Jump to content

ProblemCocuk

Üye
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Non

About ProblemCocuk

 • Rank
  iCemi
 • Birthday 02/03/1980

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.problemcocuk.com
 1. Merhaba arkadaşlar, AMD Phenom II X6 1100T İşlemcili, Nvidia GeForce GTX 590 ekrankartı Asus Crosshair IV Xtreme anakartım 16 GB DDR3 GSkill RAM 1TB Sata 3 HDD 7200RPM 500 GB Sata 2 5400 RPM Harddiskleri var. Özelliklerinde bir masaüstü PC'm var, bunun 500GB olan Sata 2 HDD sine Hackintosh yüklemeyi istiyorum fakat daha önce hiç yükleme yapmadım ve AMD ile uyumlu olup, olmadığını bilmiyorum. Bu konuda beni aydınlatacak biri var mı?
 2. sorun tamamen bataryadaymış bugün kesin karar verdim arkadaşlar. eski (orjinal) bataryayı taktığımda telefon şarj oluyor fakat bu bataryada da söyle bir sorun var; telefonda 3G yi açıp bir programa girersem otomatikmen kapanıyor. bu da batarya ömründen kaynaklıymış. Şimdi ise orjinal batarya bulmam gerekiyor ama 3GS için orjinal batarya piyasada yokmuş.
 3. Fakat telefon açıkken şarja taktığımda, şarj aletini DATA KABLOSU olarak görüyor ama şarj etmiyor :S bunun nedeni batarya mıdır diyorsunuz hocam ? :/
 4. arkadaşlar kalın olarak yazdığım kısımla daha önce karşılaşan oldu mu :/
 5. oda iyiymiş valla @bera1 orjinal kablo kullanıyorum hocam. Yeni tespitime göre ise, telefon kapalıyken şarj oluyor. Fakat telefon açıkken şarja taktığımda, şarj aletini DATA KABLOSU olarak görüyor ama şarj etmiyor :S
 6. DFU moduyla da olmuyor malesef :/ Sizin sorununuz nasıl çözüldü hocam?
 7. Merhabalar arkadaşlar, http://www.iphoneyardim.net/iphone_yardim_soru-cevap/65798-3g_sarj_sorunu-2.html#post770380 bu konuda batarya problemlerimi belirttim ve sağolsun hakankurban yardımcı oldu. Fakat bu çözümden önce telefonu restore etmek istiyorum ama telefonun şarjı %1-2 olduğu için tereddütlerim oluyor. Ayrıca telefonu bilgisayara şarj etmek için taktığımda ise, telefon kapanıp açılmıyor. Kendi kendine restart atıyor (sürekli elma gelip gidiyor) bu restore işlemini nasıl yapabilirim acaba?
 8. hocam telefonum için batarya sorduğumda aynı şekil ve renge sahip olan batarya için 4 farklı telefoncudan 3 farklı fiyat alabildim. 40 TL'den başlar, 100 TL'ye kadar çıkar dediler. 100 TL olana orjinal dediler fakat 40 liralığın da şekli şemali hatta kutusu (üzerindeki yazılara kadar.) diğeriyle aynıydı. Durum böyle olunca da hangisinin orjinal olduğunu kestirmek cidden çok zor oluyor :/
 9. Peki hocam bataryanın orjinal olup olmadığını nereden anlayabiliriz?
 10. sağolun hocam, yarın gidip bataryanın yenisini alayım. Teşekkür ederim.
 11. Ayrıca arkadaşlar, BatteryDetective uygulamasıyla bataryayı kontrol ettiğimde, CurrentCapacity, Max Capacity kısımlarının hepsinin karşısında 0.00 rakamları var. Eskiden bunlar 1220 civarındaydı. Acaba bataryayı takarken bir temassızlık olmuş olabilir mi?
 12. hemen bakıyorum hocam fakat şuan telefonun şarjı yok :S telefonu şarja takınca elma gelip gidiyor bazen hiç açılmıyor bile
 13. aynı sorun bende de var arkadaşlar, bunun çözümü nedir?
 14. Arkadaşlar aynı sorun benim telefonumda da mevcut. Son 1 haftadır telefonumun bataryasındaki sorun ile uğraşıyordum. 2 gün önce telefonun bataryasının değiştirdim. Batarya %18'de görünmesine karşın 6-7 saat civarı götürdü telefonu. Şarjı tamamen bitirip, telefonu şarja taktım fakat en fazla %28 e kadar çıktı gösterge. Uzun bir süre telefonu bu şekilde kullandım fakat gösterge %28'in altına düşmeden yaklaşık 10-12 saat sonra kapandı. Şimdi ise 1 saate yakın bir süredir şarjda olmasına rağmen şarj %1'in üzerine çıkmıyor malesef. Orjinal kablo ve şarj aletiyle de denedim fakat çözüm olmadı. Telefonu 3-4 gün önce restore etmiştim (eski bataryadayken) Şimdi yeniden restore etmek yada iOS sürümünü sıfırdan kurmam gerekir mi?
 15. Tamamdır hocam, yarın yaptırıp sonuçları yazarım yine
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.