Jump to content

SertaGE

Üye
 • Posts

  51
 • Joined

 • Last visited

About SertaGE

 • Birthday 10/07/1986

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Kullandığınız 2. Cihaz
  iPad Mini
 • Firmware Bilgisi
  7.1.1
 • Kullandığınız Operatör
  Vodafone
 • Şehir
  İstanbul

Contact Methods

 • Facebook
  www.facebook.com/binlisertac
 • Twitter
  www.twitter.com/sertacbinli
 • Instagram
  svsgen@hotmail.com
 • Msn - Skype
  svsgen
 • ICQ
  294600309
 • AIM
  svsgen@aim.com
 • Yahoo
  svsgen@yahoo.com

SertaGE's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

12

Reputation

 1. İndirebileceğimiz bir kaynak yok mu?
 2. Evet denedim ve gayet başarılı sonuç aldım. Teşekkür ediyorum. Bu arada 25PP mi daha başarılı yoksa Tongbu mu?
 3. Evet kapandığını biliyordum zaten de yerine yeni bir şeyler gelmiştir diye ummuştum ((: İlk etapta amacım ücretli uygulama ve oyunları yüklemekti, cevap için teşekkür ederim, hemen deneyeceğim. Bazı sık kullandığım tweak'ler de vardı ancak belli ki beklemekten başka çare yok ((:
 4. Oldukça değişmiş gerçekten. Ancak bence bu önemli noktaların jailbreak anlatımı yapılan konularda önemli notlar olarak düşülmesi gerekiyor. Çünkü benim durumumda olabilecek bir sürü insan var. iOS 7 öncesi kullanan herkesin bu hataya düşmesi kuuvetle muhtemeldir. Bahsi geçen tweakler iOS 7 öncesi jailbreak'lerde de yükleniyordu sanıyorum ancak hackulo.us reposunu ekleyince zaten otomatik olarak geliyorlardı. Bu durumda yapacak bir şey yok gibi görünüyor, iOS 7.1.1 için jailbreak beklemekten başka... Cevabınız için teşekkür ederim. Konu kapatılabilir.
 5. iOS daha önce kullanıyordum ve biraz ara vermiştim. Daha önce (iOS 5 ve 6 zamanları) SHSH kaydın olduğu sürece bunu ipsw için gömerek sürüm düşürmek mümkündü. Artık bu mümkün değil mi? Bir de bu bahsettiğiniz tweak'in ismi nedir?
 6. Hocam cihazda şuan ios 7.1.1 yüklü ancak 7.0.4 'te SHSH kaydım mevcut. Cihaz iPhone değil iPad Mini (okumadınız sanıyorum yazdıklarımı) iOS 7.0.4 kuruluyken jailbreak yaptım, hiç bir hata vermeden tamamlandı, cydia da çıktı ve sorunsuz açılıyordu ancak jailbreak olmamış gibi, ücretli uygulamaların cracklı ipa'larını kuramıyordum hata veriyordu. Ben de madem jailbreak düzgün olmadı diyerek 7.1.1'e yükselttim ancak söylediğim gibi 7.0.4 için SHSH kaydım mevcut olduğundan geri dönmem mümkün, yani eğer problem çözülürse. Anladığım kadarıyla problemim hakkında bir fikriniz yok. Başka fikir verebilecek kimse var mıdır?
 7. Selam herkese, Yeni edindiğim iPad Mini (A5) içinde iOS 7.0.4 var ve evasi0n7 v1.0.7 ile jailbreak işlemini başlattım. Tüm adımlar, anlatıldığı üzere hiç bir hata vermeden geçti ve cihazda cydia simgesi çıktı. Cydia sorunsuz şekilde açılıyor, tüm güncellemeleri yapıyor, hatta repoları da ekleyebiliyorum. Ancak cihaz jailbreak olmadı (!) Nereden anladığıma gelirsek, iTools'ta "Jailbreaked" kısmında "No" yazıyor, hem de herhangi bir ipa yüklemek istediğimde de hata veriyor. Bu sorunun nedenini bilen, daha önce başına gelen ve/veya çözümünü bilen var mıdır? Varsa yardımlarınızı rica ediyorum. Not: Cihaz şu an iOS 7.1.1'de ancak sanıyorum 7.0.4 üzerinde jb yapıldığı için SHSH kaydı duruyor ve geri dönüş imkanım var.
