Belki sorun yaşamazsınız. Yalnız öncesinde siz şimdi cihazı DFU moduna alın ve itunes üzerinden geri yükle / restore et tuşu ile en son ki resmi sürümünüze döndürün. ondan sonra aktive olunca cihaz benim bahsettiğim mesajdaki işlemleri titizlikle uygulayın bakalım olacak mı. Garanti veremiyoruz tabiki ama bir umut olur belki.
 4. UDİD kaydım olmadan hiç bir SKSK kaydı ve benzeri işlem yapmadan biraz önce 4S cihazımı shift+Güncellemeleri denetle işlemi ile direk İOS 7 Beta 5 e geçirdim. Minicik bir problem ve aktivasyon sorunu olmadan terfi ettim cihazımla İOS 7'ye çok güzel bayıldım. Son yarım saattir cihazı elimden düşürmedim cihazı terfi ettirdiğimde şarjı %22 deydi 30 dakika hiç elimden düşürmedim 4-5 tane app indirdim kurdum kullandım WiFi ve 3G hep açıktı bir o kadarda kurcaladım yeni olduğum için ona rağmen 35-40 dakikan çok gitti bataryam. Şimdi full boşaltım bataryamı ve kendi kendine kapandı iPhone'um şimdi 2.5 saat şarj edicem kapalı konumda ondan sonra ilk asıl performans notumu ileteceğim. Cidden gönül rahatlığı ile geçebilirsiniz İOS 7 beta 5 'e direk :) Çok tereddütlüydüm UDİD kaydı olmadan yaptık diyenlere güvenmedim ama riske girdim cesaretimi topladım ve sorunsuzca terfi ettim. Yaptığım işlemler şu şekilde: Cihazım iPhone 4S ( türkiyeden satın alınmış ) İçindeki stabil ve resmi sürüm 6.1.3' tü terfiden önceki. İlk önce tüm ayarları ve içerikleri sil dedim cihazdaki ayarlar menüsünden ve sıfırladım tamamen ve cihaz sıfırlandı aktivasyon ekranı geldi aktive etmeden önce komple kapattım iPhone'umu ve Kapalı konumdayken cihazımı DFU moduna alıp en temizinden 6.1.3 kurdum sorunsuzca akabinde cihazım normal şekilde açıldı aktivasyon ekranı geldi aktive ettim ve ana akranıma geldim. Daha sonra o temiz halde iTunes üzerinden cihazımı bağlayarak shift+Güncellemeleri denetle tuşuna basarak İOS 7 Beta 5 ipsw'sini gösterdim ve kurulum yaklaşık 6-7 dakka sürdü daha sonra cihazım yeni işlemi sistemi ile açıldı. Aktivasyon ve benzeri hiç bir ekran yada sorunla karşılaşmadım şuan çatır çatır kullanıyorum. Bu kadar zaman beklediğim için kendime o kadar kızıyorum ki anlatamam bayıldım cidden. Denemekten geri kalmayın cesur olun. :) Yinede oluşabilecek risklere karşı sorumluluk tabiki sizlerde :)
 5. UDİD kaydım olmadan hiç bir SKSK kaydı ve benzeri işlem yapmadan biraz önce 4S cihazımı shift+Güncellemeleri denetle işlemi ile direk İOS 7 Beta 5 e geçirdim. Minicik bir problem ve aktivasyon sorunu olmadan terfi ettim cihazımla İOS 7'ye çok güzel bayıldım. Son yarım saattir cihazı elimden düşürmedim cihazı terfi ettirdiğimde şarjı %22 deydi 30 dakika hiç elimden düşürmedim 4-5 tane app indirdim kurdum kullandım WiFi ve 3G hep açıktı bir o kadarda kurcaladım yeni olduğum için ona rağmen 35-40 dakikan çok gitti bataryam. Şimdi full boşaltım bataryamı ve kendi kendine kapandı iPhone'um şimdi 2.5 saat şarj edicem kapalı konumda ondan sonra ilk asıl performans notumu ileteceğim. Cidden gönül rahatlığı ile geçebilirsiniz İOS 7 beta 5 'e direk :) Çok tereddütlüydüm UDİD kaydı