Jump to content

lupa

Üye
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Non

About lupa

 • Rank
  iCemi
 • Birthday 01/16/1978
 1. TurHoS2 - NiKK@L (Ubuntu 11.04 RecMod) MacOsX 10.6.7 (Real - Virtualization) Symbian (S60v5) TurHoS2 - MedMe PerToPer)

 2. ilk öncelikle windows 7 yanına mı kurdun yoksa tek sistememi kurdun. Bu sorudan sonra sisteminde galiba yanlış seçimler sonucu tam olarak aktif olamıyor. Lütfen sistemini de ekleki tam olarak yardımda bulunalım.
 3. ben teşekkür ederim. çünkü bu tip ortamlar zor bulunuyor.
 4. İlk öncelikle bu iatkos sanal makinede kurdum daha sonrada gerçek sistemde kurdum. Ama sistem çöktü. Bende MacDrive v8.0.3.2 yazılımı ile windows 7 den EKSTRA klasörüne ulaştım. Bu klasör içinde gerekli başlangıç dosyalarını bulunduruyor ve gerekli kernelin dosya tanımlamasıda info dosyasını (tam ismini hatırlamıyorum) text editörüyle açtım ve tanımlı olan kernel dosyasını düzenledim. Sistem atom_mac_kernel de çalışmadı. Bende mac_kernel dosyasını direkt dizine kopyaladım ve dosyayı info dosyasında tanımladım. Diğer restart ile sistem açıldı ve son güncellemeyle kullanmaya başladım. Bunu yazıyorum çünkü tekrar tekrar mac sistemi kurmaya gerek yok. Tek kurulumla ekstra klasörünü yedekleyecek (Başka dizine) gerekli kext dosyalarını kopyaladım ve sistemi yeniden başlattım. Elbette takılmalar oldu ama sistem başladı ve stabil olarak sistemi kulanıyorum. Arkadaşlar ilk öncelikle iatkos kurmadan önce muhakkak güncelleme ve ilgili kext dosyalarını forumda yer alan linklerden veya kext.com adresinden indirmelisiniz. Dosyaları usb de saklayın. Ve istediğiniz zaman kullanıma hazır olsun. Boot loader resminide ekstar/bootloader yolunda olduğunu hatırlıyorum. Theme bölümünden resimlere bakarak istediklerinizi aynı çözünürlükte png formatlı imajları editleyerek loader görünümüde değiştirebilirsiniz. Daha sonra zaman olursa detalı dosyalı görsel anlatımda yaparım. Selametle.
 5. Asus 1215n netbook aldım. Buna iatkos s3 v2 kurmak istiyorum. Tek sıkıntım NVIDIA ION2 platformu ve intel GMA 3150 ekran kartı var. Buiki sürücüyüde yükleyerek kullanabilirmiyim? -İnternette yer alan şu NVIDIA CUDA driver yüklesem işe yararmı? -Birde touch pad, cart okuyucu, ses sürücüsü iatkos s3 v3 de mevcutmudur? 8 GB MMS card ile kurmayı planlıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Kolay gelsin.
 6. İlk öncelikle yapılması gereken program ve dosyalar: 1.)Gpart Live CD -> İndirin 2.)MacOsX 10.6.3 (iAtkos s3 v2) DVD medyası 3.)Biraz sabır ve dikkat. İlk öncelikle senaryo oluşturalım. Donanımsal özellikler uymulu olması INTEL işlemci, intel - nvidia marka ekran kartı ve intel cipsetli bir anakartla ortalama kurulum ve çalıştırma yapılabildiğini baya bir forumda okudum. Şimdi Başlayalım, sizde 200 GB lık bir HDD olsun ve bu iki ye veya tek disk bölümü olduğunu farzedelim. 1.) Gerekli alanın oluşturulması: Windows 7 yi açın ve denetim masasından -> Yönetimsel Araçlar -> Bilgisayar yönetimi -> Disk Yönetimi (Solda alt taraflarda) tıklayın ve gelen tabloda yer açacağınız bölümü seçin. Ve darlt seçeneği ile en az 50 Gb yer ayarlayın. Daha sonra alanı tekrar bir disk bölümü açın ve FAT32 ile formatlama yapın. Bu arada indirdiğiniz Gpart Live CD yi her hangi bir medyaya yazdırın. Silinebilir yazıla bilir dvd medyaları da kullanabilirsiniz. Daha sonra bilgisayarı gpart live disk ile başlatın. ilk seçenekte enter basın daha sonra da dil ve başlama seçeneklerini belirleyin. türkçe için 31 kodunu yazın ve son seçenek olan başlatmas seçeneğinden 0 basarak onaylayın. Arkadaşlar daha sonra şöyle bir ekran gelecek. Burada genişlettiğimiz bölüme HFS+ olarak formatlayacağız. En kısa yöntem ise bölüme sağ tıklayarak biçimlendir diyin ve HFS+ seçin ve Apply yapın. Kurulum: Sonra bilgisayarı resetleyin ve macosx DVD medyasını sürücüye yerleştirin ve boot yaparak dvd den bilgisayarı açın. Arkadaşlar DVD ye direkt enter yaparak girebilirsiniz eğer yapmıyorsa Boot menüsünde direk olarak ingilizce karakterlere geçiyor: -v cpus=1 busratıo=20 bu kodları yazarak kurulumu başlatın. Bu aşamadan sonra çok önemli. Gelen dil seçeneğinden sonra üste yer alan UTILITY den DISK PART programını seçin ve gelen ekranda tek tek sürücülere tıklayarak HFS+ lı formatlanmış bölümü seçin. EREASE (sil) bölümüne gelin ve ilk seçeneği seçin daha sonra bir isim belirleyin ve erease butonuna tıklayın. Böylece part bölümlemesi yapmadığımız için diğer bölümler zarar görmeyecektir. Formatladıktan sonra programı kapatın ve kurulum ekranına geçin. Kurulumda dikkat edin: Arkadaşlar, Boot Loader olarak Chanmegelon RC4 seçin. Çünkü diğerleri nedense kurulumdan sonra disk boot loader sistem tarafından tanımlanmadı ve mac sistemi hata verdi.(inanın tecrübe konuşuyor) Dikkatli seçimler yapın çünkü başınız ağırabilir. Ama inanın uğraşmaya değer. TIK diye açılıyor, TIK diye kapanıyor yAAwww:cool: Formatlama ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar hemen bu işi halladebileceklerdir. İyi günler.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.