Jump to content

tirEdsOuL

Üye
 • Posts

  37
 • Joined

 • Last visited

About tirEdsOuL

 • Birthday 06/09/1984

tirEdsOuL's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. ve buldum ) programın adı OmniStat'mış Konu : http://www.iphoneyardim.net/cydia_uygulama_tanitim/51080-omnistat_notificationcenter_v1_3_1_yenilendi.html
 2. bulursam tekrar paylaşırım burada, ondan sonra da a-aa omuydu ben onu biliyordum dersiniz ))
 3. yok hocam tek bir uygulamaydı bundan eminim, bulamayacağım sanırım forumu konu konu tek tek aradım neredeyse :s
 4. yok hocam dediğim uygulamaların hepsi bildirim merkezinde.. ilk bahsettiğim uygulama da hani Hava Durumu göstergesi gibi sağa sola çektiğimizde Cihaz Bilgileri, wifi 3g açıp kapama, Respring ve tek dokunma ile tüm uygulamaları kapatma gibi özellikleri olan bir uygulamaydı.. hatta tüm uygulamaları kapatma ikonu kuru kafaydı.. diğer uygulama ise , açık olan programları kapatmak için home tuşuna iki kere basıldığında altta açılan ekranı, yine bildirim merkezinde gösteren bir uygulama vardı.. yani böylece home tuşunu kullanmadan, bildirim merkezini açıp yine aynı şekilde programları kapatabiliyorduk..
 5. Arkadaşlar güncelleme yaptığım için bütün uygulamalarım gitti ve en sık kullandığım uygulamanın adını hatırlamıyorum.. Uygulama bildirim merkezine yüklenebiliyor ve cihaz bilgilerini, wifi,3g vs.. özelliklerini açıp kapatabiliyor ve tek dokunma ile bütün çalışan programları kapatıyordu.. Uygulama SBsetting ve InstellizeX değil.. ama bunların tarzında bir uygulamaydı :/ Birde home tuşuna iki bastığımızda karşımıza çıkan uygulamaları da yine bildirim merkezinde gösteren bir uygulama vardı onu da hatırlamıyorum.. yardımcı olabilirseniz sevinirim..
 6. Bence Türkçe yamasını kurduktan sonra birçok özelliğini kullanacaksındır ben iconları 5'er sıra yapıp biraz ufalttım ve dock'u da 5 yapıp clow efect verdim, lockscreen'e Tv kapatma animasyonu ekledim vs.. kurcaladıkça kendine has birşeyler bulacaksındır mutlaka..
 7. Mac kullanıcısı olmadığım için mantığını anlayamamıştım.. Pc'de bir programı silerken bir dünya git-gel next-next yapıp anca siliyorduk, bu nasıl hemen bir çarpıya basınca anında siliyor diye düşünüyordum..300 MB bir oyunu yüklerken 3-5 dk bekliyor ama silerken saniyesinde sildiği için mantıksız geliyordu, demek ki adamlar bu işi gerçekten yapıyor Teşekkürler, ilgili cevabınız için.
 8. Bildiğiniz gibi Pc'lerde Uninstall Tools programı bilgisayardan kaldırılan programların regedit bağlantılarına kadar geride bıraktığı tüm pislikleri de temizliyor.. Bunun gibi bir program da Iphone için mi mevcut mudur acaba ? Yani ben programı kaldırdığımda sistemde o programla alakalı hiçbirşey kalmasını istemiyorum.. Teşekkürler..
 9. Yükledim düzgün bir şekilde çalışıyordu, ta ki bi mesaj gelip mesajı okumaya çalışana kadar.. şuanda mesajların ana sayfasına giriyor ama gelen mesajın içine girmeye çalıştığımda masaüstüne atıyor.. Respirng yaptım, telefonu kapatıp açtım, uygulamayı da kaldırdım ama sorun hala devam ediyor.. Bi fikri olan var mı ? 5.0.1 Edit 1: Mesaj bölümüne girip, herhangi bir mesajı sildim ve yeni mesaj yaza girip çıktım şuanda düzeldi Edit 2: Maalesef düzelmemiş, mesajdan atmaması için önce mutlaka mesaj yaz diyip vazgeç diyorum, yoksa mesajın içine girmek istersem hep atıyor.. :S
 10. valla bi önceki yorumumda dediğim gibi kardeşim hiçbir sıkıntı yok, tüm ayarlarım programlarım ve cydia da dahil herşeyim yerli yerinde duruyor ve untethered ama demek olmuyor ki sende de sorun vermeyecek.. biraz şans işi sanırım..
 11. Cihazım Iphone 4 sim free.. 5.0.1 tethered kullanıyordum, birinci sayfada anlatıldığı gibi (standart jb yapma) yaptım, sadece benimki tethered olduğundan cydia yüklüydü, jb yaparken cydia tikini kaldırdım o şekilde jb yaptım ve şuanda sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.. bütün ayarlarım ve programlarımda aynen olduğu gibi duruyor, cydia sourcesler de dahil.. Teşekkürler..
 12. arkadaşın sormak istediği iphone'un içindeki ipod uygulamasına nasıl atabiliriz.. ios 5'deki müzik uygulamasına yani..
 13. Herşey iyi güzelde, masaüstündeyken de gelen araba bar'da çıkıyor.. sadece uygulamalar veya ekranda birşey açıkken yukarıda çıksaydı daha iyidi, lockscreen'den kaldırdım ama masaüstünde normal gelsin gibisinden bir ayarı yok sanırım..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.