Jump to content

Freak

Üye
 • Posts

  79
 • Joined

 • Last visited

About Freak

 • Birthday 01/05/1983

Freak's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. Absinthe ile jb yapabilirsin. çok basit bir işlem zaten. cihazını pc ne bağla absinthe i aç. jailbreak tuşuna bas geri kalan herşeyi o yapıyor ve tatatammm cydia karşında. repo kaynaklarını yükledikten sonra installous, appsync, iappcracker i kurdunmudu tamamdır
 2. evet limit yok fakat limit ile ne alakasi var ki ? zaten daha once odeme yapilip alinmisti Sent from my iPad using Tapatalk HD
 3. Appstore dan kredi kartıyla Whatsapp almıştım. şimdi restore ettim telimi. whatsapp ı aldığım hesap ile kurmaya çalışıyorum ödeme yönteminde sorun oluştu diyor. ama satın alınanlar içerisinde whatsapp ı gösteriyor. bu durumdan nasıl kurtulabilirim ?
 4. arkadaşlar facebook da video izliyorum ya da youtube da. puffin browser ile. ben bu izlediğim videoları ipad e en iyi şekilde neyle indirebilirim ?
 5. bugün akşam sonunda ipad new'ime kavuşuyorum kendisi almanya'dan geliyor bize. uzunca bir süre misafirim olacak. tabi kendisiyle biraz yabancıyız yani hakkında çok bir bilgim yok. eski bir iphone kullanıcısı olarak iletişimlerimizde sorun yaşıyacağımızı sanmıyorum fakat yine de kendisini tanıyanlar için biraz bilgi alabilirmiyim ? duyduğuma göre eski ipad'lerde pasaport kaydı gerekiyor fakat misafirime gerekmiyormuş. kendisiyle iş alanında da ortak noktalarımız olacak. kullandığımız bilgisayar artık çağ dışı ve genellikle iş yerinde word ve excel ile çalışıyorum. yani excelde ki hazır şablonda bazen ufak bir değişiklik yapıp pdf yapıp mail ile yolluyorum ya da yine hazır şablonda hazırladığım word dosyalarını bazen oynayıp pdf yapıp yollamam gerekiyor. bunu yeni arkadaşım yapabilir mi ? ayrıca daha bakmadım akşama bakacağım muhtemelen 5.1.1 ile gelmiş olmalı jb sıkıntısı yaşamam değil mi ? 3g ve wifi özelliğide var. elimde bir adet vınnn var. bunun hattını kullanabilirmiyim ? bazı başlıklarda whatsapp kurulduğunu gösteriyor bunu herhalde kendi başıma yapabilirim. şarj gidiş süresi iyi olduğu söyleniyor fakat geç şarj oluyormuş doğrumu ? bu klavyeli caseleri araştırdım biraz. sizce kullanmalımıyım ? ben komple arkasına aslında giydirme yapmayı düşünüyordum. daha aklıma geldikçe düzenlerim burayı hem yeni gelen misafirlerimiz için de güzel olur ha şimdilik son olarak sizce neler oynamalıyım ? neler kurmalıyım ? tavsiyeleriniz neler ?
 6. aklıma takılan birşey var. mevcut bir uygulama var elimde yeni yapılmış ve geliştirilecek. bende bu tarz birşey arıyorum. programın tek amacı şu olacak. haber portalımızdan haberleri çekip 30 dakikada bir güncelleyip yeni haber var ise uyarı verecek, haber altına yorum yapılabilecek ve program açılışında facebook sayfamızı beğendirecek. bunu hali hazırda bir programı editleyerek yapabilecek var mı ? ya da ben yapabilirmiyim ? bu konuda yardımcı olabileceklere teşekkür ederim. dipnot : programın ismi app store da beşiktaş haberleri
 7. Konuya program hakkında görüşlerimi bildireyim belki yapımcı firma sesimi duyarda düzenlemelere gider. öncelikle program gayet başarılı fakat; karşında sana küfür eden tipler olabiliyor bu yüzden engelle seçeneği çıkmalı ki bir daha aynı kişiye denk gelmeyeyim ( ip engelleme ) ikincisi login için bir arayüz yapsanız da herkes nickiyle denk gelse ? acayip oluyor böyle. programda birisiyle konuşurken arkadan arama ya da sms geldiğinde sms e ya da aramaya baktıktan sonra konuşma hiç oluyor bu düzenlensin lütfen ara sıra sms atmam gerekiyor ama o anda güzel bir sohbet içinde de olabiliyoruz. arkadaş ekleme seçeneği de yapsanız süper olur 3 kişiyle 3 gecedir bir şifre ile biribirimizi bulup konuşuyoruz gayet de başarılı sohbetler. geliştirilirse çok eğlenceli olur. son olarak şerefsizim benim aklıma gelmişti bu program!
 8. diamond crash oynayan var mı aranızda ? sorunum şu kendi profilim ile oynuyorum facebook ile eşleşip. bazen kız arkadaşım telinden facebook a giriyor. sonra ben diamond dash e tıklayınca onun profili ile oyuna devam ediyorum ve bir türlü kendi profilime dönemiyorum ne yapmam lazım ?
 9. sorun çözüldü. ilk başta garanti için genpa ya gittim. cihazımın evkurdan alınma olduğunu belirttikten sonra imei ile yapılan sorgulama da cihazın genpa ihracatı olmadığı istanbul firmalarının garantisinde olduğu belirtildi. bunun üzerine burnumdan soluya soluya tekrar izmir çankaya da bulunan iphone servis a gittim. mehmet abi ile yaptığım görüşmede cihazımı açıp sorunu tek tek donanımı taraya taraya bulduk. kendisi temiz işçiliğiyle cihazımı açıp gerekli parça değişimini yaptı. bulunan sorun : cihaz terleme ve ıslak elle oluşan sıvı temaslarından dolayı içi oksitlenme ile dolu idi. donanımlardan ekran sensörü cihazın itunes ile bağlantısını arızasından dolayı kestiği ve parçanın değişmesi gerektiği. sonuç : parça değiştirildi. oksitlenmeler temizlendi. cihaz sağlam durumda.
 10. yarın sabah servise bırakacağım genpa ya. tahmini geliş süresi ne kadar olur ? sorunun şarj aletinden kaynaklandğını belirtti bir abim. sizce garanti de sorun çıkar mı ? ayrıca telefon jailbreak li ve içinde rehber sms ve fotolarım var. bunları kurtarabilirler mi? cihazın yenisini verebileceklerini söyledi telefoncu bi abim. bu konuda bilginiz var mı ?
 11. iphone um dün gece şarjdaydı. sabah uyandığımda cihaz elmada takılı kalmış. şu an restore etmeye çalışıyorum fakat sürekli 9 hatası alıyorum. bir abimle görüştüm şarj aletin konnektörü yakmıştır dedi. sizce sorun nedir? 3 ayrı pc de restore denememe rağmen hep aynı hata.
 12. yaptım 5 li olmadı. 6 lı seçtim acaba ondan mı ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.