Jump to content

llonrll

Üye
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

About llonrll

 • Birthday 01/02/1965

Profile Information

 • Firmware Bilgisi
  6.0

llonrll's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. Arkadaşlar elimde bir adet Bilkom Garantili 4 aylık MacMini 2011 i5 2.3ghz 4gb ram IntelHD Ekran kartlı cihaz var. Ancak 2.el piyasası hakkında hiçbir fikrim yok. Tahminen ne kadar ederi vardır bu cihazların ?
 2. Arkadaşlar windows yüklü bilgisayarımla ethernet kablosu ile internete baglanabiliyorum. Ancak aynı ethernet kablosunu 10.7 Lion yüklü mac miniye taktıgımda internete baglanmıyor. Modeme reset attıktan sonra yaklaşık 1 dakika boyunca internet geliyor ancak ondan sonra geri kesiliyor. Ethernet durumunda internet ve sunucu ışıkları yeşilden başka bir renge dönüyor.
 3. En baştan iatkos s2v3 dvd siyle kurulum yaptım.Busefer customizeden hiçbirşey seçmedim.Kurulum biter bitmez legacyBoot cd siyle normal bi şekilde sistemi açabildim.Sistem açıldıktan sonra chameleon rc nin en son sürümünü yükledim.Sonra legacyBoot cd sini cıkartıp açmaya calıstım.Nafile bu sefer açılış ekranında yükleme yerinde kalıyo.Sonra legacyBootla yeniden denedim ve yine normal bi şekilde açıldı.Şimdi legacyBoot cd si olmadan sistemi normal açmak için ne yapabilirim ?
 4. usb için kext yüklememiştimki. ilk yüklemede customizeden chamelon rc5 , ahcisata fix , bide voodoo ses driverı. bunlardan başka bişe seçmemiştim.
 5. Problemler başladı yeniden =) . Fotolardan biri sistemi normal açtıgımda cıkan yazılar...Digeride -v komutuyla açtıgımda cıkan yazılar.Eksik bişeymi var acaba yada çakışma vb.
 6. Size ve MaTaDor kardeşime cok teşekkür ediyorum yardımlarınızdan dolayı...Problemim çözüldü sayılır.
 7. Denedim. You need to restart your computer.Hold down the Power falan filan... Sürekli boot ekranından -v ile başlatıp kullansam bi problem olurmu ? Kaydettigim dosyalar falan silinirmi geri ? Dedigim gibi tamamen İphone SDK için kullanıcam.
 8. -v ile açtıgımda resimlerdeki yazılar cıkıyo sonra sistem gayet güzel acılıyor. Update yapıpta iphone SDK kurulumu yapabiliceksem sürekli -v ile kullanmayada razıyım problem degil =)
 9. Sistemi ilk kurarken customizeden chameleon rc5 i seçtim . kurulumu yaptım.sonra -v komutuyla açtım sistemi.create accountta yine dondu.restart attım sonra açtım yine -v ile .açıldı ses mouse herşey calıstı. chameleonun en güncelini indirdim kurdum. restart attım ve sonuç aynı. your system need to restart hatası... SL.10.6.6byHazard inmek üzere. onla deniycem bide...
 10. http://www.iphoneyardim.net/hackintosh/10974-samsung_r510_sistem_rapru_var.html =everest raporu... Herşeye sıfırdan başlıycam. Tek istedigim xcode u calıstırabilicegim bir mac sistemi.Elimde ---"Snow_Leopard_10.6.1-10.6.2_SSE2_SSE3_Intel_AMD_by_Hazard" "İatkos s3v2" ve "SL.10.6.6i by hazard" dvdleri mevcut. Son kez bi yol gösterebilirmisiniz rica etsem...
 11. Kafayı yicem cok az kaldı. Dediginiz gibi nvenableri kaldırdım rc5 yükledm. gayet güzel kurulum oldu sonra sistem acıldı dil ayarlarını yaptım account ayarlarında şifremi belirledim ve ekran dondu kaldı ilerlemedi...Restart attım ve you need to restart hatası cıktı... sonra yeniden aynı şekilde sıfırdan kurulum yaptım. bu sefer dil seçme ekranı falan hiçbişey cıkmıyo direk you need to restart hatası oluyo. Az öncekinden farklı bişey yapmadımki busefer neden direk o hata ekranı cıktıki.Delirmek üzereyim sinirden. şimdi -v ile başlattım busefer açıldı ama yine crate your account kısmında continue yi tıkladıktan sonra ilerleme olmuyo...
 12. Chameleon yüklemeyi tam olarak bilmiyorum.Onu nasıl yapıcam ?
 13. Usb mouse taktım calıstı.Diger dediklerinizide hemen deniyorum... Chameleon nedir ve nasıl yüklenir =)
 14. legacsyboot cdsiyle -x komutuyla sistemi sonunda açabildim.Şimdi ne yapmam gerekiyor? x-code icin update yapmam gerek öncelikle sanırım? ayrıca ben sistemi her açmak istedigimde bu legacyboot cdsiylemi açmam lazım? kaydettigim veriler zarar görürmü ? bide mouse calısmıyor tamamen klavye yardımıyla yaptım bütün ayarları. Bu sorunları nasıl çözebilirim ? İlginiz ve yardımlarınız için cok teşekkürler yeniden...
 15. x-code u calıstırsında lion yada snow farketmez...Benim için önemli olan X-Code...ne wireless istiyorum ne ses nede başka bişey =) . Tavsiye için teşekkürler.Hemen indirip deniyorum iboot dosyalarını.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.