Jump to content

shotgun

Üye
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

About shotgun

 • Birthday 08/29/1980

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Kullandığınız Cihaz
  4 / FU
 • Firmware Bilgisi
  Seçiniz
 • Kullandığınız Operatör
  Seçiniz

shotgun's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

10

Reputation

 1. JB yaptım, cydia da görünüyor çok güzel. Ama daha önce kullanığım hiç bir uygulamanın ios 7 versiyonu yok. sbsettings, activator bile kullanılabilir değil. Featured uygulamalarda indirecek birşeyler arıyorum, bulamıyorum. JB siz ios 7 kullanmaktan hiç bir farkı yok şu an. Sadece cydia simgesi var extra olarak. Ayrıca bu kapandıktan sonra uygulamaların silinmesi olayı düzeldi mi? Yoksa gerçekten siliniyor mu hala?
 2. Evet daha önce 6.1.3 ü hiç yüklemedim, shsh kaydım yok. Peki bunu almanın bir yolu yokmudur? 7.0.4 ü hiç beğenmediğim için son kllandığım versiyon olan 5.1.1 e geri döndüm. Ancak 5.1.1 kullanmaktansa daha güncel olan 6.1.3 e geçmek istiyorum.
 3. JBsiz İOS 5.1.1 yüklü. 6.1.3 e yükseltmek ve daha sonra jailbreak yapmak istiyorum. Eski itunes yüklememe rağmen, itunes 7.0.4 yüklemek istiyor. Nasıl yaparım?
 4. ios 7 kurdum ancak 6 ya geri dönmek istiyorum. Ancak daha önce hangi itunes versiyonunun yüklü olduğunu hatırlamıyorum. Çünkü itunes un herhangi bir versiyonu, kendisi zamanında en göncel olan ios hangisi ise onu yükleyeceğini söylüyor. Örneğin 11.05 kurduğumda ios 6.1.3 kuracağını yazdı.Benim son bıraktığım versiyon sanırım 6.0.1 idi. O yüzden bunu kuracak itunes u kurmak istiyorum.Hangi itunes hangi ios u kuruyor? ios 6.0.1 için hangisini kurmam gerekir?
 5. O zaman pille alakalı bir sorun değildir. Yazılımla ilgili. Bunu sürekli yapıp yapmadığını kontrol et. Daha sonra da yedekleyip tekrar kur derim.
 6. Telefonu şu anda açamıyorum, o yüzden teknik servise vereceğim zaten. Açabilsem itunes ile halledeceğim.
 7. peki bu değişimi ben yapabilir miyim? Mutlaka servise vermem mi gerekiyor? Bataryayı değiştirdiğim zaman normal olarak açılacak mı? Yani içindekileri kurtarabilir miyim?
 8. Bilindiği gibi iphone içerisinde mailler, fotoğraflar, notlar, banka hesapları vs gibi birçok önemli şeyi barındıran bir cihaz. Böyle bir cihazı teknik servise nasıl göndermemiz gerekiyor? Bu bilgileri güvence altına almanın bir yolu var mıdır?
 9. Ankara CEPA içerisinde bir apple bayii var. Bayi içinde teknik serviste var dediler. Ordan değiştirebilirsin sanırım. Bana bugün kartlarını vermişlerdi. Apple bayisinin ismi "Lydia" (premium reseller, web siteleri de var: www.lydia.com.tr) , teknik servisin ismi Dentek. tel: 0312 219 74 84 umarım işini görür.
 10. Ne zamandır kullanıyorsun telefonu? pil kaç yaşında yani?
 11. Merhaba, iphone umu açamıyorum. Ekranda apple logosu 3saniye yanıyor 3saniye sönüyor. Denediğim şeyler şu şekilde, Şarja taktım, hard restart (3 saniye home button+power button) yaptım, (+) ses açma düğmesine basılı tuttum, iki düğmeye 10sn bastım devamında power button a (veya hojme button a) 15sn basılı tuttum. Bunların hiçbiri bir işe yaramadı. Cihazı itunes a bağlayıp recover ekranını çıkartabiliyorum. Ancak içindekileri yedeklemeden recovery yapmak istemiyorum. Kurtarmanın bir yolu var mıdır? Teşekkürler.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.