Jump to content

seckinb

Üye
 • Posts

  82
 • Joined

 • Last visited

About seckinb

 • Birthday 01/16/1986

seckinb's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

10

Reputation

 1. Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımın raporu ekte. kurulum yapabilir miyim dersiniz ? rapor.HTM
 2. Uzun zaman sonra merhaba arkadaşlar. Dokunulmamış mountain lion dağıtımı(dmg) arıyorum fakat bulamadım. Bulduklarıma emin olamadıklarım da çok oldu. Bilgisi olan var mı?
 3. anlattığınız herşeyi denedim, olmadı hiç biri. içini açıp anakartı kurcalamak felan lazım heral... pil felan vardır belki. başka önerisi olan ?
 4. hdd yi söktüm. mac'i alt tuşuna basılı açıyorum. ama şifre istiyor içinde hdd yokken istiyorsa bios şifresidir diye düşündüm. şifre hatırlanabilmesi durumu yok. çünkü arkadaştan önce çalışan şifrelemiş makinayı. kişiye ulaşılamıyor. kişinin apple ıd si felan gibi şeyler de bilinmiyor. iş yeri sahibi cihazı kilitleyen arkadaşa ulaşamıyor. ulaşsada cevap alamıyor. yapmadım diyor geçiyor. acaba bu maclerin içinde (imac) bios pili var mı? çıkarsak felan düzelir mi?
 5. işte alt tuşuna basılı tuttuğumda şifre istiyor. clock battery (bios pili) nerede onu da bilmiyorum makinayı da açmak istemiyorum da işin aslın bios resetlenmesi gerek bios şifresi var ne cd den başlatabiliyorum ne recovery'den.. şifre soruyor ?
 6. bios şifresiymiş sanırım biraz araştırdım yabancı kaynaklarda açma tuşuna basmadan önce apple + options + p + r tuslarına basılı tut felan diyor olmadı... çözüm bilen var mı?
 7. merhaba beyler bizim salak bi arkadaş var. bi iş yerinde çalışıyor. orada buna macbook vermişler bozuk diyerek formak at diyerek. sanırım bundan önce çalışan salak kendi iphonu ile mi ne birleştirmiş. iş yerinden çıktıktan sonra da kitlemiş iphonundan mac'i.. şimdi patronları felan aramışlar cocuğu hatırlamıyor yok hesabım çalındı felan demiş. sanırım kıllık yapası var parasını mı ne az mı vermişler felan o sebebten. bana getirdi nasıl yaparız diye. şimdi bunu nasıl yapabiliriz arkadaşlar. yeniden kurulum için başlattıgımda opsiyon tuşuna basık tutuyorum ama şifre istiyor. bu salak sorunu çözeriz. nasıl yeniden kurulum yapabiliriz... çözüm yolu var mı aklınızda.. teşekkürler herkeze
 8. tasarım tamamen tabletlere kaymış desktop veya laptop gibi ortamlar için uygun olduğunu sanmıyorum 4gün kullandım çileden çıktım..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.