Jump to content

Devilbozzo

Üye
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Non

About Devilbozzo

 • Rank
  iCemi
 • Birthday 09/26/1988

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Aynı sorunu yaşıyorum denemediğim yöntem kalmadı ama ise yaramıyor kimileri fix lan diyor kimileri yeniden yazdığım usb ye diyor neler neler denedim gene olmadı matador ustadan yardım bekliyoruz artık:) Benim sorunum AppleACPICPU
 2. Merhaba Matador tekrardan uzun zaman oldu seninle görüşmeyeli. Hep başım sıkışınca seninle irtibata geçiyorum kusuruma bakma :) Bu arada ben bilgisayarcıyım bilgisayar ihtiyacın vs olur parça vs vs yerim istanbul mecidiyeköyde www.oesbilisim.com adresinden ulaşabilirsin bende sana yardım etmek isterim.

   

  Şimdi yaşadığım sorun şu burada paylaşmış olduğun linkden img i indirdim USB ye R-Drive ile yazdım vs vs amma velakin Monster Abra A5 v1 olan notebook uma bunu kurmaya kalktığım zaman kurulum dosyaları devam ediyor bir anda restart edip başa geliyor Clover ekranına bir komut vs vs kullanmamız gerekiyor mu El-Capitan kurmayı denedim onda sorunsuz kurdu fakat ekran kartı vs ses hiç birini tanımamıştı ve hiç bir komutta yazmamıştım bunun için. Bir yerde birşey atlıyorum ama bulamıyorum yardımcı olabilir isen çok sevinirim.

 3. Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar dilerim. Imac 2009 da yüklü olan maverick bir anda açılmamaya başladı ligo altında Loading doluyor sonuna geliyor ve cok yavaş doluyor 10 dk sonunda tam doldurmuş iken imac shut down oluyor. Bunun üzerine cmd r ile kurtarmayı denedim ama menü aktif olmadı tekrar maverick kurarmis gibi yaptım. Disk utility den verify denedigimde repair yap dedi repair denedim yapamadı haliyle diski çıkarıp başka bir disk taktım kurulumu yaptım dedim ki bu diski harici olarak bağlayıp datalari alayım. Bu sefer de birde ne göreyim disk no mounted yazıyor diskin üzerinde geme repair ve verify denememe rağmen diskin içerisine giremedim. Bu datalar benim için çok önemli arkadaşlar disk e özel hdd test programları ile baktığımda sağlam gözüküyor herhangi bir bad sector motor arızası fiziksel arıza yok. Yazılım problemi yüzünden disk içerisine giriş saglayamiyorum. Bir yöntem varmıdır onerebileceginiz ?
 4. Problemi çözdüm arkadaşlar sizler ilede paylaşmak istiyorum bilmeyenler için umarım yardımım dokunur. Ses Problemini Tekrar kurulum yaparken özelleştir sekmesinde Ses bölümünde AudioHD ve Voodooo yu seçtim. Kurulum bitince ses gelmeye başladı Peki neden ilk kurulduğunda çıkmamıştı ? Çünkü ALC8xx i seçmiş olduğumdan dolayı... Ethernet Problemini ise MultiBeast 4.6 ile çözdüm. Ethernet Bölümünde var olan LNDX ( Yanlış yazmış olabilirim Realtek 8xxx ) i seçip ileri diyoruz. Ve Bir Utility daha açılıyor orada zaten yüklemek istediğimiz Kext'ler mevcut gözükecek. Devam ettiğimiz takdirde bizden bilgisayarı yeniden başlatmamızı isteyecek ve işlem bitecektir. Mountain Kurmama gerek kalmadı fakat sorunu çözmemiz iyi oldu. Herşeye kısayoldan erişmek yerine biraz emek verip yapmak zaman alsada keyifli oluyor.
 5. Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar dilerim. Çok araştırdım ama araştırmam sonucu başarılı bir şekilde sonuca varamadığımdan dolayı sizlerede danışmak zorunda kaldım. Şimdiden vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Arkadaşlar bir PC Topladım. Config. Aşağıdadır. İ7 2600 CPU 1155 Pin CPU MSI H77M-G43 1155 Pin Board 2 x 8GB 1600MHZ Kingston Ram Point Of Wiev 1GB 256 Bit Ekran kartı Öncelikle Google dan araştırmam ile başlayan [success] MSI H77MA-G43, Intel Core i5-3550, EVGA Superclocked Geforce GTX 660 Ti Sitede Board a Kurulum yapılabildiğini gördüm ve Board a ben ML yerine Standart iatkos L1 Kurdum Öncelikle sitede belirtilen Bios uptade'i indirip yaptım ve Kurulumu tamamladım. Lion u kurarken özelleştir bölümünden sürücüleri dikkatlice seçsem dahi Kurulum sorunsuz bitiyor Masaüstüne düşüyor fakat tek sıkıntı Ses ve Etherneti tanımıyor. Daha sonra Donanımların .Kext dosyalarını internetten araştırarak buldum Kext Helper B7 Programı ile Kext'leri yüklememe rağmen sonuç alamadım. KeyWizard'ı kullanmasını bilmediğimden dolayı ise manuel olarak System Library diyerek Kext leri kopyaladım ama gene çalıştıramadım. Şimdi ML iatkos'u gördüm bir yandan onu indirmeye çalışıyorum bir yandan da Ses ve Ethernet sürücülerini kurmaya çalışıyorum. Yapamazsam Bunu denerim niyetinde download aşamasında yım şu anda. Yardımcı olur iseniz çok sevinirim arkadaşlar. İyi Pazarlar ve iyi akşamlar dilerim tekrardan. Sevgilerim ile Devilbozzo
 6. pc ozellıklerını yazarmsın ıslemcı ve anakrt nedır

 7. Tabi tabi hemen yolluyorum hangi kısımların raporlarını istiyorsunuz acaba ? Tüm Sistem raporu vs falan mıı yoksa donanım olarak mı?

 8. sende bir zahmet everest raporunu atsan yardımcı olayım

 9. Arkadaşım selamlar öncelikle sana yalvarırım bana yardım et gözünü seveyim 1 haftadır pc me mac kurmakla uğraşıyorm bir türlü beceremedim kimse bilmiyor yardımcı olursan çok ama çok sevinirim.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.