Jump to content

endtt

Üye
 • Posts

  29
 • Joined

 • Last visited

About endtt

 • Birthday 02/02/1987

endtt's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. endtt

  Htc one x

  İphone un ilk çıkışından itibaren iphone kullanıp en sonra iphone 4 ü satıp htc desire hd telefonuna geçtim. İphoneları jailbreak li kullandığım gibi android telefonu da alır almaz root ettim. Şuana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Gönül rahatlığı ile one x almanı öneririm. 2 sene önceki telefonunda bu kaliteyi yakalayan firma one x ile sana büyük keyif yaşatacaktır.
 2. Bu adamin cikarttigi iki uygulamayida para ile satin aldim. Bunlar dan birisi airbluegps digeri ise ibluever. Kesinlikle verilen paraya deger uygulamalar. Ama crakli versiyonlari calismiyor bilginze sunarim. Bu programa ihtiyac duyanlar tereddut etmeden alabilirler.
 3. Ben repoyu ekleyemedim hata veriyor. İndiren arkadaşlar deb dosyasını paylaşabilirse mutlu olurum.
 4. Bende ipad e yükledim ancak ne dersem deyim şuan için cevap veremiyorum diyor. bu olayı çözemiyorum.
 5. Cydia dan ibooks fix diye aratip yukleyin sorun kalmayacaktir. Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk
 6. İlk olarak kullanmanız gereken araçlardan bahsetmek istiyorum. 1 - Music box uygulamasının deb dosyası 2 - Blgisayarınıza kurulmuş olan 7zip uygulaması 3 - Bir adet mac yüklü bilgisayar 4 - İos yüklü jailbreak edilmemiş bir cihaz(geliştirici kaydı gerekli) 5 - Mac üzerinde iresign Şimdi adımları sıra ile anlatalım. 1- Öncelikle bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz music box uygulamısının deb dosyasını 7zip uygulaması ile bularak masaüstüne çıkart diyoruz. 2- masaüstüne data.rar isimili bir zip dosyası oluşması gerekiyor. 3 - masaüstünde bir yeni klasör oluşturun ve data.rar isimili dosyayı winrar aracılığı ile yeni klasörün içine çıkartın. 4 - çıkarttığınız klasörün ismi application bu klasörün içinde bulunan mussicbox.app isminde bulunan klasörü itunes açarak uygulamalarınızın bulunduğu alana taşıyınız. 5- bu işlemi yaptıktan sonra ipa dosyamız oluşuyor ancak bu ipa dosyası direk olarak yüklenemez. 6- bu oluşan ipa dosyasını ve daha önceden indirmiş olduğunuz herhangi bir uygulamanın ipa dosyasını masaüstüne kopyalıyoruz. 7 - kopyalama yaptığınız ipa dosyasını (music box olmayan)winrar ile aç diyoruz. 8- itunesmetadata.plist dosyasını masaütüne çıkartıyoruz. 9- winrar ile musicbox dosyasının içerisine çıkartmış olduğumuz itunesmetadata.plist dosyasını atıyoruz.winrarı kapatıyoruz. 10- böylelikle itunes tarafından tanımlanabilecek bir ipadosyası oluşturduk ama işlkem burada bitmiyor. 11- oluşan ipa dosyasını iresign programı ile yeniden imzalıyoruz. 12- bu ipa dosyası ile cihazımızı sekronize ediyoruz. ve music box uygulamamız artık jailbreksiz cihazımıza yüklenmiş oluyor. Eğer anlatımda anlamadığınız bir yer olursa videolu anlatım koyabilirim. Not:Bundan sonraki çalışmamda Ibluever uygulamasını jailbreaksiz ipad için yüklemeye çalışacağım ama biraz zahmetli duruyor gibi . Çünkü plist doyasını yeniden şekillendirmek gerekecek.
