Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Technics

<< iPHONE İçin En İyi Müzik (mp3 & flac) Çalar Önerileri >>

Rate this topic

Recommended Posts

Müziği kendimi bildim bileli imkanlarım ölçüsünde maksimum kalitede dinlemeye özen gösteririm. Eğer sizler de elinizdeki cihazlardan müzik konusunda en iyiyi hedeflediyseniz herhangi bir müzik forumunda yolumuz mutlaka kesişmiştir. Bu ortak noktadan hareketle, 2-3 yıldır iç ve dış appstorelar üzerinde sürekli araştırıp iPhone için en iyi müzik oynatıcılarını tespit etmeye çalışıyorum. Ve elimden geldiğince ilgili forumlarda bu konudaki deneyimlerimi aktarmaya çalışıyorum, fakat tüm yazılımları tek bir başlık altında toplamak ve yeni yazılımlar hakkında da sizleri bilgilendirmek adına uzun zamandır vakitsizliğimden dolayı açamadığım bu başlıkta sizlere sunuyorum.

Öncelikle şunu söyleyeyim ki, iPhone kullanmanın avantajları sayesinde başka platformlarda yer almayan inanılmaz kaliteli yazılımlara ulaşabiliyorsunuz. Ve bazı yazılımlar iphone'larınızı öylesine sessel yönden modifiye edecekler ki, ayrıca kullandığınız müzik çalarlarına bazılarınız artık ihtiyaç duymayacak ! Para ödeyip özenerek satın aldığınız kaliteli kulaklıklarınızdan hakettikleri performansı alma imkanınız olacak. Müziği tamamen kendi istediğiniz kalitede ve seçeneklerde dinleyebileceksiniz (temiz isteyen temiz, flac isteyen flac, equalizer güçlendirmeli isteyen equalizer güçlendirmeli vs. vs)

Aslında dünyanın önde gelen tüm müzik devlerinin bu pazarın farkına varıp donanım güçlendirmelerini yazılım mühendisleri eşliğinde başta ios için piyasaya sunmalarayıla bugünkü noktaya gelindi. Ve artık iphone'da müzik dinlemek başlı başına büyük keyif.

Tüm bunların ışığında amacım yeni oynatıcınızı seçmenize dün yardımcı olduğum gibi bugünde elimden geldiğince yardımcı olmak, sizlerin elinizde ki cihazlara ödediğiniz paradan maximum derecede faydalanmanızı sağlamak.


Şimdi lafı uzatmadan biz her zaman ki gibi bildiklerimizi elimizden geldiğince sizlerle paylaşalım, kulağınıza, keyfinize göre olanı seçmesi de size kalsın, 

 

 

 

 

 

 

Burada ben kendi zeckime göre bir sıralama sunucam size, ama unutmayın müzik işi tamamen bir zevk. Paylaşması bizlerden sıralaması sizlere kalmış ;)


1 - CAPRICCIO

2 - ONKYO

3 - BBE PRO vs JVC

4 - DENON MUSIC PLAYER

5 - RADSONE

6 - EQUALIZER PRO

7 - CAN OPENER

8 - BEAUTIFYER

9 - AUDYSSEY

10 - AUDIOPHILE

11 - APP HIFI

Tools: HEAD BURN


1 - CAPRICCIO


mzl.jkjpmwun.320x480-75.jpgBana göre Onkyo ve BBE tahtını çok ciddi şekilde sallıyor olsa da hala türünün en iyilerinden


Takip edenler hatırlayacaklardır daha önceden de tanıttığım bir çok seçkin müzik oynatıcılar oldu, bbe sonic maximizer, Denon audio, Equalizer gibi. Dünya üzerinde ki tüm müzik oynatıcıları 5 senedir test ederek Size tanıtılacak yazılımları seçiyorum.

Capriccio şaşalı bir fiyata sahip değil belki, hatta ara yüzü bazılarınıza kötü bile gelecektir, çünkü grafik kasmamış pek geliştirici fakat Capriccio'nun tüm bu yazılımlardan farklı, inanılmaz profesyonel ses güçlendirmelerine sahip olması. Sahip olduğu bu güçle kullandığınız cihazınızı bildiğiniz hi-fi bir sisteme dönüştürebilecek. Bunun için elbette ki kaliteli kulaklıklara ihtiyacınız olacak.