 8. Arkadaşlar uygulamanın ses dosyalarına itools'la erişmek mümkün mü? Hangi dizinde bu dosyalar?
 9. Hocam aynı çelişkiyi geçtiğimiz 1 hafta içinde ben de çok fazla yaşadım. Yaklaşık 3 senelik bir iPhone kullanıcısı olarak artık değişikliğe karar verdim. Bahsettiğiniz gibi bir çok karşılaştırma videosu izledim. Her konuda kafa kafaya veya artıları ile eksileri hep birbirlerini nötrleyecek şekilde çıkıyordu. Ancak kararımı iki cihazı da mağazalarda canlı şekilde kullanarak ve elime alarak karar verdim. Şuan bir HTC One X kullanıcısıyım ve inanılmaz memnunum. Zaten karşılaştırma videolarını izlemişsiniz. İkisi arasındaki farkları ve üstünlükleri burada saymama gerek yok ancak benim karar vermemdeki etkeni söylemem gerekirse; İki cihazı da canlı şekilde gördüğümde, daha elime almadan HTC dedim. Samsung Galaxy S III, HTC One X'e göre o kadar basit ve yalın duruyor ki. Cihazların kasalarında kullanılan plastiğin kalitesi bile inanılmaz farklı. HTC One X (benim fikrimdir) Samsun Galaxy S III'e göre kesinlikle daha asil duruyor. Ayrıca Android'in Sense arayüzü de en önemli ikinci etken benim için. Umarım verdiğiniz kararla memnun olursunuz.
 10. Açıkçası pek normal bir durummuş gibi durmuyor. Ben sizin yerinizde olsam ikinci el olarak satın aldığım yere ya da kişiye götürürdüm.
 11. Her güzelin bir kusuru vardır (: Yukarıda da arkadaşların belirttiği gibi netlikten taviz vermek istemiyorsanız parmak izine, parmak izi kalmasını istemiyorsanız da görüntü kalitesinde düşüşe razı olmanız gerekiyor. Maalesef bu olayların verilen ücret veya alınan malzemeni kalitesiyle pek ilgisi yok. Parlak olan koruyucularda parmak izi malzemenin kalitesine göre biraz daha az kalıyor olabilir ancak bizzat neredeyse tüm mat ürünleri denemiş biri olarak mat koruyucularda görüntü kalitesini düşürmeyen bir ürüne rastlamadım. Aslında dikkatli bir kullanıcı için iphone ekranları öyle kolay kolay çizik alacak şeyler değiller. Ancak derdiniz ekranda parmak izi kalmasıysa mat koruyucudan başka çareniz maalesef ki yok (: Tabii benim de henüz rastlayamadığım bir ürün mevcut olabilir, eğer varsa zaten buradan arkadaşlar belirteceklerdir. Ben de konuyu ilgiyle takip ediyor olacağım (:
 12. Benim problemim maalesef daha büyük. Apple'da home tuşu değişimi yaptırmak istesem ne kadara mâl olur bilginiz var mı?
 13. Bir kaç gündür iOS 6 Beta 3'ü kullanıyorum. Ufak tefek sıkıntıların dışında gayet başarılı gidiyor ancak bugün farkettiğim üzere iTools, iFunbox veya iSpirit ile cihazıma film rulosuna (camera roll) fotoğraflarımı atamıyorum. Aslında fotoğrafları cihaza atıyor, bahsi geçen programlar vasıtasıyla fotoğrafları görebiliyorum ancak cihazda ne Fotoğraflar uygulamasında ne de iPhoto uygulamasında fotoğrafları göremiyorum.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.