Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
GaDa

Apple iflasa koşuyor

Rate this topic

Recommended Posts

http://m.t24.com.tr/haber/apple-iflasa-kosuyor/241987

Marc Faber, Apple'ın son dönemde piyasaya sürdüğü yeni ürünlerine ilişkin olumsuz eleştirilerde bulundu

Dünyaca ünlü yatırımcı Mark Faber, Apple'ın son dönemde çıkardığı ürünlerin çok manasız olduğunu ve bu durumun Apple'ı sonunu getireceğini söyledi.

Öngörüleri nedeniyle tüm dünyada “Dr. Kıyamet” olarak bilinen yatırım uzmanı Marc Faber, Apple'ın son dönemde piyasaya sürdüğü yeni ürünlerine ilişkin olumsuz eleştirilerde bulundu. Faber “Apple'ın son dönemde art arda piyasa çıkardığı ürünler çok boş ve manasız. Bu durum Apple'ın sonunu getirecek. Bugün iflas edecek demiyorum, ancak bu eninde sonunda olacak" diye konuştu.

Apple'ı bir dönemin kamera ve fotoğraf makinesi alanında efsane markası Polaroid ile karşılaştıran Faber, “Apple'ın bugünkü durumu tıpkı 1970'lerin Polaroid’ine benziyor. Polaroid’in yaratıcısı Doktor Edwin Land, dünyada kimsenin sahip olmadığı kadar çok patente sahipti. Ancak 1982 yılında Land'in şirketteki görevinden ayrılması, şirketi kaçınılmaz sona sürükledi. 2001 yılına gelindiğinde ise Polaraid resmi olarak iflasını açıkladı” dedi.

Teknoloji şirketlerinin sonsuza dek aynı çizgide devam edebilmesi mümkün olmadığını düşünen Faber sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün Apple'a baktığınızda, 43 milyar dolar nakit paraya sahip, yalnızca 2. çeyrekte 35 milyar dolar ciro yapmayı başarmış ve piyasa değeri 450 milyar dolara ulaşmış çok güçlü bir şirket görüyorsunuz. Ancak geçmişte pek çok örnek bize gösterdi ki teknoloji şirketlerini bir gün piyasadan silinmeye mahkumlar.”

Faber, Apple'ın en büyük probleminin ise çıkardığı ürünlerin tam olarak kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamadığını ifade etti. Dr Kıyamet, “Kısacası Apple yetişkinlere oyuncak üretiyor” dedi.

Sent from my iPhone

• Like 4

Samsung dan hisse falan mı almış amcam. Baya sallamışda sallamış.

Sent from my iPhone 10s using Tapatalk

• Like 3

bakis acisi...

bakalim ne derece dogru?

Son donem urunlerimiz;

- iphone 5c

(son derece gereksiz bi urun, kullaniciya degil apple'a hizmet ediyor maliyetleri dusurmek adina. sahsen plastikten yapilmis bi telefona hayatta 2500 lira para vermem)

- iphone 5s

( gelistirilmis bi urun, ancak 64bit mimarisi yuzunden, programlardan atilma sorunu yasaniyor. alinmaz bi telefon degil ama ihtiyaclari karsilayip karsilamadigi tartismaya acik )

- Ios 7

( bir cok eski apple kullanicisinda tasarim olarak tam bir hayal kirikligi yaratti. ancak ihtiyaclari karsilamak icin bircok ozellik piyasaya sunulmus oldu. ancak sunulan bu ozellikler eski nesil iphone'lar da [ozellikle i4] yavaslik sorununa neden oldu. sahsen maddi durumum iyi olmasaydi gidip iphone5 alip kendimi kurtaramayacagim icin, apple'dan vazgecerdim. yani ios7'nin duzeltilmesi gereken cok hatalari var. eger bir seyler yapilmazsa basarili bir isletim sistemi olarak degil, apple'in cok buyuk bir basarisizligi yani gerilemesinin baslangici olur )

- butun bunlara ragmen apple'in yok olusu adaminda dedigi gibi hemen simdi yada bir kac sene icinde olacak birsey degil. ama gerilemesi basladi bile bence, ozellikle son 2 sene icinde. yani 20 sene sonrasi apple'in adini bile unutabilir insanlar, burasi da simdiden bakildiginda uzagi gorebilen insanlar icin gorunuyor..