Koreli geliştirici creative gibi ses kartlarının windows üzerinde gerçekleştirebildiği ortam canlandırmalarını, yani Reverb, Echo, Chorus, Flanger, Distortion, Equalizer, gibi birbirinden farklı ve özel efectleri tek bir yazılım ile iphone, ipad ve ipd kullanıcılarına sunuyor. Üstelik tüm bunları ses kalitesini deforme etmeden inanılmaz başarılı bir biçimde yapıyor. Bu şekilde artık üç boyutlu ses dinleme imkanınız da oluyor elbette.


Yazılımı aşağıdaki linkten yükledikten sonra, ipod listenize ulaşabileceksiniz yine aynı şekilde. Ayar sekmesine girdiğinizde, yazılımın kendi içerisinde gelen bir çok ayara ulaşabilir, beğendiğinizi seçebilir, veya yine ayarlar içerisinden kendiniz yukarıda yazdığım filtreleri birbirinden bağımsız kullanarak tamamen kişiselleştirilmiş, size özel sesi elde edebileceksiniz, üstelik bununla da bitmeyecek, kendi ayarlarınızı internete upload edip arkadaşlarınızla paylaşabilecek, veya paylaşılan ayarları inceleyip indirip kullanabileceksiniz.

Yine ekleyeyim Equalizer ayarı muhteşem, sese dilersen 10 band müdahale edebilir, dilerseniz mid, alçak veya yüksek seslere doğrudan ayar çekebilirsiniz, bu equalizer ayarları gerçekten benim şuana kadar iosta gördüğüm en profesyonel ayarlama tekniği.

Yazılım ayrıca Flac oynatabilme ve lyric gösterebilme özelliği de sunuyor

Yazılımla ilgili son müjdem, Free versiyona sahip ve gördüğüm kadarıyla sadece reklam bannerı var, eğer satın almak istersenizde fiyatı sadece 1.79 tl. Ben 2 tl verip satın aldım böylesine güzel bir yazılımı geliştirenlere destek olması amacıyla, durumu müsait arkadaşlar da destek olabilirler, 2 tl çok büyük para değil, veya ücretsizini çekip kullanabilirsiniz tercih sizin.

Ben ses testini iphone 5 üzerinde iphone 5 kulaklığı ile gerçekleştirdim ve çok etkilendim, umuyorum sizlerin de hoşuna gidecektir, Deneyimlerinizi yorumlarınızı eksik etmeyin,


not: yazılımın sesi düşük gelebilir, ayarlarda oda mevcut, dileyen yazılım içi sesi ayarlardan yükseltebilir.

not 2: Dili Türkçe yaparsanız paylaşılan 2-3 equalizer ayarına ulaşabilirsiniz en fazla, dili ingilizce seçip o şekilde yüklenmiş equalizer ayarlarını download edin, sonra değiştirebilirsiniz dili keyfinize göre yine..


ücretsiz versiyon
https://itunes.apple.com/us/app/capriccio-free-ultimate-music/id434829018?mt=8

reklamsız ücretli versiyon
https://itunes.apple.com/us/app/capriccio-ultimate-music-player/id434828497?mt=8
2 - ONKYO
 

 

screen568x568.jpeg

screen568x568.jpeg

Onkyo çıkalı çok bir zaman olmuyor, ancak müziğin devlerinden Onkyo bu piyasaya da çok iddialı bir giriş yapıyor, ses kalitesi, berraklığı, doygunluğu tek kelime ile muhteşem. Tüm bu özellikleri onu diğerlerinin bir adım ötesine taşırken Capriccio için en güçlü rakip yapıveriyor. Grafik equalizer ayarı Denon audio tadında olduğu için yabancılık çekmeyeceksiniz. Geliştiğin de daha da iyi olacak şuan en kötü özelliği ses kaydırma çubuğunda ki ses gecikmesi. ÜCRETSİZ ancak HF yükseltmesi için 20 TL ödeme yapmanız gerekmekte


https://itunes.apple.com/us/app/onkyo-hf-player/id704139896?mt=8

3 - Sonic Max BBE PRO vs JVC

 

 

 

screen568x568.jpeg

screen568x568.jpeg

 

BBE yazılımı da yine müzik sektöründe ürettiği ses çözümleri ile profesyonellerin terciği olmayı başarmış BBE firmasının geliştirdiği ios yazılımı. Bence Caprricio ve Onkyo için en mükemmel alternatif, benim olmazsa olmazlarımdan,

 

En büyük özelliği sese kattığı inanılmaz derinlik, BBE kullanırken tüm yazılımlardan farklı olarak orkestranın

tam ortasında olduğunuzu ve çevrenizdeki her sesi, ve pozisyonunu algılayabiliyorsunuz. Bence ios 7 güncelleştirmesinden sonra muazzam bir kaliteye ulaştı. Bu sıralar benim en uzun süreli kullandığım oynatıcı kendisi. 

