Jump to content

slaytanic

Üye
 • Posts

  21
 • Joined

 • Last visited

About slaytanic

 • Birthday 04/30/1981

slaytanic's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. Komik olacak belki ama, önce extrastan dosyayı gösterdim un supported dedi açmadı, sora direkt olarak jailbreak / install cydia seçtim tek seferde yüklendi Turkcel 5.01 cihaz winterboard da yükledim şimdilik bir sorun yok gibi görünüyor.
 2. Deli gibi bunu arıyordum forumda 2 saattir sonunda buldum, umarım stabil çalışyodur çok sağolasın.
 3. Bana göre 4.3.3 en stabil versiyon 4.3.3'e geçip jb yapabiliyosan 5'e geçme bence.
 4. Cevaplarınız için teşekkür ederim deneyim sonucu yazarım sağolun.
 5. İphone 4 4.3.3 jb vodafonfan alınma bir cihazım var, aylardır kullanıyorum hiçbir sorun yoktu fakat 2-3 gündür kendi kendine sim kartı bir görüyor bir görmüyor, power + home tuşuna basarak kapatıyorum açtığımda geri geliyor. Çözümü hakkında yardımcı olabilcek var mı?
 6. Sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş, sen programı bulup quit precces yapmıyacaksın, örnek veriyorum; Tinyy'i çalıştırdın hata verdi 5228 PID kill dedi, sen activity monitörden 5228 nolu PID buldun ve karşısında httpd yazıması gerkeiyor unutma, tıklayıp quit dediğinde mac otomatikman başka bir PID nosu ile bir http daha açacak oraya ondanda çıkış yapman gerekiyor taki server açlışana kadar.Aşağıda fotograf ekliyorum daha net anlaşılır sanırım. Turuncu işaretli olanlarda quit yapman gerekiyor, sen quit yapınca yenileri açılacak tekrar quit yap server çalışana kadar, [ATTACH]7738[/ATTACH]
 7. Sorun baya bir zahmetten sonra iphoneyardim.net ten aldığım bilgiler ile çözülmüştür. Versionunuza uygun değilse kesinlikle yüklemeyin. Yüklediğinizde denemek için sürekli yanlış kod girmeyin. ( 2.den sonra kilitlenme ihtimali yüksek) ihtiyacınız olduğunda aktif edin. Restore+Backup gibi bir işlem kurtarmıyor bilginiz olsun,program hala çalışıyor. Yanlış restore yaparsanız shsh kaydınız olsada, telefon açılsada hattınız çalışmaz. Eğer telefon açılmıyorsa 1-2 sefer jb işlemini tekrarlayın telefon açılıyor. Restore yaparken 3194 hatası ile karşılaştım evimdeki pc de, işyerinde mac ile başka bir orjinal ipsw dosyası indirdim, Mac os x için ---> Spotlightan terminal diye aratıp programı çalıştırın "sudo nano /etc/hosts" tırnaklar hariç programa yapıştırın var ise admin parolanızı girin açlılan host dosyasında 2 adet apple yazan ip olacak, üsttekini bu ip ile değiştirin 74.208.10.249 gs.apple.com kntrl+o ile kaydet ve enter yapın ve programdan çıkın.Test için eklediğiniz ip yi tarayıcıya yapıştırın eğer cydia sayfası açılıyor ise işlem doğrudur. Daha sonra itunes'tan alt tuşu ile restore seçin indirdiğiniz ipsw dosyasnı gösterin, işlem baladıktan sonra telefon kapanıp açılacak, elma işareti ile yükleme barı görünüyorsa işler iyiye gidiyor demektir, %80 gibi bir yüklemeden sonra eğer (1) hatası alırsanız korkmaya gerek yok itunes'ı kapatın, tinyumbrellanın sitesinden fixrecorvy'yi indirim (mac sürümü mevcut) gelen iki dosyada 42 li olan 4.2 versiyon için 43 olan 4.3 versiyonlar için. Uygun olanı çalıştırın, telefonu dfu moda almanızı isteyecek, 5 sn. Power sonra 10sn. home sonra sadece home tuşuna başılı tutun fixrecory program penceresinde telefonu görene kadar deneyin, telefonu gördükten sonra, jb ekranına benzer bir görüntü olarak yazılar akmaya başlayacak ve sonra telefonunuz aılacaktır. Geçmiş olsun.. Yukarıdaki bilgileri iphoneyardim.net ten edindiğim bilgilerlerle denediğim işlemleri yazdım.Hatamız varsa daha bilgili arkadaşların düzelteceğini düşüyorum, ve teşekkür ediyorum. not: Bu kadar uğraşa rağmen en ufak bir nefret duyamadım iphonumdan kullanmasıda uğraşmasıda çok keyifli..
 8. Ben ilk kurduğum zamanlarda çok iyi çalışıyordu,güvenlik için gerçekten iyi bir yöntem kurmadan önce bence iyi araştır telefonunun versiyonuna en uygun stabil çalışan hangisi varsa onu kullan.
 9. Bu cevap bana düşmez belki ama, hiçbir forumda sorduğunuz şeye kesin cevap verilecek yada çözüm üretilecek diye bir garanti verilemez, forumların amacı bilinen bilgiyi insanların birbirleriyle paylaşıp çözüm üretmeye çalışma amacı ile kurulur,sonuçta üyeler olarak biz buraya maddi manevi bir destek olmadığımız gibi her sorduğumuz soruya cevap vermelerini istemek gibi bir hakkımızda olduğunu düşünmüyorum..
 10. Eğer shsh kaydın cydia da görünüyor ise (en üstte yeşil yazı ile) sorun çıkmaması gerekiyor.Tinyumbrella'yı dene derim save shsh de log penceresinden bak hangi versiyonların alınıp alınmadığını olumlu yada olumsuz gösteriyor. Birde windows/system32/drivers/etc/host dosyasındaki 2 adet apple ip si olması gerekiyor, birinci olan ip yi bunun ile 74.208.10.249 gs.apple.com değiştir.
 11. Açılmama problemi var ise, Fixrecorvy diye arat formuda ordaki yönergeleri izle büyük ihtimalle sorunun çözülür.
 12. Binbirtürlü uğraştan sonra, nihayet açıldı, yardım için teşekkürler, Mac os x teki host dosyasında bulunan 2 adet apple ip sinin birincisini silerek sitenizden aldığım, 74.208.10.249 gs.apple.com (cydianın ip si) ip yi ekledim.Umbrelladan set host u kaldırdım fakat start server yapmadım. Sıfırdan yeni bir ipsw indirdim 4.3.3 (8j2) itunestan, restore yapıp yeni ipsw yi gösterdim, yükleme sonunda (1) hatası alıyordum ( Meğerse yüklüyormuş sadece açılmıyormuş) Fixrecorvy ile de telefonu açtıktan sonra, cydia ipsini tekrar sildim host dosyasından eski kimliğimi girince açıldı telefon sonunda ve 3 günlük maceram son buldu.
 13. Durup duruken kapanması sanki yazılımsal değilde donanımsal bir sorun gibi geldi bana,
 14. cihaz hakkında biraz bilgi verirseniz daha sağlıklı olur. Eğer elmada kalıyor ve jb işlemi yaptıysanız aynı işlemi tekrarlamanız ve install cydia yenire just tehtred seçeneğini işaretleyip yapmanız gerekiyor.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.