Jump to content

bnbn

Üye
 • Posts

  17
 • Joined

 • Last visited

About bnbn

 • Birthday 02/28/1982

bnbn's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. Arkdaşlar iphone 3g sahibiyim. Cihaz yurtiçi ve JB' li. ios 4.2.1 kurulu. Telefonumda topu topu 5 veya 6 uygulama kurulu. Bunlardan aklımda kalanlar(cihaz şu an kapalı bakamıyorum) Facebook, Facebook Messenger, Talking Tom, Temple Run kurulu cihazda. Cydia felanda var sbsettings de kurdum. Facebook' a girip çıkıyorum safari, youtube felan derken 5mb ram kalıyor cihazda. Sbsettings ile rami boşaltıp multitaskingden uygulamaları kaldırıyorum genelde 71mb boş ram kalıyor. Cihazda sıkıntı yokken hiç kullanmadan ram 2-3 dk. sonra 45mb' ye düşüyor. Bundan sonra ya 25 ya 30mb arasında gidip geliyor ram miktarı. Tabi bu şekilde de cihaz kasmaya yavaş yavaş başlıyor. Bununla beraber şarjımda çok hızlı bitiyor 2.5-3 saat kullanıyorum 13 saat felan bekliyor cihaz şarj hemen %20' nin altına iniyor geri kalan kısımda yarım saatte tükeniyor. iOS 3.1.3 de cihaz gayet iyi ram genelde 60-65mb oluyor en düşük 45mb yi gördüm daha da düşmedi ama onda da Facebook Messenger yok, bu sürümde f.messenger kullanabilen var mı ? Eğer varsa hiç beklemeden geçecem ios 3.1.3' e. Üstelik whatsapp de de sorun yaşıyorum ios 4.2.1 de whatsapp kullanabilen var ama ben bir türlü açamadım hep telefon numarası onayında kalıyor ve yükselt diyor. Biraz uzun oldu yaşadığım sorunlar inşallah bir çözüm bulabiliriz buna. Not: Multitasking uygulama ile açılmamıştır. Sistem dosyalarında ki false değeri true yapılıp aktif edilmiştir.
 2. bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için, yardım eden hayaletlere teşekkür ederim. Bu sorun ile karşılaşan arkadaşlar telefonu hızla yere çarpsın, açılıyor. Sanırım comm board da temazsızlık oldu sanırsam ama çözüldü.
 3. birde arkadaşlar cydia dan güncelleme yaptım, push doctor felan yüklemiştim, o sonra temizledim cihazı. Cihaz da bootlader var android de kurulu sanırım çökmüşte olabilir
 4. Arkadaşlar iphone 2g sahibiyim. Telefonu temizlemek için sakin bir biçimde dikkat ederek açtım, arkakapağı yan metal çerçevesini çıkarttım. Ekranın köşesinde önce toz sandığım sonra (sanıyorum) toz almaması için konulan lastiği kaldırdım, bir nevi temizledim diyebilirim. Sonra telefonu normal bir biçimde kapattım açma tuşuna bastığımda cihaz hiç bir tepki vermedi. Açtığımda herhangibi bir koku, metal teması, şaşe yanma olayı vs. de gerçekleşmedi. Telefonun ort. %55- 60 şarjı vardı açılması gerekiyordu, şarj cihazımda arızalı, onu takıp açılmasını bekleyecektim ama arızalı, yarın gidip bir usb kablosu alacağım deneyip test edeceğim ancak şimdi den içimin rahatlaması açısından ve neler olabileceği hakkında bir kaç öneri verirseniz sevinirim arkadaşlar. Üstelik açma tuşuna basıp hattımı taktım yaklaşık 5dk. boyunca bekledim ve başka bir telefondan çağrı attığımda cihazın açılmadığını, kapalı olduğunu anlamış oldum. Yani acaba ekranın o kenarındaki şeylemi ilgisi var görüntü mü gelmiyor gibilerinden test ettimde açılmıyor cihaz neler olabilir ?
 5. hangisinin arızalandığını bilmediğim için bende size sordum.Acaba neyi arızalıdır diye.
 6. merhaba iphone 2g nin anakart arızalandı sorun şu. Benim iphonenin ekranı kırıldı ben değiştirirken lcd yide kırdm. Çalıştıırınca lcd ekrana ışık gelmedi.Ben de dedim herhalde lcd kırılırken flexe zarar verdim 2 gün öncede telefonun ekranının sağ tarafına anakartında sol tarafına bastırınca telin ekranına ışık geldi ancak ekranda ışık yokken itunes görüyordu titreşim tuşu ve motoru da çalışıyordu arayınca da çalıyordu.Artık titreşim ve t.motoru da çalışmıyor anakarta bastırınca titriyor sadece artık.Bu gün gördüğüm itibaren bastırmakta fayda etmedi tamircilerin hepsi ben yapamam diyor daha bakmıyorlar bile size sorayım dedim hangi tarafı arızalanmış olabilir.Şarja takınca ışık gelmiyor.
 7. Merhaba arkadaşlar bende iphone 2g var.Biraz eski ama ne yapalım.Sorun şu önceden çalışıyordu.Hiç düşme vs. olmadı.Sonra fake imei atarken elektrik kesildi çok uğraştım geri açmak için 23 hatası felan verdi.Sonra telefona 1.1.4 versiyonunu yükledim.Fake imei attım jailbreak yaptım itunes e tanıttım.Sonra kapattım sabah açmaya kalktığımda ekranda görüntü yok titreşim tuşu da çalışmıyor.Sonra belki şarjı bitmiştir diye şarja taktım tepkide yok.En sonunda açtım içini.İçini bir 15 kere felan açmışımdır.Ekran değişimi vs. den. İçinde bir şey yok daha önce pil değişimi yaptım pil kabloları sağlam kopma yok. Sonra anakartın sol tarafına doğru hafifçe bastırınca ekrana görüntü geldi bırakınca tık yok.Sonra biraz beklettim. Bu sefer bastırsan dahi tık yok arada bastırıp titreşim tuşunu aşağıya çekersem(titreşime alırsam yani) titriyor.Ama ekranda görüntü yok şarja takıncada ses dahi yok şimdi bastırsam dahi fayda etmiyor ne titriyor ne de tepki veriyor.Lütfen yardım edin.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.