 

Detay ayarları ile sahneyi ve bas yoğunluğunu ayarlayabileceksiniz. Sadece bass için ayrı ayrı 4 özel ayar modu olduğunu belirtmeden geçmiyeyim. Yazılımın pro versiyonu paralı, dilediğiniz kulaklık veya ses çıkış yöntemini seçip sesi kişiselleştirmek size kalıyor. Ayrıca yeni ios 7 arayüzü mükemmel doğrusu. Jvc versiyonu ile Jvc kulaklık modellerine ait destek veriyor.


https://itunes.apple.com/us/app/sonicmax-pro/id478366186
http://www.bbesonicmax.com/support/
4 - DENON MUSIC PLAYER

 

 

 

 

screen568x568.jpeg

Başlı başına bir müzik çözümü. Bütünleşik tune-in yazılımı ile kendi içinde ekstra radyo seçeneği de size sunarak diğerlerinden kendisini farklı bir noktaya taşımayı başarıyor.

 

Ses donanım devi Denon'un kalitesini gölgede bırakmayacak sadelik ve berraklık, kullanıcı dostu ara yüzü en büyük avantajları. Bu yazılımı kullanıp başka hiç bir şeye alışamayan çok tanıdığım olduğunu sizlere söylemeliyim :)https://itunes.apple.com/gb/app/denon-audio/id520604518?mt=8


5 - RADSONE

 

 

 

screen568x568.jpeg

Kaliteli bir oynatıcı Radsone. Benim yine elimin altında her zaman bulundurduklarımdan birisi, çok farklı equalizer ve ses canlandırmaları mevcut, Dijital kayıtlarda zaman zaman bulunabilen gürültüyü yok edebiliyor yazılım beraberinde gelen ayarlarla. https://itunes.apple.com/ca/app/radsone-lts-professional-quality/id456910755?mt=8
 

 

6 - EQUALIZER PRO

 

screen568x568.jpeg

 

En uzun zamandır kullandığım oynatıcı. Sesi güzel modifiye ediyor, ama doğallığı sevenlere biraz süslü gelebilir ürettiği sesler, diğer basit equalizer uygulamalarından kesinlikle en iyilerinden.


https://itunes.apple.com/ca/app/equalizer-pro/id505170168?mt=87 - EQUALIZER

 

screen568x568.jpeg
 

En eski yazılımlarımdan birisi yine bu forumda da daha önce tanıtımını gerçekleştirmiştim. Eskiye dayalı stabilite sorunları giderilmiş, çok kullanışlı ancak biraz pro denebilecek grafik equalizer ayarı sese her yönden müdahale imkanı veriyor.

https://itunes.apple.com/app/equalizer/id321267949?mt=8

http://www.audioforge.ca/
8 - EQUALIZER PRO™

 

 

 

 

 

screen568x568.jpeg

Çok yeni bir yazılım, developerı bilindik değil, ses kalitesi hakkında çok bir izlenimim de yok şuan için.

https://itunes.apple.com/us/app/equalizer-pro/id723633680


9 - CAN OPENER

 

 

 

screen568x568.jpeg

 

Yeni nesil oynatıcılardan, Kulaklıklarınıza hacimsel müdahale imkanı vermesi diğerlerinden farklı olan en büyük özelliği, kulaklığınızın iç ses hacmini boyutlandırabilir, sese boyut verebilirsiniz. Çok sevmiyorum ben kendisini ancak gideri var adamlar uğraşmış :)

https://itunes.apple.com/us/app/canopener/id69099685510 - BEAUTIFYER

 

screen480x480.jpeg

 

Beautifyer'ı anlatabilecek en iyi kelime "Değişik" ve "Basit" bir oynatıcı. Onla bunla uğraşmıyım ben arkadaş diyenler için biçilmiş kaftan.

