Jump to content

mgoktepe80

Üye
 • Content Count

  830
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

mgoktepe80 last won the day on August 7 2015

mgoktepe80 had the most liked content!

Community Reputation

174 Good!

About mgoktepe80

 • Rank
  Üye
 • Birthday 02/02/1980

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Kullandığınız Cihaz
  Listede Yok
 • Kullandığınız 2. Cihaz
  iPad Mini 2
 • Firmware Bilgisi
  9.2
 • Kullandığınız Operatör
  Turkcell
 • Şehir
  istanbul

Recent Profile Visitors

2,145 profile views
 1. Yok hocam o kadar eksik olması normal değil. Windows 100mb bölüm oluşturur ilave. Tabi bu verilere nereden baktığın önemli. Disk izlencesinde belirtiğim yerleri toplayıp totalde 15gb fark çıkıyorsa sen diski bölerken 15 gb alanı atlamışsın tanımlanmamış alan olarak kalmıştır büyük ihtimal. Disk izlencesinden bakıp diğer parititona katman lazım. Yalnız 15 gb 500gb yanında küçük olduğundan grafik dağılımında fark edilmiyor. Bak benim iki diskime kayıp alan 500 mb civarı Click for large view - Uploaded with Skitch Click for large view - Uploaded with Skitch
 2. Müziklerin için bir yorum yapmayacağım fakar osx te pencere tam ekran olayı alıştığın windowstaki gibi değil. Eskiden osx te tam ekran tuşuna bastığın zaman pencere ihtiyacın kadar büyürdü şimdi bütün ekranı kaplayacak şekilde büyüyor. Yalnız alt tuşuna basılı tutarak tam ekran tuşuna basarsan gene eskiden olduğu gibi ihtiyacın olan alan kadar büyütür. Yani osxte pencere yönetimi berbattır. Windowsta olduğu gibi bir hamle ile iki pencereyi yan yana koyamazsın. 5 sene içinde sadece tam ekranda iki pencereyi yanyana koyacak şekilde evrimleşe bildiler ondada ekranda pencereden başka bir şey olmuy
 3. Bildiğin üzere youtube html5 üzerinden video oynatmaya başladı. Bildiğim kadarı ile Safari 7 html5i desteklemiyor. Safari 7.1.3 de en fazla 720p ye kadar destekliyor yanılmıyorsam. Şimdi sende safari kaç var bilmiyorum ama maverickste kalmakta ısrarcı isen chrome kullanmak sorununa çözüm olur ancak.
 4. Alıyorsunuz ufacık diske sahip cihazları ondan sonra iş paranoya ya bağlıyor. 1-2 gb verinin peşine düşüyorsunuz. Aşağıda paylaştığım macbookum bile belli bir süre sonra tıka basa doluyor sonra harici disklere aktarıp boşaltıyorum. Şaka bir yana macinizi kullandıkça safari olsun chrome olsun veya başka tipte programlar devamlı diskinizde veri saklar. Tabi bir de işin sistem boyutu var. Sistem işlerim durumuna göre diskte takas dosyası gibi şeyler oluşturur vs vs. Arada bir temizlik programları var onlarla göz atar gereksiz dosyaları silersiniz. Hatta klasör klasör nerde ne var detaylıda incele
 5. 128 gb ile iş yapmanız zaten imkansız . C sürücüsünde hiber***.sys "gizlidir" gibi bir dosya varsa hibernate özelliğini iptal et Yaklaşık 4 ile 6 gb arası yer kazanırsın.
 6. Disk yöneticisinden diski sile tıklayın oradaki menude parola koyma özelliği var. Parola koyup formatladıktan sonra her taktığınızda parola soracaktır.
 7. Hocam windows kurmak için dvdye ihtiyacın yok ki usbden kursana
 8. Tirim desteği diskler için mevcut. Olmadığı kanısına nereden vardınız? Trim Enabler programı ile takılan tüm diskler için trim desteğini açmak mümkün. Ayrıca trim özelliği kullanmasanız bile arada ki hız farkını anlamanız pek mümkün değil ancak benchmark testleri ile ufak hız artışlarını görürsünüz. İkinci sorunuza gelince ana diskin takıldığı yuva sata 3 optik sürücünün takıldığı yuvada sata 2 yi destekler. Satılan disklerde geriye dönük veri yollarını destekler. Yani diski görmemesi için donanımsal bir neden yok.
 9. Önce bir format atın, güç kablosu bağlı iken gene kapanıyorsa olayın zaten pil ile bir alakası yok. Belki kasa içindeki güç aktaran soket oynamıştır yada başka bir şey. Profesyonel hizmet alman lazım. Yerel bir servise gitsen işini çözecektir.
 10. Ebay dan yeni bir tane sipariş edebilirsin. 50-60$ civarında olması lazım. Değiştirmesi son derece basit.
 11. Valla ne güzel arkadaşlar 4.5gyi en azından görmüşler. İstanbul Maslakta sinyalden eser yok. Bir ara çeker gibi oldu iki diş hemen test yaptım. Çok mutlu oldum. Teşekkürler Turkcell. Test sonucumu Download Speed: 1mps ekran görüntüsü çekmeye gerek görmedim taktir edersiniz ki Sevgili bakanımızın yaptığı açıklamaya göre sistemin tam olarak yerine oturması için ön görülen tarih 2023. Bu arada leventte de 4.5g sinyali yokmuş http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/rahsan-gulsan/4-5g-topal-basladi-1164461/
 12. Bunun bir sürü nedeni olabilir. Bir eklenti sıkıntı çıkarıyor olabilir yada zararlı bir yazılım dadanmış olabilir vs vs. burdan sabaha kadar yazışsak bulamayız ne olduğunu. En kesin çözüm format. Lakin internette baktım ~/Library/Safari/ klasörünün içindekileri silerek çözüm bulmuş insanlar var. Ben senin yerinde olsam önce yolunu verdiğim klasörü temizler denerim. Herhangi bir Adaware programı ile sistemi taratırım. Baktım olmadı yeniden kurulum yaparım. Diyorsan ki uraşamam vaktim yok o zaman chrome kullanarak yoluma devam ederim. Safari kullanmak çokta elzem bir şey değil.
 13. Büyük ihtimal bahsettiğiniz klasörün içindedir. Paralel de sistem kurarken nereye kaydedeyim diye sorar. Bahsettiğiniz klasöre bakın dosya boyutundan belli olur zaten. Paralelin içindende siliniyordur. Çok zaman önce kullandığımdan menüler aklımda değil.
 14. Cihazın garantisi varsa ver servise garantiden yenisini versinler.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.