Fazla bombalamış bence de, Apple ın eski günlerinden çok uzak olduğunu düşünsem de...

• Like 1

5S in ilk çıktıgı gunlerdeki satış kuyruklarinın fotograflari paylaşıldı burda ne batması yaa dayı fazla sallamış

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

• Like 1

Batmak üzere dediginiz şirket coca colayi geçerek ilk sıraya oturmuş bu nasıl bi çelişki amcaya sormak gerek

• Like 1

Batmak üzere dediginiz şirket coca colayi geçerek ilk sıraya oturmuş bu nasıl bi çelişki amcaya sormak gerek

Coca cola eskimiyor yeni bir sey üretmek zorunda degil. Ama apple yenilik getirmezse onun icin pek de iyi olmaz. Ama ben oyle batacagininda sanmiyorum. Gerci nokiayi da gözardı etmemek lazim. 3310 115 milyondan fazla satmisti.

Edited by ANIL007
  • Like 1

Bugun ölecek demiyorum ama muhakkak birgun ölecek. Yerim oyle kıyameti ya :)

Tek büyük Galatasaray!

Edited by olumsuzturk
  • Like 1

bir gun hepimiz olecegiz :)

bir gun elbet dunyanin sonu gelecek :)

tum canlilar elbet bir gun olumu tadacaktir..

bir gun hepimiz olecegiz :)

bir gun elbet dunyanin sonu gelecek :)

tum canlilar elbet bir gun olumu tadacaktir..

+1. Katılıyorum. :):)

Sent from my iPhone 10s using Tapatalk

Bence bu ios 7 yüzünden epeyi bi yara aldı, ayrıca iphone 5c de dahil fuzuli bi cihaz,

bence apple ios 7 deki bazı yeni özellikleri ios 6 ya yerleştirerek ios 8 diye atacak önümüze durumu kurtarabilmek için, yoksa apple'nın durumu gitgide popülerliği sönmeye başlar, başladıda hatta ...

Edited by erkans
  • Like 1

Bence bu ios 7 yüzünden epeyi bi yara aldı, ayrıca iphone 5c de dahil fuzuli bi cihaz, bence apple ios 7 deki bazı yeni özellikleri ios 6 ya yerleştirerek ios 8 diye atacak önümüze durumu kurtarabilmek için, yoksa apple'nın durumu gitgide popülerliği sönmeye başlar, başladıda hatta ...

5c kadar gereksiz bir cihaz olamaz. Ucuz olmamasının yanında apple'in havasını söndürüyor bu cihaz.

Benim kehanetim de şu iOS8'de doğru dürüst bir işletim sistemi yapamazlarsa ve i6S selefleri gibi olursa kimse kusura bakmasın batar. Vahşi kapitalizm bu fanboy dinlemez..

• Like 1

Benim kehanetim de şu iOS8'de doğru dürüst bir işletim sistemi yapamazlarsa ve i6S selefleri gibi olursa kimse kusura bakmasın batar. Vahşi kapitalizm bu fanboy dinlemez..

Valla ip6nin en azindan kenarlarinin tekrar çelik olmasi lazim. Bu iphone 5'in kasa gerçekten inanılmaz derecede kötü. İphone 4s'deki o muhteşem duyguyu iphone 5te asla yaşayamadım. İnşallah kasa olarak iphone 4s'in detaylarına geri dönerler iphone 6da.

batmak uzere degil arkadaslar :)

rahat olun...

Sonuçta Amerikan şirketi, hissedarı da değiliz…  batarsa batsın…. niye rahatsız olacakmışızki  :confused:

• Like 2

Batması umrumda olmaz ama beni endişelendiren şey bir sürü uygulamaların içerisindeki dökümanlarımın yedeğini aldım. Yarın böyle bir şey olsa androidden alabilir miyim? Mesela aNote'ta dünya kadar kaydım var.

Loading %61..

Niçin mi fikir değiştiriyorum? Çünkü ben fikirlerimin sahibiyim; kölesi değil! Cenap Şahabettin

Cok aykiri bir görüs gibi gelsede bizlere olmayacak birsey degil arkadaslar basari cok uzun ugraslar ve cabalar sonrasinda gelir anccak herkes iyi biliyorki basrisizlik hicte oyle degil aniden kapinizda biter.Aykiri düsünceler,fikirler,görüsler olmasa zaten hersey tek düze olur dünya'da bir cok örnegi vardir bu tip firmalarin biranda silinmesi elinizdeki mevcut teknoloji ve ürünleri insanlarin ihtiyaclari dogrultusunda yeteri kadar gelistiremez ve insanlari mutlu edemezseniz sonuc hicte oyle tahminlerin disindda olmaz....:)

Nokiayi bir hatirlayalim nerden nereye.