 7. Arkadaşlar MusicBox uygulamasını jailbreak olmayan ipad 1 ios 5.0.1 cihazıma yükledim isteyen sayısı çok olursa detaylı bir şekilde anlatabilirim.
 8. Kısacası İresign ve bu açık sayesinde jailbreaksiz ipad ile isteiğim herşeyi gerçekleştirebiliyorum.
 9. Söker muhtemelen deneyebilirsiniz. Nalattığım yöntemi birebir uygularsanız hiçbir sorun olmayacaktır. Az Önce Voice Reader uygulamasının içerisinden iap ile alınmış ses dosyalarınıda jailbreaksiz ipad entegre ettim.
 10. Arkadaşlar bulduğum bir açığı sizler ile paylaşmak istedim. Bu açık ile beraber isterseniz Global Aq programından Jailbreaksiz bir cihazda bedava msj atabilir, isterseniz şuan appstore üzerinde bulunan OKU uygulaması içerisinde kitapları bedavaya temin edebilirsiniz. Bunun haricinde birçok programda da bu açık işe yaramaktadır. Şimdi gelelim bu açığı nasıl kullanacağımıza. İlk olarak bu açığı kullanabilmek için gerekli olan ekipmanlar; 1- Jailbreakli bir ios cihaz(üzerine iap cracker yüklenmiş olacak) 2- Jailbreaksiz bir ios cihaz. 3- İfunbox 4- İtools. Benim deneme yapmış olduğumum cihazlar tethered jailbreak edilmiş ios 5.0 iphone 4 ,Jailbreaksiz ios 5.0.1 İpad. Bu açığı nasıl kullanacağız? 1- İlk olarak global aq lite uygulamasını jailbreakli cihazınıza appstore üzerinden yükleyiniz. 2- Global aq üzerinden iap cracker ile sms hakkı satın alın. (fazla abartmayın bu işlem tekrarlanabilir, bu yüzden 500 sms hakkı alabilirsiniz.) 3- Jailbreakli cihazınızı İfunbox ile açın. 4- Masaüstünüze yeni klasör oluşturun. 5- İfunbox üzerinden Global aq programını bulun üzerine sağ tıklayıp copy to pc diyerek masaüstünüzdeki klasöre kopyalama işlemini gerçekleştirin. 6- Şimdi jailbreaksiz cihazınıza appstore üzerinden global aq programını indirin. 7- Cihazınızı itools ile bilgisayarınıza bağlayınız. 8- İtools üzerinden global aq yu bulup, dosyaları göstere tıklayın. 9- Açılan klasörün içeriğini masaüstünde bulunan yeni klasör içeriği ile değiştirin. 10 - Cihazınızı bilgisayardan çıkartınız ve global aq programını açınız ve Bingo. Artık İap ile alınmış sms haklarını jailbreaksiz cihazınızda kullanabilirsiniz. Bu açık ile birçok programdan jailbreaksiz cihazınızda jailbreak nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Eğer anlatımda anlamadığınız bir yer olursa bana ulaşabilirsiniz ve resimli anlatımını gerçekleştirebilirim. Son olarak bu anlatımı farklı yerlerde yayınlarsanız lütfen alıntı yaptığınızı bildiriniz.
 11. Ios 5 de sarj konusunda bencede çok iyi bir iyileştirme söz konusu. Tabiki jailbreak yapıp gevey kullanınca sarj yine eski performansına kavuşarak göz açıp kapayıncaya kadar bitmeye devam ediyor. Sırf bu yüzden jailbreakten vazgeçmek üzereyim.
 12. Telefon modelim iPhone 4 Baseband 02.10.04 gevey ile kullanıyorum. İlk mesajdaki yönlendirmeyi okumadım ama yaptıgım şey sadece custom hazırlayıp att kart ile aktive edip sonrasında gevey ile çalıştırdım.
 13. Ben Snowbreze ile baseband güncellemeden telefonu güncelledim. Jailbreak yapmadım, şuanda telefonu kapatıp açtıktan sonra hiçbir işlem yapmadan kullanabiliyorum.Sonuç olarak custom rom yükleyerek tethered jailbreak yapmış olmuyorsunuz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.