Jump to content

perganon

Üye
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Non

About perganon

 • Rank
  iCemi
 • Birthday 05/05/1978
 1. Yani özetlemek gerekirse ben bu sürümü kullanmak zorunda kalacağım? Üst sürümlere (8 veya 9) geçip JB yapamıyorum doğru mu anladım? JailBreak yapıldıktan sonra bir üst sürüme geçmek diye birşey yok anladığım kadarıyla. Ya en son sürüme geçip JB iptal olacak yada mevcut sürüm ile devam. Böyle midir?
 2. Hayır Jb'den vazgeçmeden yeni sürüme geçmek istiyorum. Apple Store da ki bazı uygulamalar iOS 8 istiyor sebebi bu. Örneğin Youtube
 3. Hata kodu; 3194 Bir de nasıl güncelleme yapmam konusunda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Cihaz ana menüdeyken yapıyorum bunu. Icloud ile alakalı olabilir mi bu sorun ?
 4. Merhaba arkadaşlar, Aranıza ipad air almakla birlikte tekrar katıldım Siz değerli ustalara bir sorum olacak, iPad Air Cellular modeline (iPad4,2_7.1.2_11D257) JB yaptım, Cydia vb. kaynak herşeyi kullanabiliyorum. Buraya kadar sorun yok ancak ios'un yeni sürümlerini "iPad4,2_9.0_13A344_Restore.ipsw" "iPad4,2_8.1_12B410_Restore.ipsw" ile iTunes (Güncel Sürümü) aracılığı ile bir türlü güncelleyemiyorum. Shift'e bastıp gerekli ipsw'i seçiyorum ve dosyalar seçilip çıkartılıyor dedikten sonra hata veriyor. Nasıl yapacağım konusunda biraz araştırma yaptım, forumda sağlıklı bir konuyu bir türlü bulamadım. Nasıl yapabileceğim konusunda yardımlarınızı beklerim.
 5. Kext'ler bir nevi sürücüdür, çeşitli olmak kaydıyla her Mac versionu için ayrı ayrı geliştirilmiştir. Kext yüklenmediği zaman bilgisayarın bir çok donanımı doğru çalışmaz yada eksik çalışır. Hangi sürücleri yüklemen gerektiğine gelirsek, Anakartının modeli, işlemci modelin ve diğer tüm donanımların hakkında bilgi sahibi olmalısın. Bu doğrultuda kextleri doğru yükleyip ve gerektiği gibi boot.plist'ini de buna göre düzenlemen gerekir. Her Kext yüklemesinden sonra sistemi açarken -v komutu ile açmayı deneyin, -v komutu sistemin üzerinde hangi sürücüler doğru yada hatalı çalıştığını görebilmeniz için olan ön yükleme ekranının log penceresi gibidir. Eğer yanlış bir Kext yüklemesi yaptıysanız sisteminizi -v -f -x komutlarını kullanarak boot edin. "boot -v -f -x" -x de güvenli mod içindir.
 6. İlginiz için teşekkür ederim Kemal bey, Sizi MSN üzerinden ekledim oradan da soracaklarım var uygun olursa tabii. Şu anda halen uğraşıyorum sistem ile, ancak söylediğim gibi bir türlü tanımıyor. Chipset Model: ATI Radeon HD 5830 Type: Display Bus: PCIe Slot: Slot-1 PCIe Lane Width: x16 VRAM (Total): 256 MB Vendor: ATI (0x1002) Device ID: 0x689e Revision ID: 0x0000 ROM Revision: 113-B7710C-176 EFI Driver Version: 01.00.318 Displays: Display: Resolution: 800 x 600 Depth: 32-Bit Color Core Image: Software Main Display: Yes Mirror: Off Online: Yes Quartz Extreme: Not Supported Display Connector: Üst tarafta ki gibi durum ve halen sonuç yok
 7. Merhaba Dostlar aranıza yeni katıldım, Adım Emre Kocaeli'de ikamet ediyorum, 34 yaşındayım. Bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Sistem Özelliklerim: Anakart: MSI K9N Neo V2 İşlemci: AMD 5200 X2 Bellek: DDR2 800Mhz Kingston Ekran Kartı: ATI HD 5830 Test Ettiğim İşletim Sistemleri: Iatkos V7 x86 - Kalyway Bu yukarıda ki iki işletim sistemini başarı ile çalıştırdım, ses kartı, ethernet'e kadar herşey tamam. Restart problemi vb. hiç bir sorun yok. Benim sorunum en aktif olan ekran kartı problemi Ekran kartını tanıttığımı sanıyorum çünkü Sistem Özellikleri sayfasında modeli ve tanıdığı gözüküyor ancak Quartz Extreme'yi aktif edemiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır? Kext dosyalarını yüklerken, ATI5000 serisi, Ati Support, ATY_INIT' kext'lerini yükledim ve tanıdı. X3000 diye birşeyler daha vardı ancak onları yüklemedim, X3000 ve diğer dosyaları framebuffer vb. yüklediğim zaman bu sefer ekran kartını tanımıyor, bazen açmıyor sistem vb. Sizce çözüm ne olabilir? Ekran kartını değiştirmeyi istemiyorum eğer olmaz ise vazgeçeceğim artık yada Kext dosyaları düzenleme hakkında araştırmalar yapacağım. Şimdiden teşekkürler.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.