Applede batar. Bugun iPad4 getirdiler firmada ayarlamam icin iOS7 vardi uzeri de kasim kasim kasiliyordu, acidim guzelim cihaza yazik etmis Apple.

Apple Amerikan devletinden bile daha zengin bir şirket kolay kolay birşey olmaz (:

Samsung Galaxy S3'ümden Tapatalk2 ile gönderildi... (4G LTE)

Çinde iphone ve ipod gibi cihazların geliştirilmesi için arge kuruyor apple ama adama şöyle bir hak verebilirim steve joobs olsaydı daha farklı olacağı kesindi

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Zenginin malı züürdün çenesi hikayesi…. hey allahım yaaa….

Kullandığımız cihazları üreten şirketin batıp batmayacagini konuşmak, tartışmak ile sizin söylediğiniz sözün çok bir alakası olduğunu düşünmüyorum.

Samsung Galaxy S3'ümden Tapatalk2 ile gönderildi... (4G LTE)

Apple batarmi ? Evet batar

Ama bu dinazor tarzi yatirimci amca dedi diye deyil

steve jobs gibi bi dahi daha cikar bi sirket kurabilir ve hic akla gelmiyecek fikirleri hayata gecirebilirse evet apple batirir (tabi gelirse)

Unutmamak lazim balik hafizaliyiz steve jobs fikirleri olmasaydi hala nokiaya dunyanin parasini odeyip tuslarin ustundeki yazilarin silindigi ve simbiyan sistemli telefonlarla yilan oyunu oynayip kaydirak kapakli telefonlarla kendimizi avutacaktik

tabletler ciktiktan sonra Bilgisayar dunyasina ne yaptigini soylemiyorum bile

Apple o kadar sirket batirdiki (hala batiyolar en son blackberry ) bu tip haberler hep cikacaktir amac sirketi batirmak deyil bunu onlarda biliyor yavaslatmak ve pastadan pay kapmak

En kuvvetli rakibi samsung gozuksede (ismakinasi, buzdolabi ureten bir sirket) topu topu 6-7 model telefon ureten applela birak gecmeyi yaklasamiyor bile

Ve kimse demesin steve jobs oldu ve fikirleride bitti adam rakiplerinden en az on sene onde idi gorus olarak sirf aldigi patentlerle ilerlese sirket yeter

Sent from Bangkok-Thailand

Edited by Efebangkok
  • Like 4

Apple batacak ha 5 yaşındaki çocuk bile güler. E tabi her firmanın batma riski var ben şimdi çıkıp tv ye Google batar şimdi batmaz ama ilerde batabilir desem Google batıyor anlMına mı geliyor. Bence bu eleman şirkette tartışmış birileriyle öyle sallıyor ;)

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

• Like 1

Bu adam dinazor tipi bi finans uzmanı atıp tutmuş Apple 5C ile tökezledi ama inşallah toparlar kendini.

apple batarmi bilmem ama i OS 'un icine iFile gibi dosya sistemini default olarak gosteren ve degisiklege izin vermedigi surece uzay gemisi cikarsa ne yazar artik kisisellestirilebilen cihaz istiyor bir cok kullanici o yuzden apple canini yakacak en buyuk sorun bu!

hep beraber goruyoruz android daha acik bi sistem diyoruz hep, kisitlama az apple da oyle zaman gelecek su koyuverecek millet gozunu aciyor artik hep android agir diye elestiriyorduk ama firmalar bu acigi donanimla ortuyor git gide gucleniyor cihazlar apple cihazi alipta parasiyla hapistemi bekliycek bilenler icin soyluyorum tabi bilmeyenler de farkina varinca vahlanir malesef simdi jb bekliyorum ama en fazla aralik 15 e kadar biktik bu nedir ya asker etti bizi jb siz cihaz fos cihaz ne olursa olsun

Edited by erkans

ne bu dert batarsa batsın babamın şirketi degil ya? batcaksada kotulukten batar ve bende kotu bişey almak istemem bu ne telaş???!