Jump to content

rocero

Üye
 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

About rocero

 • Birthday 05/14/1977

rocero's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. jailbreakme.com üzerinden jailbreak yapmıştım, yaklaşık 6 aydır sorunsuz kullanıyordum. telefon kapanınca tekrar yapmak zorunda kaldım o sırada oldu.
 2. telefonum elma görüntüsünde kaldı ve şarjı bitti, ne prizden ne de usb den şarj etmediği içinde açılmıyor, ne yapabilirim?
 3. bu arada herhalde telefon ekranında devamlı elma kaldığı için şarj da etmiyor..
 4. Yukarıdaki işlemleri aynen uyguladım fakat itunes de shift+restore dediğimde 3194 diye bir hata verdi ve yapmadı. bu sorunu nasıl çözebilirim?
 5. 4.0.1 i 5.0.1 e yukseltirsem tekrar unlock yapabilir miyim telefonumu? Kısaca custom firmware nasıl yapılır anlatabilir misiniz? ben aradım ama tam olarak bulamadım, site içi bir link varsa yazar mısınız lütfen. tesekkurler.
 6. yazdıgınız jb ler arasındaki farkı bilmiyorum, ben şöyle yaptım;telefondan internet üzerinden jailbreakme.com sitesine gittim, kendiliğinden işlemi yaptı ve telefona cydia yükledi oradan da ultrasn0w marifetiyle unlock yaptı. şuan telefon kapalı ve tavsiyenizle şarj etmesini bekliyorum ama şarja dair bir ibare yok. sonra power+home deneyeceğim. teşekkürler..
 7. Merhaba, telefonumun ekranında sadece elma görünüyor. home+power tuşlarına 10sn bastıgımda ekranda pil görünüyor, şarjdayken denedim gene aynı sonucu aldım, daha sonra tekrar elma çıkıyor ekranda. bilgisayarıma bağladım itunes görmüyor. bu durumda ne yapmam gerek? sürüm 4.0.1 firmware 01.59.00 daha önce jailbreakme ve cydia kullanarak unlock yapmıştım.
 8. Merhaba, iphone konusunda çok acemiyim, forumda yazanları takip ederek bir şeyler yapmaya çalıştım. Öncelikle cihaz 3g sl , version 4.2.1 (8c148) , serial no: 82924 ve firmware 05.15.04 yaptıklarım, itunes den restore yapmaya çalıştım ama ekranım sadece acil çagrı modunda kaldı. bunun üzerine, redsn0w kullanarak iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore ile jb yaptım. forumda firmware imi ipad baseband ına yükseltmem gerektiği yazıyordu ama bunu ne zaman denediysem redsn0w kendisini kapattı ve işlemi yapmadı (win 0.9.6rc16) daha sonra cydia danrepo.666.ultrasn0w.com u indirdim. taktığım turkcell ve vodafone kartlar carrier bolümünde görünüyor, mesela şu an ( vodafone tr 9.0) ama settings bolümünde carrier e girdiğim zaman "unable to load network list" mesajı alıyorum, telefon ag arıyor ama bulamıyor. telefonu kullanabilmem için ne yapmam lazım? acemi olduğum için link vererek veya maddelerle anlatırsanız sevinirim.
 9. merhaba, cihazım 3g sl 4.2.1 ile unlock yaptım. hat gelmesine ragmen arama yapamadım.
 10. sorunu çözdüm ilginiz için teşekkürler. şu anda sim kartımı taktım ,kabul etti fakat arama yapamıyorum, bunun için herhangi bir program yüklemem gerekiyor mu? Bununla ilgili fikriniz var mı?
 11. teşekkürler. xp service pack 3 kullanıyorum. dünden beri 2-3 kez tekrarlamama rağmen aynı ekranda takılı kalıyor ve ilerleme sağlamıyor.
 12. merhaba, 1. sayfadaki açıklamayı tekip ettim. en son waiting for reboot ekranında takılı kaldı ve cihaz açılmıyor. bu aşamada ne yapmam gerek?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.