Jump to content

hollywood

Üye
 • Posts

  223
 • Joined

 • Last visited

About hollywood

 • Birthday 04/06/1989

hollywood's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. KemalAlkın'ın da söylediği gibi flash yoksa harddiske bir bölüm oluşturup kurulum diski olarak kullanabilirsin. flasha yapacağın işlemleri o oluşturduğun bölüme yaparsın
 2. normal kullandığın sisteme göre daha çok güç harcıyor ama bende güç modları çalışmıyor. zararlıysa bile pili belli bi seviyeden sonra doldurmayacak bir program vardır. benim laptopumda biostan aöabildiğim batarya ömrü uzatma özelliği var ve %80'e kadar doluyor sadece böylece pil zarar görmüyor.
 3. KemalAlkın'a katılıyorum. Elimizde program linki yok. Bizde o şekilde aratıp anlık bulup indiriyoruz. Böylelikle işinize yarayan ve indirmek istediğiniz tüm programları kendi bünyenizde saklayabilirsiniz. Kolay gelsin
 4. aynen dediğin gibi yaptım. hackintosh için olan bootchamp işlemiyor dediğin gibi. win7 imajıyla kurdum kullanıyorum şuan çok teşekkürler herşey için.
 5. forumda yer alan hackintosh lion bölümüne gidip oradan sabit konularda yer alan mac osx sürümlerinden indirebilirsin. link: 10.7.x Lion biostanda hpet modu 64 ahci moduda enabled veya auto yapman gerekli. ayrıca anakartında entegre ekran kartı varsa onuda biostan kapatman gerekir. kolay gelsin.
 6. windows 7 kullanıyorsan mac driveninde transmac ında yüksek sürümlerini kullan yoksa w7 de düzgün çalışmıyor hata veriyor. KemalAlkın'ın da dediği gibi full sürümler kullan sınırlı sürümlerde tam işlem beklemek seni yanıltabilir.
 7. biostan silemezsin. önceden hangi bölümde kurulduysa orada boot artıkları kalmıştır. ya tekrar baştan w7 kurman gerekir ya da eski w7 dosyalarının tamamını bulup silmen gerekir. yine olmazsada msconfigten boot ayarlarından sadece açılan w7 yi seçmesini diğerini görmemesini ayarlayabilirsin. ancak en temiz ve sorunsuz olanı o bölümü tamamen temizlemek. yedeklerini başka bir veri taşıyıcısına aktarıp temiz bir sistem kurmak en mantıklısı olacaktır.
 8. http://www.iphoneyardim.net/10_7_x_lion/32567-herkesin_derdine_cozum_olmak_icin_tum_forumdaslar_buyrun_wifi_kartlarinizi_yazin.html bu konudan yararlanıp fikir sahibi olabilirsin
 9. windowsumu tam olarak bootchamp ile kurmamıştım sadece bootchamp ile windows için alan ayırdım sonra manuel olarak sistemi yeniden başlatıp windows dvdsi ile kurulumu gerçekleştirdim o yüzden bootchamptan parallels i çalıştırmıyor olabilir.
 10. o halde sanala kurarım yoksa anlattığın tüm işlemler için windowsu yeniden kurmam ve tüm herşeyi yeniden yüklemem tanıtmam gerekecek. en güzeli sanal makineye windowsu ayrıca kurmak. çok teşekkür ederim
 11. mac osx üzerinden windows işlemlerimide yapmak istiyordum. boot champ bölümündeki windowsu çalıştırmak istedim ancak olmadı. bunun için ne yapılabilir. orjinal mac olmadığı için mi böyle yapıyor acaba? sonuçta bendeki boot champta hackintosh için
 12. kext dosyasını system/library/extensions un içine atıp disk utilityden izinleri onaracaksın. ama sen bu kext yüklemesini kext wizard ile yap bence daha verimli oluyor. Diğer meseleye gelincede mustafaeren abimin dediği gibi extra klasöründe bulunan apple boot plistine GraphicsEnabler=Yes komutunu eklemen gerekiyor. bunu kolayca yapman içinde sana champlisti öneririm.
 13. aratacağım ama şu 10.7.2 güncellemesini yükleyince sistemi toparlayamıyorum. Onu başarabilirsem söylediğin diğer programıda araştırıcam.
 14. ati ekran kartları gerçekten başa bela. bende ati kullanıyorum. laptop var malum değiştiremiyorum ekran kartını. değiştirmek istesemde o bilgiye sahip bir tamirci yakınlarda bulmak zor. çalıştığı kadarıyla ve yeni çıkabilecek çözümler ümidiyle kullanmaya devam ediyorum.
 15. bildiğim kadarıyla ati kartlarda ne kadar çalışsada %100 sorunsuz çalışma olmuyor. ancak apple'in kendi mac bilgisayarlarında kullandığı ati kartlardan olursa ancak o zaman %100 çalıştırabilirsiniz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.