Jump to content

saricicek

Üye
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About saricicek

 • Birthday 09/01/1983

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

saricicek's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

11

Reputation

 1. Ekran Kartında hala çizgiler veya bozulmalar varmı? Ben bi kaç dsdt ve kext buldum. Bir kaç gündür her hangi bir çizgi veya bozulma olmuyor. HDMI ile ses ve görüntü alabiliyorum.
 2. arkadaşlar sorunu çözdüm. Başka bir forumdan buldum. Aşağıdaki kodları config.plist dosyasına ekleyerek çözdüm. <key>KextsToPatch</key> <array> <dict> <key>Comment</key> <string>Boot graphics glitch, (lisai9093, cecekpawon)</string> <key>Find</key> <data>AQAAdRc=</data> <key>Name</key> <string>IOGraphicsFamily</string> <key>Replace</key> <data>AQAA6xc=</data> </dict> </array>
 3. İgp id kaç bende denemen isterim. Birde clover configuratordami kullandin. Baska bi yerde mi ?
 4. anlamsız kp bende de oluyordu. Takip ettiğimde bazen voodoohda yuzunden bazen fakepciid gibi kextler yuzunden oluyordu. Ben onlari kullanmadan clover kurdum. Sendeki ekrandaki cizgilerde bence o kextler yuzunden oluyor. Ben hdd uzerine clover kurdum. Usb de efi klasorundekileri hdd icine attim. Dsdt dosyasi buldum bitane. Ar5b95 otomatik calisiyor. Applehda ve intelsnbgraphic ile dahili ve hdmi ses sorunsuz calisiyor. Kp almiyorum. Usb3.0 calismiyor sadece onuda yapabilirsem basarili kurulumlara eklemeyi dusunuyorum.
 5. Anladigim kadariyla hafiza kartini boot yapip hafiza kartindan acacaksin. Oyle yapmanin ozel bi nedeni varmi? Ben hdd userine clover kurdum. Sorunsuz bi sekilde win 10 ve elcapitan boot oluyor. Hafiza karti yada flash kullanmiyorum. Cihazim acer 5755g
 6. burda 1gb ve 2gb olan var ama işine yarayacağını düşünmüyorum. Sende usb 3.0 çalışıyormu ? http://www.hackintoshosx.com/files/file/1352-gt-540m-kext/
 7. Anladım. Aslında clover icirisine hd3000 icin kext koymasanda çalışır birde öyle denesen. Voodoohda ile çızırtı çıkıyomu seste.
 8. Link vereyim ama aksam eve gecince vereyim. Birde bootloader olarak ne kullanıyorsun. Ben ses icin voodoohda ve ethernet icin fakepciid kullandigim zaman. Cok fazla problem yaşıyordum. Clover kullanıyorum. Efi/clover/kext/10.11 icinde sadece fakesmc ve nullcpupowermanagement var. Applehda ioaudiofamily ve ağ icin kextleri s/l/e icinde yer alıyor stabil çalışıyor. Sadece elma logosunda sorun yaşıyorum.
 9. Hd3000 kendi tanıyor ama vram 384 mb. Onu 1024 mb yapabiliyorum ancak gercekte 1024 oluyormu yoksa gorunusdemi 1024 bilmiyorum. Gt 540m icin kext var elimde kurunca hd 3000 yerine gt540m gorunuyor vram yine 384m oluyor. Bence yine nvidia kullanmiyor sadece oyle gorunuyor. Benimde ekranla ilgili problemlerim var özellikle açılışta elma logosu bozuluyor kayıyor sizdedemi öyle?
 10. Arkadaşlar acer 5755g bilgisayarıma win7 + elcapitan kurdum. wriless kartını değiştirdim ar5b95 taktım. Bcm57785 ethernet kartını ve ar5b95 wriless kartın ikiside sorunsuz çalışıyor. BCM57785 için FakePCID ve ALC269 ses kartı için VoodooHDA kullandığımda açılışta sorunlar yaşıyordum. En az 2-3 yeniden başlatmadan sonra açılıyordu. Ses kartı için AppleHDA ve IOAudioFamily kullanıyorum. Ethernet için IONetworkFamily kullanıyorum açılışta reset atma sorunum yok. İsteyen olursa elimdeki kextleri verebilirim. Ekran kartı hd3000 ve nvidia540m var. Sadece hd3000 çalışıyor. Vram 384mb olarak görünüyor. Onuda 1024mb yapabildim. Bu arada Clover bootloader kullanıyorum. Ancak bi kaç sorunum var. Açılışta elma logosu bozuluyor ama sorunsuz bilgisayar açılıyor. Sebebi ne olabilir. Birde USB3.0 çalıştıramadım. Elinde kext olan varsa paylaşabilirmi?
 11. Sorunumun birini çözdüm. intel hd 3000 ekran kartı vram 1024mb olarak görüyor. gt540m için kext var ancak onuda 384m olarak gördüğü için kurmayı düşünmüyorum.
 12. arkadaşlar acer 5755g laptopa elcapitan ve windows kurdum. clover ile dual boot gayet güzel çalışıyor. Uzun uğraşlar sonunda ethernet kartını tanıtabildim. wireless ne yaptıysam olmadı. Daha önceki mac kurulumlarımdada kablosuz kuramamıştım. Atheros ar5b95 wriles kart aldım taktım sorunu çözdüm. Ancak bazı sorunlar var şimdiden teşekkürler. 1. dosyaları indirdiğimde hasarlı olduğu için açılamıyor uyarısı veriyor. safari ve chrome ile denedim 2. boot esnasında hardiskin diğer partitonlarını gizlemek istiyorum. config.plist içinde gerekli düzenlemeleri yaptım ama olmadı. Hdd sürücü adlarını yanlış giriyor olabilirim veya kodları yanlış yere yazıyor olabilirim. 3. Ekran kartı hd 3000 otomatik olarak gördü vram 384 mb gösteriyor. Nvidia gt540m kext ile yükledim. Bu ekran kartınıda gördü ancak vram yine 384mb. normalde 1GB. (hd 3000 ve nvidia gt540m çift kart var)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.