https://itunes.apple.com/us/app/beautifyer/id55133537211 - AUDYSSEY

 

 

 

screen568x568.jpeg

Başarılı ara yüz bazılarının vazgeçilmesi olmasını sağlayabilir, Kaliteli grafik arayüzü istediğiniz ayarlara ulaşmanızı kolaylaştırıyor, çok gelişmiş olmayabilir listenin başındakiler gibi ama tercih edeni çok olacaktır eminim.


https://itunes.apple.com/us/app/audyssey-media-player/id569331902
12 - AUDIOPHILE

 

screen480x480.jpeg


Bunun da Arayüzü çok başarılı ancak yazılımsal olarak çok çok gelişmesi lazım, latency bile delirtebilir sizi, sürekli çökmesi cabası. Ancak ileri de çok iddialı bir yazılım olabilir üreticisi üzerine biraz daha düşerse.

https://itunes.apple.com/us/app/audiophile-for-ipad/id477261479?mt=8

13 - APPHIFI

 

apphifi_captures.jpg

Benim ios ta gördüğüm en mükemmel ara yüz bu yazılıma ait, ancak ses seçenekleri hakkında yorum yapamıyorum. 2.1 Hifi emulasyonu olduğu iddia ediliyor. Yani o kadar mükemmel ki grafik ara yüzü telefonunuzda olmasını isteyeceksiniz illa ki :)


https://itunes.apple.com/us/app/apphifi-emulator/id577777228?mt=8
http://www.audio-3d.com/en/apphifi.html

14 - Tools: HEAD BURN

 

http://a2.mzstatic.com/us/r30/Purple6/v4/4c/61/27/4c612760-8924-ca0c-837c-d87f8c40fb8f/screen1136x1136.jpeg

 

http://a3.mzstatic.com/us/r30/Purple6/v4/bb/a0/7c/bba07c3f-ff46-cd5b-5f31-fc4346ebac65/screen1136x1136.jpeg


Yazılım ile yeni satın aldığınız kulaklıklarınıza pink noise veya brown noise vererek burn-in olma sürecini hızlandırabiliyorsunuz. Ben denemedim burn-in li olduğu için kulaklığım. Ancak yazılımı yapanların iddiaları bu yönde.Herkese bol müzikli günler dilerim..


iPhone'umdan gönderildi

 • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocam ben de bu konuyu bekliyordum hakikaten çok güzel bir bilgilendirme olmuş baya uğraşmışsınız vakit bulunca hepsini indirmeye çalışacağım inşaallah bilgilendirme için teşekkürler ...

...İphne 5s İos 7.0.4...

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faydalı bi bilgi

Отправлено из моего iPhone используя Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

İyi günlerde kullanın dostum, sizler gibi mizkle yakından alakalı arkadaşlara umarım bir faydası olur. 

Hocam ben de bu konuyu bekliyordum hakikaten çok güzel bir bilgilendirme olmuş baya uğraşmışsınız vakit bulunca hepsini indirmeye çalışacağım inşaallah bilgilendirme için teşekkürler ...


...İphne 5s İos 7.0.4...

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

teşekkür ederim, paylaşmak güzel ancak forumda mesajları bile editleyemez olduk, aslında çok daha önceden ekleyebileceğim bir konuydu ancak forumun yeni yapısı yüzünden başlık açmak başlı başına dert, bu kadar özenerek açtığım bir konuda bile bir ton uğraşmak zorunda kaldım tekrar başlığı açabilmek için, son olarak ta çok fazla resim var deyip bir çok resmi sildirdi başlık, aslında içeriği çok daha zengindi, editleme yeteneği olan bir arkadaşım son paragrafı yani "Burada ben kendi zeckime göre bir sıralama sunucam size, ama unutmayın müzik işi tamamen bir zevk. Paylaşması bizlerden sıralaması sizlere kalmış"  cümlesini silerse sevinirim.. 

