Jump to content

ishakmetin

Üye
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

About ishakmetin

 • Birthday 06/03/1985

ishakmetin's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 aydır turkcellden vodafoneye numaramı taşımak için uğraşıyorum. her seferinde reddediliyor. bana gelen mesajda "mevcut şebekenizde 90 günü doldurmadığınızdan dolayı isteğiniz reddedilmiştir" yahu iyi de ben en son hattımı zaten turkcelle temmuz 2010 da taşımıştım. 1.5 senedir turkcelldeydim. yakınlarda hiçbir işlem de yaptırmadım hattım ile ilgili. borcum harcım yok. belki yaptığım başvuru sayısı 10 u geçmiştir. en son 1 hafta önce başvuru yaptım cevap da gelmedi bu ne rezilliktir. müşteri hizmetlerini aradım düzgün bişey söylemiyorlar. "sistemde reddedilmiş görünüyor 90 günü doldurun" diyorlar. bende zaten doldurdum hatta 1.5 sene oldu diyorum. bilemiyoruz diyorlar. vodafoneye geçmek istiyorum sizce ne yapmam gerek arkadaşlar ?
 2. merhaba arkadaşlar 16 gb siyah ios 5.0.1 factory unlock iphone 4 kullanıyorum. aldığımdan beri jailbreak yapmadım. ios 5 çıkınca direk yükledim. fakat son 2 haftadır sürekli şebeke gidiyor. telefonu açıp kapatıyorum uçakl moduna alıyorum sim kartı söküp takıyorum yine düzelmedi. gittim 128 kb lik turkcell kart aldım yine aynısı. şebeke tam çekiyo görünüyo hatta başka numaradan arayınca çalıyo görünüyor ama telefon çalmıyor. bundaki arıza nedir ? sizde de varmı böyle şeyler ? başkasını da arayamıyorum aranıyor ekranında donup kalıyor ? tekrar ios 4.3.5 e dönebilirmiyim ? telefon jailbreak değil ? itunesten direk yüklesem ? teşekkürle
 3. arkadaşlar cevaplarınınz için sağolun. itunesten shift + restore yapıp yüklediğim ios 5 5.0.1 ipsw dosyasını gösteriyorum sürümü kontrol edin uyarısı veriyor sürekli sorun nerede acaba ? aynı dosyayı gösteriyorum ama hata veriyor çözemedim bir türlü. başka bir ios 5.0.1 dosyası mı göstermem gerekiyor select ipsw den ?
 4. yapamadım yardımcı olurmusun ? ilk önce jailbreak butonuna mı basacaz yoksa extras mı ?
 5. merhaba arkadaşlar telefonum sim kilitli ve yurtdışı kartım yok. yanlışlıkla kardeşim itunesten direk ios 5.0.1 yüklemiş bb yükselmiş ve geri dönemediğim için en azından menüleri nasıl açabilirim jailbreak yöntemi vs. varmıdır ? yani etkinleştirme için
 6. merhaba arkadaşlar işlerim dolayısı ile bir süredir yurtdışındaydım. telefonum iphone 4 simkilitli gevey ile kullanıyorum. 4.3.3 sürümdeydim en son. kardeşim ben yurtdışına çıkarken iphone 4 ümü kullanmak istedi bende verdim. fakat itunese bağlayıp direk yükseltme yapmış. telefonda sadece itunese takın işareti çıkıyor. iso 5.0.0 a mı yoksa 5.0.1 e mi yüklemiş onu da bilmiyorum. en azından ana menüye girebilmek için ne yapmam gerek ? tabi baseband da yükseldiği için gevey ile kullanamayacağım fakat bari ipod ve wifi yi kullanmak için menüyü nasıl açabilirim ? yurtdışı sim kartım da yok. jb ile açıyordum eskiden. forumda yeteri kadar arama yaptım ama aldığım hata mesajlarından dolayı bulduğum konular yetersiz kaldı. teşekkürler.
 7. merhaba arkadaşlar eski nesil geveylerden kullanıyordum yani 112 yi aramak gereken geveylerden fakat sarı supreme gevey aldım 112 aramasız 3 gün oldu her akşam ağ kayboldu ayarlardan başka bir ağ seçin diyor turkcelli seçiyorum operatör kısmından çünkü satan adam öyle demişti akşama kadar çalışıyor akşama doğru servis yok yazıyo ayarlardan ağ seçin yazıyor sizce neden acaba hücresel veriyi kapatıyorum çoğunlukla ondan mı acaba ? hücresel verinin açık olması mı gerekiyor ?
 8. arkadaşlar ingiltereden alınan cihazların factory unlock yapıldığını biliyorum zaten ama bu uk3 operatörü şu an unlock yapmıyormuş daha sonra yapabilirmiş. allgsmunlock listeside de yok allgsmunlock güvenlimidir ? applenin serverlerinin açığı üzerinden mi unlock ediyor yoksa yasal olarak mı benim merak ettiğim bu sadece bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazsın lütfen
 9. holigan ingiltere diyorum zaten operatörü de yukarıda yazdım bu operatörün unlock yapma şansı varmı diye soruyorum model no kesin sonuç vermiyor
 10. merhaba arkadaşlar elimde ingiltereden gelme 3G - Official Store for 3G Mobile Phones and 3G Mobile Broadband bu operatörden yani uk3 operatöründen alınma iphone 4 var telefoncuya sorgulattım gerçi kendisine pek güvenemiyorum doğru söyleyip söylemediğini de bilmiyorum teyit etmek istiyorum ama aylardır yardımcı olan çıkmadı imeiden hangi operatörden alındığını bulabilirmiyiz ? bu telefonun factory unlock şansı varmıdır ? operatörle irtibata geçip ? teşekkürler.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.