Jump to content

gecegezen

Üye
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

About gecegezen

 • Birthday 02/02/1988

gecegezen's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. Gayet güzel çalışıyor. Bilgilendirme için çok teşekkürler.
 2. Maalesef iPhone 4S için Jailbreak olmayacakmış. http://en.pangu.io/
 3. Java yüklü ve yönetici hesabıyla açmanıza rağmen açılır gibi yapıp kapanıyorsa çözümünü şöyle izah edebilirim. Kesin Çözüm: İlk kullanımınızda Tinyumbrella windows kullanıcı hesabınızda bir klasör oluşturur. Eğer daha evvelden ( yani çalışır durumdayken) bu klasörün bir yedeğini aldıysanız içeriğini şuanki dosyaya aynen taşıyın (kopyala yapıştır) tümünü değiştirin sorun çıkarmadan açılacaktır. Eğer yedeğiniz yoksa deneme yapalım Ya Tutarsa Çözümü: Mevcut klasörü silin ve programı yönetici olarak tekrar açmayı deneyin olmadıysa klasörü sağ tıklayıp özelliklerinden salt okunur tikini kaldırıp uygula deyip tekrar deneyin.
 4. Alternatif bir yöntem ancak disclosure-crack.rar linki kırık, eğer yeniler yada başka adresten paylaşırsanız sahiplendiğiniz konu güncel kalabilir.
 5. Aynen. (Mesajdaki gerekli düzeltmeleri yaptım ) Eğer Cydia ya güvenip nasıl olsa benim yerime kayıt tutuyor deyip kopyasını yedeklemediyseniz Cydia'da gözükmeyen SHSH ler uçmuş demektir. Geçmiş olsun. NFS nin verdiği Cydia ekran fotosunda ios 6 öncesi SHSH ler varken 6.0 ve 6.1.2 dahil aradaki kayıtlar gözükmüyor. Demek ki sizde varsa gönderin kaydını tekrar tutayım diyor. Yoksa da durumun bu ona göre diyor.
 6. Arkadaşlar ifaith yeni versiyonuyla (v1.5.8) uçtuğunu zannettiğiniz shsh kayıtlarınızı cydiaya yeniden yükleyebilirsiniz. Daha önceden yedekledikleriniz yani Elinizdekiler uçmadı Cydiadakiler uçtu problem bu. Denedim ve cydiaya tekrar baktığımda uçtu diye şüphelendiklerimi tekrar yüklemeyi başarmışım. Demekki yedeklerim sağlammış. Hem iphone 4s hemde iphone 4 için denedim ikisindede sonuç başarılı gözüküyor. Nasıl yaptığıma gelince ifaith ana ekranından "Show available SHSH Caches on Server" yani sunuculardaki geçerli SHSH kayıtlarımı göster seçeneğini tıklayın.Ardından cihazınız tanınacak ve evet diyeceksiniz.Seçeneklerden ilkiyle Apple serverlarındaki mevcut imzası sunulan son ios sürümüne ait SHSH kaydını alma işlemi yapılıyor. Son seçenekte ise TSS Server larındaki daha evvel kaydettiğiniz SHSH kayıtlarınızı görebilmeniz ve de indirebilmeniz sağlanıyor. Asıl önemli olan şöyle bir seçenek mevcut. Ortadaki yani ikinci seçenek. "Submit SHSH blobs to Cydia for this Device" Yani bu cihazıma ait (daha evvel yedeklediğim) SHSH kayıtlarımı Cydiaya (TSS Server'a) gönder. Sizde önceden kaydını aldığınız (hard diskinizdeki, usb bellekteki, maildeki vs ) SHSH dosyalarınızı ister tek tek ister topluca seçip gönderiyorsunuz. Onlarda kaydediyor. İsterseniz sonucu son seçenekle tekrar kontrol edebilirsiniz. Uçmuş kaçmış olmadığını cydia TSS Centerdan da görebilirsiniz.Eğer bazı shsh kayıtlarını kaydettirirken yada ifaith ile yedeklemek istediğinizde hata yada uyarı alıyorsanız o versiyona ait SHSH kaydınız işe yaramaz halde demektir. Tahminimce sadece ishshit programıyla alınan yedekler bu hataya sebep oluyor.Mesele bundan ibaret.Benmi yanlış biliyorum yoksa olay dediğim gibimi artık siz söyleyin.
 7. 37 hatasını alan arkadaşlar telefonunuza geri yükleme yaptınız ve en sonunda bu uyarıyı aldığınız anda telefonunuza jailbreak yapıp just boot yapın açılacaktır ancak ilk ayarlarda wifiyi es geçin ok.
 8. Sayın NFS dediğinizi incelicem. İlginiz için teşekkürler.
 9. Sayın NFS, bb korumalı ios 5.1.1 9B206 jb yüklü simlock geveyli iphone 4 16gb iyice şişti tekrar 5.1.1 bb korumalı jb nasıl restore yapabilirim. Bir kaç araştırma yaptım ama tam bilgiye ulaşamadığım için cesaret edemedim.Yardımcı olursanız sevinirim
 10. Neyseki olayı çözmüş bulunmaktayım. Barrel 2 adlı cydia uygulaması springboard sayfa geçişlerini güzelleştiriyordu ama henüz ios 5.1.1 için güncelleştirilemediği için bu şekilde bir hataya neden oluyor. Çözüm; Barrel 2 yi cydiadan remove edip respring yapın.
 11. Aynı problem bendede oluyor, varmı bu sorunun çözümü?
 12. NFS Arkadaşımızın dediği aynen doğru bende hayatımda ilk defa 4.2.1 den 5.1.1 e geçerek jailbreak yapmış oldum hemde şu nehlet gevey korkusuna rağmen ilkin hep bu hatayı hata (14) aldım. Taki NFS nin bu uyarısını görene kadar. Hemen yeni firemware üzerinden tekrar denedim nemi oldu işlem tamam ve ben uçuyorum. Teşekkürler NFS ))
 13. engineer79 Kardeş, çoğu arkadaşın cydiadan kurulum yaparken sürümlere dikkat etmediklerini gördüm. şu anda cydiada biteyourapple kaynağında bahsettiğin sürümlere en yakın olanlar var action menü 1.1.1 (c değil) celeste 1.0-73 .... bende olan tüm kaynaklar yeni versiyonlarını veriyor. o yüzden kurulum yaparken herkesten özellikle sürüm kontrolü yaparak yüklemelerini tavsiye ediyorum. 85 sayfalık konuyu okumak bayağı bir vakit alıyor şu işe çözüm varmı diye bakınıyordumda anlarsınızya
 14. kardeş şu bluetooth olayını beceremedik btstack orda ölece duruyo ve sinir ediyodu çok saol verdiğin yöntem için inş. bluetooth olayınıda hallederim bir gün ip 4 - 4.2.1
 15. uygulama indirmek için verdiğin web sayfasından dolayı çok teşekkür ederim çok işime yaradı... Bir tavsiye; pc den indirme yapacak olanlar ie ffox veya chrome browserları yerine internet download manager gibi yardımcı programları kullansınlar, indirme hızını göreceksiniz çok fark ediyor...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.