Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
myomeroz

22 Ekim öncesi, Mac kullanıcıları için, iWork ve iLife 2013 Paketi Kurma Yöntemi

Rate this topic

Recommended Posts

viog.png

Aşağıda anlatmış olduğum işlemler iWork 2013 paketi gibi, iLife 2013 paketi içinde geçerlidir.

Aşağıda nalatmış olduğum işlemleri gerçekleştirmek ve sonuç elde etmeniz için, öncelikle sitemizde Mavericks işletim sistemi kurulu olmalıdır.

Hayırlı günler

Bildiğiniz üzere Apple, 22 Ekim’den sonra yeni bir Mac satın alanlara, 2013 iWork paketi içerisinde yer alan uygulamalarını (Pages, Numbers, Keynote) bedava yapmıştı.

Lakin benim gibi, 22 Ekim 2013 tarihinden önce Mac satın almış kişiler, ücretli kullanıma mahkum kılındı.

Bu yazımızda, bu çifte standardı nasıl aşacağımızı anlatmaya çalışacağız.

Aslında pekte illegal sayılmayan bir yolla, bizlerde iWrok paketine ücretsiz olarak sahip olacağız.

1. Adım - Öncelikle konunun en altında vermiş olduğum iWork 09 paketini indiriyorsunuz.

2. Adım - Sistem dilinizi, Tercihler/ Dil ve Bölge sekmesinden, İngilizce olarak değiştirip, bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz.

3. Adım - İndirmiş olduğunuz iWork 09 paketini sisteminize Trial olarak kuruyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı, paket içindeki Pages, Numbers, Keynote programlarını çalıştırmıyorsunuz.

4. Adım - App Store uygulamasını açtığınızda, güncelleme sekmesinde, sizden Pages, Numbers, Keynote programlarını güncellmenizi isteyecek, programları güncellemek istediğinizde, sistem şifrenizi girmenizi isteyecek ve ardından güncelleme başlayacak.

Tüm işlemler bittikten sonra, sistem dilinizi tekrar Türkçe olarak değiştirebilirsiniz, artık iWork 2013 paketine ücretsiz olarak sizde sahip oluyorsunuz, iWork paketini kaldırdığınızda, artık satın almış gibi yeniden kurabiliyosunuz.

Not: Şu an içini bildiğim kadarı ile Hackintosh kullanıcıları için bu yöntem, işe yaramamakta, gelişme olursa buraya ve Hackintosh bölümüne ekleriz.

Not: iMovie indirip kurmal icin Sanal sistemler ekran karti ihtiyacina cozum olarak asagidaki linkleri kullanabilirsiniz.

Sisteminiz 10.9 - 10.6 - 10.8

iWork Linkleri

1. iWork 09

2. iWork 09

iLife Linkleri

1. iLife 11

iWork Alternatif linki ahmethan kardeşimizden geldi,  Facebook Entegrasyonu ile çalışmakta.

Edited by DarkCrazy
  • Like 7

Bende şöyle bir güzellik yapayım. Senin verdiğin linki premium a çevirdim. İsteyen arkadaşlar yararlanabilir. Yalnız verdiğim link facebook entegreli çalışıyor. Ben uzun zamandır kullanıyorum memnunum ve herkese tavsiye ederim.

İNDİR

• Like 1

Bende şöyle bir güzellik yapayım. Senin verdiğin linki premium a çevirdim. İsteyen arkadaşlar yararlanabilir. Yalnız verdiğim link facebook entegreli çalışıyor. Ben uzun zamandır kullanıyorum memnunum ve herkese tavsiye ederim.

İNDİR

Hayırlı sabahlar

Çok teşekkür ederim Ahmet kardeşim, konuya ekliyorum İnşallah.

Denilenleri yaptım ama aşağıdaki hatayı alıyorum.

hnda.png

Denilenleri yaptım ama aşağıdaki hatayı alıyorum.

hnda.png

Nasipse inceleyeceğim, bir çözüm bulursam buraya eklerim.

Yukarıda anlattığım işlemlerin tamamını kendi 27 iMac makinamda uyguladım ve o şekilde konu açtım, benden öncede yabancı kaynakların çoğunda aynı sonucu alan bir çok kişi söz konusu.

Nasip İnşallah bir çözüm buluruz.

Oldu tesekkur ederim Allah razi olsun.

Hayırlı günler

Sonuç olmanıza sevindim, güzel günlerde kullanın, Allah sizden de razı olsun.

Allah razı olsun kardeşim bende deneyeceğim sonucu yazarım

Hayırlı akşamlar

Allah sizden de razı olsun, İnşallah hayırlı bir sonuç alırsınız.