Faydalı bi bilgi


Отправлено из моего iPhone используя Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Çok güzel bir başlık olmuş. Teşekkürler paylaşım için. Denicem hepsini

Sent from my iPhone 10s using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Öncelikle paylaşım için teşekkürler... Sizin capriccio'yu met etmeniz üzerine bende satın aldım, ama malesef beğenmedim, bence şarkıyı dinlerken otomatikmen en kaliteli sesi alabilmemiz için kendi kendine ayarlamalı eğer biz kendimiz yapcaksak zaten dinlediğimiz şarkının bi tadı kalmıyor yani uğraş dur. Bunun yerine mp3'leri iTunes ile 320KB değerinde cihaza atmak dinlemek daha iyi, bide djay 2 diye müthiş bir program var onunla iPod listenizden liste veya tektek şarkıları ayarlayıp kesintisiz müzik keyfi sunuyor tavsiye ederim sizin tanıttığınız programlar sesle sürekli oynamak gerekiyor ve müsic keyfi tat vermez uğraşmaktan bence.. Bu size bir eleştiri deildir, ama herkez sizin gibi sabırlıda deildir :) sanırım paylaşım için teşekkürler.. Yinede ilgili arkadaşlar mutlaka olacaktır

Share this post


Link to post
Share on other sites

iyi günlerde olsun dostum. 

 

Çok güzel bir başlık olmuş. Teşekkürler paylaşım için. Denicem hepsini


Sent from my iPhone 10s using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erkan'cım diyorum nickinize istinaden izninizle, eleştirmesi vssi yok babamızın programları değil, paylaşıyoruz aramızda, yeri geldiğinde de böyle laflıyoruz, kimisi sizin gibi beğenmez, kimisinin hayatına renk katar, mühim olan kırmadan karşımızdakileri bilgilerimiz sınırında deneyimlerimizi paylaşmak. 

Bahsettiğiniz şeyi gayet iyi anladım, ancak genelde tarz olarak benim anlattığım yazılımlar biraz daha ayrıntı, biraz daha pro sayılabilir diğer yazılımlara göre. Her zaman söylerim müzik zevk işidir, bir parça dinlersiniz ben bayılırım, başkası tiksinir. İşin içine bir de duyu organlarının yeteneği, kültürel farklılıklar da katılınca iş tamamen başlı başına çok karmaşık bir hal alıverir. İşte burada ki yazılımlar capriccio da dahil bu karmaşıklık arasından kendisine uygun olanı seçmesine yarıyor kişinin, Sabırla çok alakalı bir durum yok bence, biraz kafa patlatılırsa üstesinden gelinecek şeyler kısacası. Bu başlıkta aslında Sizler gibi çok ayrıntıyla boğulmak istemeyen kardeşlerimiz içinde bir şeyler anlatmaya çalıştım elimden geldiğince, yazılımların açıklamalarına dikkat ederseniz göreceksiniz ;)

 

Öncelikle paylaşım için teşekkürler... Sizin capriccio'yu met etmeniz üzerine bende satın aldım, ama malesef beğenmedim, bence şarkıyı dinlerken otomatikmen en kaliteli sesi alabilmemiz için kendi kendine ayarlamalı eğer biz kendimiz yapcaksak zaten dinlediğimiz şarkının bi tadı kalmıyor yani uğraş dur. Bunun yerine mp3'leri iTunes ile 320KB değerinde cihaza atmak dinlemek daha iyi, bide djay 2 diye müthiş bir program var onunla iPod listenizden liste veya tektek şarkıları ayarlayıp kesintisiz müzik keyfi sunuyor tavsiye ederim sizin tanıttığınız programlar sesle sürekli oynamak gerekiyor ve müsic keyfi tat vermez uğraşmaktan bence.. Bu size bir eleştiri deildir, ama herkez sizin gibi sabırlıda deildir :) sanırım paylaşım için teşekkürler.. Yinede ilgili arkadaşlar mutlaka olacaktır

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gece gece yordum seni :) ama gerçekten pro işler ince işler bu işler :D teşekkürler anlayışın için eminim konunun uzman kişilerine çok yarayacaktır, herkes benim gibi tembel olmasa gerek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Estafurullah dostum, ben teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. 
Gece gece yordum seni :) ama gerçekten pro işler ince işler bu işler :D teşekkürler anlayışın için eminim konunun uzman kişilerine çok yarayacaktır, herkes benim gibi tembel olmasa gerek ;)Share this post


Link to post
Share on other sites

Emeğinize sağlık, gerçekten güzel bir konu ve güzel bilgilendirme olmuş.


