Jump to content

erensunay

Üye
 • İçerik sayısı

  970
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  2

erensunay kullanıcısının son zaferi 27 Kasım 2018

erensunay en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

69 Mükemmel

erensunay Hakkında

 • Derece
  iKtif
 • Doğum Günü 11-09-1982

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Kullandığınız Cihaz
  5SE / FU
 • Kullandığınız 2. Cihaz
  iPad Air 2
 • Firmware Bilgisi
  11.3.1
 • Kullandığınız Operatör
  Turkcell
 • Şehir
  İstanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

1.042 profil görüntüleme
 1. erensunay

  iOS 12 Sileo

  Henüz iOS 12 için Jailbreak çıkmadı, yakında çıkacağı yönünde söylentiler var, çıktığında Cydia'nın yerini alacak.
 2. erensunay

  WWDC 2018 Ana Başlık

  Boykota gerek yok ki! Üretildiği ülkede en pahalı olanı 1000 dolar, e asgari ücret de 1300 dolar. Özetle aslında 1000 liralık cihaza burada 11 bin lira ödeyecek olan kitle, zaten nüfusun %1'i falan. Haliyle doğal boykot oluşacaktır istense de istenmese de. He illa bi' şey boykot edilecekse o Apple olmazdı o da ayrı bi' konu. Fiyat politikası adamların sorunu değil, ülkemizin sorunu.
 3. erensunay

  iPhone TV'de Son Nokta

  Zamanında sırf şu program yüzünden Jailbreak'e karşı olmalarına rağmen Jailbreak yapan adamlar tanıyorum:) 1 sene falan kullandım bunu zamanında, hey gidi...:)
 4. erensunay

  11.3.1 Cydia Gelmiyor Hatası Çözümü

  Arkadaşlar hepinize merhaba... 4 gündür bu sorunla uğraşıyorum ve gördüm ki yalnız değilim. Denemediğim yöntem kalmadı. Burada anlatılanlar, başka sitelerde anlatılanlar, yabancı kaynaklar derken, tüm işlemlerin son maddesi "uicache" komutunun olmadığı(bende bu da çalışmadı) çalışan bir yöntem buldum. Videoda anlatılanların aynısını ve yönlendirmelerimi doğru bir şekilde uygularsanız, Cydia gelecek, zor değil basit işlemler. Problemimiz Cydia gelmemesi, Jailbreak yapıyoruz ama Cydia'yı göremiyoruz e haliyle sorunları düzeltmek için gerek olan Filza gibi Tweak'leri falan da yükleyemiyoruz. deb yükleniyor aslında Windows/Mac'le ama ben beceremedim. Putty ve WinSCP'yi bilgisayarımıza kurup "Already Jailbroken" durumdayken (aksi halde bağlanmaz WinSCP) cihaza 192.168... diye başlayan IP adresinizle bağlanıyorsunuz. User: Root Şifre: Alpine WinSCP bilmeyen arkadaşlar internette nasıl yapacağınızla alakalı bir dünya döküman, anlatım, video var, bakarsınız geçiyorum. WinSCP ile bağlandık. Aşağıda verdiğim adresten unjailbreak.sh adlı dosyayı indirin ve WinSCP ile bağlandığınız cihazda Root'ta "electra" isimli klasörün içine sürükleyin. Cihaza Putty ile bağlanın ve... Bu aşamaya kadar geldikten sonra aşağıdaki videoyu 5.00'dan izlemeye başlayın ve oradaki anlatımların aynısını tekrarlayın. Aslında bu işlemin bir benzeri Electra Remover'la da yapılıyor ama ben defalarca denedim, sonrasında Cydia yine yüklenmedi, yine yüklenmedi. Fakat bu video sonunda sistemde bulunan Jailbreak tamamen kalkmış olacak. Hemen arkasından telefon açılacak ve Electra ile tekrar Jailbreak yaptığınızda Cydia gelmiş olacak. Bende geldi, umarım sizde de gelir:) Sevgiler herkese... Gerekli Dosyalar: Unjailbreak.sh https://github.com/KirovAir/delectra WinSCP https://winscp.net/eng/index.php Putty https://www.putty.org
 5. erensunay