Teşekkürler, anlatıldığı gibi yapılınca oldu sorunsuz şekilde

arkadaslar bend trial olarak indirdim sistem dilini ing yaptim yukledim guncellemeyide yapabildim ama satin alinmis gibi olmadi

Teşekkürler, anlatıldığı gibi yapılınca oldu sorunsuz şekilde

Güle, güle kullanın İnşallah.

arkadaslar bend trial olarak indirdim sistem dilini ing yaptim yukledim guncellemeyide yapabildim ama satin alinmis gibi olmadi

Satın almış gibi görünmedi derken, satın alınanlar bölümünde görmüyormusunuz?

İnat ettim en sonunda yaptım oldu. Hep uygulamaların yanındaki UPDATE yazan kısma bastığımda görüntüsünü verdiğim hata ile karşılaşıyordum. Bu sefer UPDATE ALL kısmına bastığımda hepsini güncellemeye başladı. Güncellemeyi durdurdum. App Store 'u kapatıp tekrar açtığımda Satın Alınanlar bölümünde iWorks uygulamaları gözüküyordu. 

• Like 1

İnat ettim en sonunda yaptım oldu. Hep uygulamaların yanındaki UPDATE yazan kısma bastığımda görüntüsünü verdiğim hata ile karşılaşıyordum. Bu sefer UPDATE ALL kısmına bastığımda hepsini güncellemeye başladı. Güncellemeyi durdurdum. App Store 'u kapatıp tekrar açtığımda Satın Alınanlar bölümünde iWorks uygulamaları gözüküyordu. 

Hayırlı geceler

Elhamdülillah Ahmet kardeşim, Vallahi sevindim, güzel günlerde kullanasın İnşallah.

• Like 1

Teşekkürler @myomeroz

Bende deneyimlerimi paylaşayım. Sadece iWork ve iLife da işe yaramıyor. Aperture adlı programda aynı yöntemi kullanarak satın almış gibi gösteriyoruz. Sanırım Final Cut Pro da bu kategoriye giriyor. Ben denemedim deneyen arkadaşlar olursa cevap yazmalarını rica ediyorum. 

• Konuyu takip edenler varsa herkes bilgi ve deneyimlerini paylaşıp hangi program/oyun da işe yaradığını yazarlarsa hepimiz faydalanmış oluruz.

Edited by ahmethan
  • Like 1

Teşekkürler @myomeroz

Bende deneyimlerimi paylaşayım. Sadece iWork ve iLife da işe yaramıyor. Aperture adlı programda aynı yöntemi kullanarak satın almış gibi gösteriyoruz. Sanırım Final Cut Pro da bu kategoriye giriyor. Ben denemedim deneyen arkadaşlar olursa cevap yazmalarını rica ediyorum. 

• Konuyu takip edenler varsa herkes bilgi ve deneyimlerini paylaşıp hangi program/oyun da işe yaradığını yazarlarsa hepimiz faydalanmış oluruz.

Bilgilendirme için teşekkür ederim, inidrmeler tamamlanınca nasipse deneyeceğim, bilgi veririm İnşallah.

Hocam harikasın teşekkürler eve hemen deniyorum ;)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haclintosh için deneyen var mı arkadaşlar :((

Paylaşım için teşekkürler

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Haclintosh için deneyen var mı arkadaşlar :((

Paylaşım için teşekkürler

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Hayırlı sabahlar

Bir kaç cihazda denedik, ne yazık ki satın alma gerçekleşmedi.

İsterseniz birde siz deneyin ve bizi bilgilendirin.

Hayırlı sabahlar

Final Cut Pro da muvaffak olamadım, lakin Aperture olumlu sonuç elde ettim.

ilife 11 linki için geçerlilik dolmuş, ben iworks ile aperture u yaptım.

sadece ilfe kaldı. güncel link var mı?

şimdiden teşekkür ederim

aynen dediğin gibi jyaptım oldu teşekkürler tekrardan ;)

ilife 11 linki için geçerlilik dolmuş, ben iworks ile aperture u yaptım.

sadece ilfe kaldı. güncel link var mı?

şimdiden teşekkür ederim

Hayırlı akşamlar

iLife 11 linkinde bir sorun yok, şu an kendim denedim ve indirme gerçekleşiyor.

Dili değiştirmeden mevcut iworks 2009 dosyasını sildiğinizde sorun çözülüyor. Ben 2. nci denememden sonra yapabildim. 

Dostum iwork uygulamasını yanlışlıkla çalıştırdım :( ne yapabilirim?

Sorun yok, o şekilde güncellemeyi deneyin, eğer olmuyorsa, iWork uygulamasını kaldırıp, bütün işlemleri baştan yapın, sorun olmuyor.

aynen dediğin gibi jyaptım oldu teşekkürler tekrardan ;)

Rica ederim, hayırlı günlerde kullanın.

Resmi ekleyen

Aperture trial yükleyip onuda satın alınanlara ekleyebilirsiniz.

• Like 1

Aperture trial yükleyip onuda satın alınanlara ekleyebilirsiniz.

Günaydın :)

• Like 1