Share this post


Link to post
Share on other sites

iyi günlerde kullanın arkadaşlar :)
Emeğinize sağlık, gerçekten güzel bir konu ve güzel bilgilendirme olmuş.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yazılım ile yeni satın aldığınız kulaklıklarınıza pink noise veya brown noise vererek burn-in olma sürecini hızlandırabiliyorsunuz. Ben denemedim burn-in li olduğu için kulaklığım. Ancak yazılımı yapanların iddiaları bu yönde.

dostum bende beats kulak ici var bu dedigin nedir tam olarak. yapmam gerekirmi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Harika bir anlatım. Emeklerin için teşekkürler Technics. Soundtrack arşivim için bu konuyu ilerde daha iyi değerlendirmek üzere tarayıcımın yer imlerine ekliyorum. Umarım konunun başına bir iş gelmez.


 


Ben extradan bir şey sormak istiyorum. Sesle ve müzikle bu kadar ilgilenen biri için herhalde zor olmasa gerektir.


 


Sorum şu; Telefonda kullandığımız oyun veya uygulamaların içerisinde duyduğumuz sesleri kaydedebileceğimiz bir uygulama var mıdır. Örneğin bir oyunun içerisinde yer alan müziği 320 kbps ile kaydetmek gibi.


 


Ne dersin...


 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beats kulakliklarda burn-in yapilmismidir yoksa yapmam gerekirmi bilen birisi cevap verirse sevinirim ve kac saat yapmam gerekir tesekkurler

Bu arada kulakligim tam olarak bu http://mshop.rediff.com/product/beats-by-dr-dre-ibeats-earbud--in-ear--earphone-design-for-iphone--ipod-etc/12213251

Iphone'dan sent ledim...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Beats kulakliklarda burn-in yapilmismidir yoksa yapmam gerekirmi bilen birisi cevap verirse sevinirim ve kac saat yapmam gerekir tesekkurler

Bu arada kulakligim tam olarak bu http://mshop.rediff.com/product/beats-by-dr-dre-ibeats-earbud--in-ear--earphone-design-for-iphone--ipod-etc/12213251

Vazgectim beyler. Zaten 2 aydir kullaniyorum kulakligi kendiliginden burn in olmustur kulaklik :D okadar muzik dinledim sonucta. Ha 100 saat burn in yapmissin ha 100 saat muZik dinlemissin bir fark yok sonucta..

Iphone'dan sent ledim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocam eline saglık cok yararlı bir konuya el armişsin.

Daha önce açtığın konuları da incelemiştim ve memnun kalmıştım.

Bu konu sayesinde en seçkin müzik çalarlar ve Apple'nin kendi müzik câları arasında kıyaslamalar yaptın ayrıntılı. Hepsi birbirinden fonksiyonel uygulamalar. Mutlaka biri olmada ötekini beğensen çıkacaktır.

Şahsi görüşüm ( müzikten sizin kadar anlamasam da, ayrıntılı testler sonucu ) Capriccio aralarında en profesyonel olanı ve ayrıntılı EQ ayarları veya hazırda olan paylaşılmış EQ ayarları ile harika ses elde edilebiliyor.

Zaten kullanıyordum. Kıyaslama yapınca bir kez daha farkini gördüm..

Tapatalkalkar dal sarkar dal sarkar Tapatalkalkar.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audio-3D player 7.1 headphones buda guzel bir deneyin bence :D appstore da parali ipa olarak buldum indirdim tavsiye ederim. Bende yuklu olarak

1- denon

2- audio-3D player 7.1 headphones

3- sonicMax pro

Denon daha kaliteli geldi bana bunlarin arasinda

Iphone'dan sent ledim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık, ONKYO yu nasıl atlamışım,sayenizde gördüm teşekkürler..


 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abiler, müzik uygulamasından bağımsız çalışan sadece benim attığım müzikleri çalan bir uygulama var mı? Yani iTunes ile eşzamanladığım müzikleri kendi bünyesinde çalmayacak bağımsız olacak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burn-in kimilerine göre ki o guruba ben de giriyorum kulaklık kanallarının açılmasını hızlandıran süreç, kimilerine göre de psikolojik bir beklenti.. Kulaklığınızın yeni olduğu durumlarda işe yarar bilhassa, yeni bir kulaklıksa mutlaka yapmalısınız bence :)

Yazılım ile yeni satın aldığınız kulaklıklarınıza pink noise veya brown noise vererek burn-in olma sürecini hızlandırabiliyorsunuz. Ben denemedim burn-in li olduğu için kulaklığım. Ancak yazılımı yapanların iddiaları bu yönde.

dostum bende beats kulak ici var bu dedigin nedir tam olarak. yapmam gerekirmi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geç cevap için özür dilerim hepinizden, şehir dışındaydım ve malesef yeni görebildim mesajlarınızı.

