Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !

Halacoglu

Üye
 • Content Count

  141
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Halacoglu last won the day on February 5 2015

Halacoglu had the most liked content!

Community Reputation

92 Good!

About Halacoglu

 • Rank
  iCemi
 • Birthday 04/21/1990

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Kullandığınız Cihaz
  6S / FU
 • Firmware Bilgisi
  9.2
 • Kullandığınız Operatör
  Vodafone
 • Şehir
  İzmir

Contact Methods

 • Facebook
  http://facebook.com/osmanhalacoglu
 • Twitter
  http://twitter.com/osmanhalacoglu
 • Website URL
  http://about.me/halacoglu
 1. iPhone 5 kullanırken başıma gelmişti tam olarak bu sorun. Benim cihazda aynı zamanda telefonu şarja taktığımda dokunmatik algılaması bozuluyordu. Bir yere dokunduğumda başka bir yere dokunmuş veya ekranı kaydırmış gibi oluyordu. Bu iki sorunla Genpa'ya vermiştim, cihaz değişimi yaptılar. Sorununuz kesinlikle donanımsal ve garanti süresi içinde cihaz değişimi için geçerli bir sebep.
 2. Az önce iOS 9.0.2 yüklü bir iPhone 4s'i Pangu ile Jailbreak yaptıktan sonra iOS 6.1.3 sürümüne düşürdüm; mevcut yöntem hala çalışıyor.
 3. Maalesef öyleymiş hocam. Şu an için tek çare 21 ay garantili 4s cihazımı satıp eski bir tane almak.
 4. iPhone 4S 8 GB modelinde ne yaptıysam bir türlü olmadı. Çözebilen varsa lütfen yardım edin. Windows'taki ilk hatayı hallettim. Şimdi hem Windows 8.1 hem de OS X Yosemite ile tüm adımları sorunsuz uygulamama rağmen geri yükleme başladıktan bir süre sonra aşağıdaki hatayı alıyorum. ERROR: could not retrieve device serial number. Can't continue.
 5. iPhone 4s 8 GB versiyonu için de çalışıyor mu bu yöntem arkadaşlar? Ona göre telefon alacağım.
 6. Konu iPhone 6 Plus olsa da, benim gibi özleyenler varsa diye iOS 5 yüklü iPhone 4 pil süresi. Hiç oyun oynamadım, 3G ve WiFi ile Facebook Messenger, Whatsapp ve Instagram aktif kullanıldı. Diğer yaptıklarım ise müzik, web tarama, telefon görüşmesi ve SMS. Bugün sanırım daha da uzun dayanacak. iOS 8 yüklü iPhone 5s ile bu değerleri elde etmem neredeyse imkansız.
 7. Açıkçası hiç güncelleme yapmamayı düşünüyorum, hazır eski sistem bulmuşken elimin altında bulunsun
 8. Merak ettiğim bütün olasılıkları açıklamışsınız hocam. İçimi rahatlattınız, çok teşekkürler.
 9. Cevabınız için teşekkürler hocam. Geri yüklemekten (sürüm düşürmekten) ziyade kastım yeni bir cihazın iOS 5 yüklü gelmesi. Bu durumda yüklü gelen işletim sisteminin aktivasyonu yapılır mı yoksa iOS 5'i hiç kullandırmadan güncelleme ister mi, bunu merak etmiştim.
 10. Kafama takılan soru şu arkadaşlar; iPhone 4 için en güncel yazılım iOS 7 olduğu halde, iOS 5 veya iOS 6 yüklü bir iPhone 4 aktivasyonu yapılabilir mi? Yoksa aktivasyon sırasında "yazılımınızı güncelleyin" gibi bir uyarı verir mi?
 11. İyi günlerde kullanalım arkadaşlar. Şimdiye kadarki gözlemlerime göre bence diğerleri ile kıyaslandığında en büyük artısı, Türkçemizde kelimelerin sonuna eklenen ekleri daha düzgün yazması. Özellikle de özel isimlerin sonuna gelen ekleri kesme işareti ile ayırıyor ve baş harflerini büyük yazıyor. Tahminleri de çok başarılı buldum. Ayrıca silmek istediğimizde kelimeyi tamamen değil harf harf siliyor ve silinen her harfle birlikte tahminlere devam ediyor, dolayısıyla düzeltmesi de kolay oluyor.
 12. SwiftKey klavye, Türkçe desteği ile güncellendi. Şimdilik harika çalışıyor. iOS 8 üzerinde çalıştığını hatırlatayım. App Store Bağlantısı
 13. Sol taraftan Apps yazısına tıklayıp herhangi bir uygulamaya çift tıklarsanız uygulamanın paylaşım klasörünü görebilirsiniz. Aynı ekranda sağ alt köşede Options yazısına tıklayıp Show root path for Apps yazısına tıklarsanız uygulamanın tüm içeriğini görebilirsiniz. Fotoğraflar ve notlar konusuna detaylı bakmadım. Yazılım şu anda 1.1 versiyonunda ve aktif bir geliştirme sürecinde. Sunduğu mevcut özellikler ileriki sürümler için umut verici.
 14. Mac versiyonunu bir süredir kullanıyorum, gerçekten iyi bir program. DiskAid, iExplorer gibi programların kaliteli arayüzü ile; iTools, iFunBox gibi Çinli programların işlevselliği tek bir programda toplanmış. Bu arada iMazing, eski DiskAid. Yani DigiDNA şirketinin yeni yazılımı. Geliştiricilerden aldığım habere göre ileride Türkçe desteğinin ekleneceğini de belirteyim.
 15. Amerika hesaplarında denedim çalışıyor. Belki ülkeyle ilgilidir?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.