  KillBackground11 (Arka Plandaki Uygulamaları Temizleyin)

  Kararlı bi' sürüm hala çıkmadı, beta... Her zaman olmasa da sıklıkla uygulama değiştiriciyi açtığımda cihazı safe mode'a atıyo. Düzgün çalışan bi' versiyon bekliyorum. Alternatif bi' tweak bilen olursa yeşillendirsin.
 6. erensunay

  iOS 11.2 - 11.3.1 Uyumlu Tweakler [Güncel]

  iPhone SE'de çalışıyor.
 7. erensunay

  iOS 11.2 - 11.3.1 - 11.4 Beta 3 Electra Jailbreak [ÇIKTI]

  Şu ana kadar çıkıp da uygulamadığım Jailbreak yöntemi yoktur. Bazı arkadaşlar şanslı bi' şekilde başarıya ulaşmış olsa da hayatımda gördüğüm en sorunlu Jailbreak aracı. Denemediğim yöntem kalmadı, olmuyor. Güncelleme beklemekten başka çare yok sanırım. Bi' de demişlerdi ki "sorunsuz olacak" Bu kadar beklet insanları, sorunsuz olacak de, sonra bi' gelsin JB bazıları yapabilsin bazıları yapamasın!
 8. erensunay

  iOS 11.2 - 11.3.1 - 11.4 Beta 3 Electra Jailbreak [ÇIKTI]

  Bir güncelleme gelirdi, arkasından hemen şlak! JB gelirdi, sonra bi' güncelleme daha gelirdi tak! Bi' JB daha! Ne güzel günlerdi beyaaa!
 9. erensunay

  iOS 11.2 - 11.3.1 - 11.4 Beta 3 Electra Jailbreak [ÇIKTI]

  Yok bi' de kullanıyor insanlar bu çevirileri, ne anlıyorlarsa! Yani gidip ingilizce öğrensen daha kolay sanki
 10. erensunay

  iOS 11.2 - 11.3.1 - 11.4 Beta 3 Electra Jailbreak [ÇIKTI]

  Ya dostum, milyar dolarlık şirket, hatta dünyanın en değerli şirketi! Apple toplam kullanıcı sayısının % kaçı Jailbreak kullanıyor da ortada bir rant olacak ve Apple buna tenezzül edecek, hiç ihtimal vermiyorum. He bu Jailbreak'i yapanları bilmem ama Tweak'lerden güzel para kazananlar var o başka. Diğer yandan iPhone 2G'den beri iPhone kullanan biri olarak; eğer bi' JB dağıtımcısı JB'nin bir sürprizle geleceğini söylüyorsa, ilk aklıma gelen Untethered olur, başka sürpriz gelmiyor aklıma açıkçası. He şu da var; sadece çıkartsınlar JB, benim için güzel bi' sürpriz olmasına yeterlidir, Untethered olmasa da olur
 11. erensunay

  iOS 11.2 - 11.3.1 - 11.4 Beta 3 Electra Jailbreak [ÇIKTI]

  Jailbreak'in çıkması zaten başlı başına bi' sürpriz artık, eskiden hiç böyle değildi:) Şaka bi' yana bu sürpriz bence Untethered JB olacak olması olabilir ki süper olur!
 12. erensunay

  iOS 11.3.1 İmzaları Kapatıldı

  "Şahsi yorgunluk"
 13. erensunay

  iOS 11.3.1 İmzaları Kapatıldı

  1 gün farkla yakaladım 11.3.1'i bu kadar olur. iOS 10.2'den beri No JB, yakaladım bu sefer!
×

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!