Jump to content

jeliboncocuk

Üye
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

About jeliboncocuk

 • Birthday 01/01/1986

jeliboncocuk's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. Günlerdir iphone 4 telefonumla uğraşıyordum sürekli Ağ kayboldu başka ağ seçin,sim yok ve servis yok gibisinden mesajlar alıyordum...Bugün gittim normal bir sim kartla değiştirdim micro sim kartımı, 64 kb lık kart aldım ve geveye uyacak şekilde makasla kestikten sonra sorunum hemen çözüldü hiç uğraşmadan 112 iyi aradığım gibi şebeke geldi...
 2. Tamam şimdi anladım, anlaşılan kayıttan sonra 2-3 gün sonra aktf oluyor ... Çok teşekkür ederim arkadaşlar.
 3. öncelikle cevaplar için teşekkür etmek istiyorum... Arkadaşın passaportuna kayıt yaptık, yalnız gevey sim takarken operatör kısmına geliyorum şebeke aramada vodafone-turkcell ve avea bulumasına rağmen "servis yok" diyor ? ne oldu buna ya
 4. Kayıt dışı olduğu için mi kapatılmış ? yani geveyle uğraşmayayım mı ?
 5. verdiğin adresten sorguladım böyle bişey çıktı >> ''Durumu : KAYIT DIŞI OLDUÐU TESPİT EDİLEN IMEI ''
 6. mrb arkadaşlar yurtdışından getirmiş olduğum iphone telefonumu kayıtsız olarak yaklaşık 1 haftadır gevey sim ile kullanıyordum fakat bu sabah uyandığımda servis yok tu ne yaptıysam şebeke gelmedi ve ilgili operatörden herhangi bir sms te almadım acaba telefon kapandı mı ?
 7. bendede aynı sorun vardı dün bu forumda yine bir başlıkta görmüştüm orda yazılanları uyguladım sorun kalktı... sırasıyla Genel+Ağ+Hücresel Veri kısmına girip an eltta İnternet Paylaşımı kısmına girip APN, Kullanıcı Adı ve Parola kısmlarına internet yaz o şekil gelmez ise Ayarları Sıfırla kısmına bas gelir.
 8. Mrb arkadaşlar biliyorum ki kaç gündür soru sora sora sizi sıkmışımdır bazıları diyebilir neden başka forumda sormuyorsun diye ama inanın en çabuk cevap aldığım forum burası o yüzden kafama takılan bütün soruları burda soruyorum... Soruma geleyim: şimdi arkadaşlar abimde 3G ve ios 3.1.3 yüklü bir cihaz var tel çok yavaşlamış ben bunu resetlemek istiyorum yani fabrika ayarına getirip telin 0 olmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? bide tel jailbreak ve unlock kurulum durumdadır.(yurt dışından alınmıştır)
 9. Mrb arkadaşlar. Abimde 3g var app store dan uygulama yüklerken sürekli bekliyor... deyip kalıyor bunları nasıl kaldırabilir veya iptal edebilirim? Aşağıya resim ekliyorum...
 10. Öncelikle cevap için tekrardan teşekkür ederim arkadaşlar...Ben son olarak maddeler halinde bir kaç soru daha sormak istiyorum.. 1-Tel kapatıldıktan sonra restore yaparak telefonu tekrar açamazmıyım, aldığım ülkenin şebeke kartını çalıştırmam için ? 2-Türk hattı(vodafone)'ını taktığımda telefonu kapatmadan önce uyarı mesajı gelir mi, uyarı mesajı geldikten sonra hattı çıkarırsam tel yine kapatılır mı ?
 11. çok hızlı ve açıklayıcı cevaplar aldım, cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar... Tek çare başka passaport bulmak çünkü elimde shsh kaydı yok. Bide şunu merak ettim diyelim ki telefonu kullandım ve kapandı, kapandıktan sonra tekrar açmak için ne yapmam lazım ?.
 12. Mrb arkadaşlar ben bügün itibariyle tr geçiş yaptım ve iphone 4 sahibiyim, yaklaşık 2 ay burda kalıp tekrar dönecem. Ben passaport kayıtsız bu teli 2 ay kullanabilir miyim ? Geçene sene passaportuma başka tel kayıt ettiğim için başka kayıt yapamıyorum ... basseband düşürme gibi şeylerden bahsediiliyordu nedir ne değildir bilmiyorum ... Not: ios 4.3.3 yüklü ve jailbreak'li...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.