Jump to content

Şanlıurfa

Üye
 • Posts

  199
 • Joined

 • Last visited

About Şanlıurfa

 • Birthday 03/04/1990

Şanlıurfa's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

11

Reputation

 1. Kısayollara 3g ve internet açıp kapama eklenebiliyor mu?
 2. Ekran yüzünden alasım geldi Ama fiyatının düşmesini bekleyebilirim.
 3. Teknik olarak imkanı sınırlı gözüken bir çok şey mümkün olduğunu yıllardan beri görüyoruz. Tamam belki Apple işi çok sıkı tutuyor olabilir veya onların sunucularından ayrı herhangi bir sistem odaklı birşey yapmak mümkün görünmüyor olabilir. Ancak yapılmayacak şey yoktur. Misal kırılmaz camın içine para koyun, adam balyoz vursun falan figan bişeyler yapmaya çalışsın beceremedi diyelim gider buldozer getirir yerinden söker gider daha geniş kapsamlı bir ambarda eritebilir. Yani kafasına koyan bir şekilde kendi sonucunu kendi yapabilir. Şu cümleye şöyle bir örneklendirme yapabilirim. Apple hangi çerçevede untethered jailbreak sorununu aşabiliyor? Sadece sürüm güncellendiği zaman! Sürüm güncellemezsen veya restore yapmadığında İos'ta herhangi bir yazılım sorunu oluyor mu? Apple sürekli "bu cihaz jb'li, size destek veremeyiz, appstore giremezsiniz vb" hiçbişey yapamıyor dimi! Demek ki o yeni sürümde bunu aşmaya çalışır. Yazılımı geliştirende yeni sürüme uyarlar. Apple engel koydu diye yani hiçbişey olmayacak mı? Böyle birşeyin mümkünatı yok! Tövbe tövbe Apple firması ilah mı? Değil... Sana sadece engel koyar sende yeni sürümde engeli aşmaya çalışırsın ki bu her zaman olmuştur. Sadece bu işten rant kazanılıyor. Bu yüzden teknik bilgiye sahip gerçekten tecrübeli kişiler bunu yapmak istemiyor. Adamlar ciddi şekilde para kazanıyorlar. Kısacası yapılacak şey her zaman yapılır "Tabi işine gelirse" Ben o hacker arkadaşların yerinde olsam bende yapmam niye kazancıma çomak sokayım?
 4. Benim patronun telefonunun sesi daha çok çıkıyordu. Herhalde bu yüzden olabilir.
 5. Dışardan indirdiğimiz dosyaları jbye gerek kalmadan cihazda yüklesek zaten tüm sorun çözülecek. Ancak işte apple politikası böyle... İşi bilen her türlü yapıyor ama Apple'ı tırtıkladığından açık olarak bişey yapmıyorlar. Mavi buton olayı değilde direk indirdiğimiz gibi yükleyecek birşey lazım bize...
 6. shsh kayıtları bozuk çıkmasaydı zaten 6.1.2 de kalıcaktım. Moralim bozuldu. O kadar yenilik beklerken yeniliklerin eksik gelmesi
 7. Burada kötü oldu işte wifi geçerken interneti kapatıyorum ve bunu günlük yapıyorum sürekli biraz bizi uğraştırır. Peki safaride upload-download yok dimi
 8. Bu arada kısayollarda internet açma kapama ve 3g var mı? veya eklenme ihtimali
 9. İnceden kastım soket kısmının kısalığı! Misal iPhone 5'te uzun, nokia da uzun, Android'de de uzun. Takıcaksın kısa gelicek yerinden çıkıcak. Anlatmak istediğim şey soket kısmını ileri geri doğru takarken olan kısa mesafesi orada acaba sağlıklı bir şekilde durabilecek mi?
 10. Konuda bu! http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/84563-snowbreeze_2_9_13_6_1_2_restore_untetheret_jailbreak_iphone_3gs_4_a.html Resimli anlatım var rahat yaparsın tek tek adımları takip edersen.
 11. Shsh kaydın varsa ve Tinyumbrella gibi uygulamalardan almışsan geri dönersin Cydia dan almışsan o shsh'i geri dönemezsin. Bende çok denedim. iPhone 4 geri dönmedi sonradan öğrendimki cydia'dan alınan shsh kayıtları hatalıymış. Yani Cydia dışında başka uygulamalarla almış isen shsh kaydını geri dönüş mümkün. Shsh kaydın var mı? Varsa nereden aldın?
 12. Hacı bizim patronda ilk alanlardan o sesi farkettim ama bugüne kadar şu sorunu var demedi bana
 13. Olabilir. Olmayacak şey yok. Ama şu şarj olayı bana mantıklı gelmedi. Çok ince yıllardan beri nokia olsun diğer cihazlar olsun bu kadar kısa yapılmadı. Apple bu tür bir salaklık yapmaz. Çünkü her dakika telefonla oynarken yerinden çıkabilir.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.