Jump to content

Ffaaar

Üye
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Non

About Ffaaar

 • Rank
  iCemi
 • Birthday 01/01/1991

Profile Information

 • Firmware Bilgisi
  4.3.0
 1. Evet var hocam, ama kaydı yaparken Request SHSH from cydia'yı kliklememiştim.. Ondan kaynaklanıyo olabilir mi acaba?
 2. Arkadaşlar merhaba. Bu konularda malumunuz biraz acemiyim. Elime yaklaşık 5-6 gün önce bi i-phone geçti i-phone 3gs. Hiçbişeyi okumadan etmeden direk i-tunes üzerinden güncelleme yaptım. Haliyle bi daha açılmadı telefon. Daha sonra biraz araştırma yaptıktan sonra. ireb ile birlikte DFU moduna alıp iPhone2,1_4.1_8B117_Restore aracılığıyla i-tunes'dan restore yaptım, Ancak app store'daki uygulamaların çoğu 5.1 istiyor. 3gs için bi kaç bişey indirip denedim ama 3914 hatası verdi. 3914 hatasını sadece yukarıda yazdığım ipsw'de almadım. Yazılımsal bi problem olduğunu sanıyorum. Eğer telefonum için uygun olan bi 5.1 versiyon varsa yardım ederseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.
 3. chameleon'la birlikte bu problemi de çözdüm. Hiçbi sorun kalmadı şu an. Konunun başından beri problemlerimle uğraşan mustafaeren ve hi_cazz'a çok teşekkürler. Konu Kilitlenebilir.
 4. Yok hocam açılmıyor bu komutlar olmadan bi kaç kez daha denedim şimdi. Açılınca hiçbi problem yok şükür. Ama işte açılırken komut girmeden olmuyo. Komut girmessem elmada dönüp duruyo bide engel işareti çıkıyo.
 5. Bide hocam acaba ben paylaşımlı onboard ekran kartını kullanabilirmiyim ? Şu an 0 mb görünüyo çünkü. Videolarda falan aşırı takılma var..
 6. Girdiğim komut , -v ncpi 0x2000 PcıRoot=1 cpus=1 busratıo=11 bunları giriyorum 2 dk fakan yazılar geldikten sonra açılıyor.
 7. Hocam çok teşekkür ederim ses problemi tamamiyle ortadan kalktı önceki kurulumda cızırtı vardı şimdi o da yok. Son olarak başlangıç da cd takıp komut yazmadan açamıyorum sistemi bunu nasıl halledebilirim ? Tek sorunum bu şimdilik
 8. Hocam normalde devamlı 10 dk aralarla gidiyodu ethernet kartı üzerinden bağlanıyorum modemle yani. Şu an hayret ama gitmiyo yaklaşık yarım saat oldu. Ayrıca ses de yok. VoodooHDA-2.7.3.pkg diye bişey indirdim kurdum ancak ne işe yaradığını çözemedim henüz.. ( Ne aptal adam yahu demeyin kendimi biliyorum )
 9. Arkadaşlar sorunlarımın büyük kısmını çözmüş bulunuyorum. Şu an Liondan yazıyorum. Ancak bazı sorunlarım var. İnternet 10 dk geliyo ondan sonra bi daha gelmiyo baya bi süre kext de sorun var diycem kext de sorun olsa neden geliyo ? diğer sorum da sistemi açınca cd den komut vermeden mac'i açamıyorum elma ekranında hata veriyo bunu nasıl aşabilirim ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
 10. Arkadaşlar iatkos l2yi uzun uğraşlar sonucu kurulacak yere kadar getirdim ( komik gelebilir ama 4-5 dvd gitti ) ancak hddyi seçmem gereken bölümde hiçbişey göremiyorum bomboş orası geri dön ileri git yapıyorum ama maalesef gene bişey yok. Ne yapmam gerekiyor?
 11. Problemi çözen var mı arkadaşlar? Beklemedeyim.
 12. Bu ekranı da geçti 10 dk sonra falan en sonun da NTAS hatası verdi. Orda takılı kaldı ilerlemedi. Şimdi tekrar durdurdum.
 13. hocam l2 yle başlattım bilgisayarı bu sefer elma ekranına geldi altında bişey döndü ancak gene açmadı baştan başlatıp komut girdim -v cpus=1 busratıo=11 gibi bayaa şeyler yükledi bu sefer ama en sonunda gene hata verdi. Hatanın resmini çekebilmem olanaksız ama en son satırı buraya yazıyorum.. Bug:launchhtl.c2408/23957)38: (dbfd ) open ( g_job_arerrides_db_path 0R00NLY | 0_EXCLOCK | 0_CREAT_ SISVC ,SIVUSR ) ! = -1
 14. Hocam biosdan kaynaklanan bişey olabilir mi ? Bios'um da ki seçenekler çok az AHCI mode falan yok neyi nerden yapacağımı hiç bilmiyorum. Hiçbiyerde benim BİOS'a göre ayarlar da yok.
 15. direk nero üzerinden yakmam mı gerekiyor cd yi ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.