olmadan yaptık diyenlere güvenmedim ama riske girdim cesaretimi topladım ve sorunsuzca terfi ettim. Yaptığım işlemler şu şekilde: Cihazım iPhone 4S ( türkiyeden satın alınmış ) İçindeki stabil ve resmi sürüm 6.1.3' tü terfiden önceki. İlk önce tüm ayarları ve içerikleri sil dedim cihazdaki ayarlar menüsünden ve sıfırladım tamamen ve cihaz sıfırlandı aktivasyon ekranı geldi aktive etmeden önce komple kapattım iPhone'umu ve Kapalı konumdayken cihazımı DFU moduna alıp en temizinden 6.1.3 kurdum sorunsuzca akabinde cihazım normal şekilde açıldı aktivasyon ekranı geldi aktive ettim ve ana akranıma geldim. Daha sonra o temiz halde iTunes üzerinden cihazımı bağlayarak shift+Güncellemeleri denetle tuşuna basarak İOS 7 Beta 5 ipsw'sini gösterdim ve kurulum yaklaşık 6-7 dakka sürdü daha sonra cihazım yeni işlemi sistemi ile açıldı. Aktivasyon ve benzeri hiç bir ekran yada sorunla karşılaşmadım şuan çatır çatır kullanıyorum. Bu kadar zaman beklediğim için kendime o kadar kızıyorum ki anlatamam bayıldım cidden. Denemekten geri kalmayın cesur olun. :) Yinede oluşabilecek risklere karşı sorumluluk tabiki sizlerde :)
 6. evet orda yok ama beta 5 başlığından indirip deneyebilirsiniz. diğer şekli bilemiyorum olabilitesi var ama aktivasyon sorunu olur mu olmaz mı bilemiyorum o şekil güncelleme yaparak yükselirken.
 7. http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/95204-udid_kaydi_olmadan_ios_7_beta_kurulumu_aktivasyon_100_calisiyor.html bu başlıktaki işlemleri yaparsanız evet yalnız beta 5 ipsw 'sini cihazınıza uygun bulmalısınız
 8. çok mu hızlı geldi bu 5.beta bana mı öyle geliyor ) şok oldum bi an görünce
 9. halloldu host dosyasını sıfırlayınca 6.1.3 mevcut şuan cihazımda onu restore etmeye çalışıyordum.
 10. hayatımda böyle kıl bir firma görmedim ben ya.
 11. Merhaba saygı değer forum sakinleri, Bugün 4S cihazımı iTunes üzerinden güncellemeye daha doğrusu restore etmeye çalışıyorum fakat sürekli hata alıyorum. 3194 hata kodu çıkıyor karşıma Cihazımı tüm ayarları ve içerikleri sil diyerek sıfırlıyorum itunes bağlıyorum yok banamısın demiyor. ayrıca DFU modunda deniyorum gene olmuyor hata kodu çıkıyor ve öyle kalıyor. itunes yazılımını komple sildim bilgisayardan daha sonra kayıt defteri temizleyicisi le PC kayıt defterimi temizledim tekrar itunes indirip kurdum tekrat denedim gene olmadı. Virus programımı Norton İnternet Securty komple devre dışı bıkraktım denedim ama gene banamısın demedi hala restore edemiyorum mevcut sürüme. deliricem yardımlarınızı bekliyorum.
 12. çok çok sağolun kafanızı şişirdim bir iCemi olarak :)
 13. ben birazdan o zaman sizlerin verdiği bilgiler ışığında deniyor olacağım şimdi İOS 7 beta 4 iPhone 4S indirmem lazım değil mi
 14. çok teşekkür ederim o zaman ben direk İOS 6.1.3 den direk İOS 7 beta 4 e geçişi yapıyorum hiç bir UDİD ve sksk olmadan :)
 15. bilmiyorum sağda solda öyle diyorlar ya çöp olur yada final sürüm çıkana kadar kalırsın öyle diye herkes bişe diyo ondan güven sıfır :
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.