Öncelikle değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim, 

 

Sorduğunuz soru güzel bir soru, apple da arka plan ses hareketlerini canlı tutan program ve komutlar var, misal audiobus gibi sırf bu amaçla kullanılan yazılımlar var ancak bunlar sadece ses işleme programları için işe yarıyor, yani oyun vs için kullanmadım, aklımda bir kenarı yazıyorum, pek sanmamakla birlikte denk gelirsem sizle paylaşıcam detaylarını mutlaka.  

Harika bir anlatım. Emeklerin için teşekkürler Technics. Soundtrack arşivim için bu konuyu ilerde daha iyi değerlendirmek üzere tarayıcımın yer imlerine ekliyorum. Umarım konunun başına bir iş gelmez.

 

Ben extradan bir şey sormak istiyorum. Sesle ve müzikle bu kadar ilgilenen biri için herhalde zor olmasa gerektir.

 

Sorum şu; Telefonda kullandığımız oyun veya uygulamaların içerisinde duyduğumuz sesleri kaydedebileceğimiz bir uygulama var mıdır. Örneğin bir oyunun içerisinde yer alan müziği 320 kbps ile kaydetmek gibi.

 

Ne dersin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teşekkür ederim değerli yorumunuz için, Bende capriccio'dan vazgeçemiyorum doğrusu, ama onkyo, bbe ve bugünlerde biraz da 6 - equalizer pro yazılımı elimin altında ki sürekli kullandığım diğer alternatiflerim. O an daha doygun ses istiyorsam bbe kullanıyorum, detay için kalan üçü arasında parçalara göre seçim yapıyorum. 

Hocam eline saglık cok yararlı bir konuya el armişsin.

Daha önce açtığın konuları da incelemiştim ve memnun kalmıştım.

Bu konu sayesinde en seçkin müzik çalarlar ve Apple'nin kendi müzik câları arasında kıyaslamalar yaptın ayrıntılı. Hepsi birbirinden fonksiyonel uygulamalar. Mutlaka biri olmada ötekini beğensen çıkacaktır.

Şahsi görüşüm ( müzikten sizin kadar anlamasam da, ayrıntılı testler sonucu ) Capriccio aralarında en profesyonel olanı ve ayrıntılı EQ ayarları veya hazırda olan paylaşılmış EQ ayarları ile harika ses elde edilebiliyor.

Zaten kullanıyordum. Kıyaslama yapınca bir kez daha farkini gördüm..


Tapatalkalkar dal sarkar dal sarkar Tapatalkalkar.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

o biraz daha göz boyama için yapılmış bir yazılım, bu yüzden ben pek tavsiye etmiyorum. Ama keyif alındıktan sonra sorun yok tabi :)

Audio-3D player 7.1 headphones buda guzel bir deneyin bence :D appstore da parali ipa olarak buldum indirdim tavsiye ederim. Bende yuklu olarak
1- denon
2- audio-3D player 7.1 headphones
3- sonicMax pro

Denon daha kaliteli geldi bana bunlarin arasinda


Iphone'dan sent ledim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Değerli yorumunuz için teşekkürler. 
Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık, ONKYO yu nasıl atlamışım,sayenizde gördüm teşekkürler..Share this post


Link to post
Share on other sites

Tam anlamadım, ipod playlistinden import eden bir yazılımı mı soruyorsunuz? böyle çok yazılım var. Ancak kullanışlı değildir çünkü x2 hafıza kaplar attığınız her parça. 
Abiler, müzik uygulamasından bağımsız çalışan sadece benim attığım müzikleri çalan bir uygulama var mı? Yani iTunes ile eşzamanladığım müzikleri kendi bünyesinde çalmayacak bağımsız olacak.Share this post


Link to post
Share on other sites

Arkadaşlar, appzapp üzerinde technics nickini ekleyerek "usique players" isimli koleksiyonum üzerinden  129 adet farklı iyili kötülü benzer yazılımı inceleyebilirsiniz. 


Edited by Technics

Share this post


Link to post
Share on other sites

O zaman seni bulmuşken bırakmayalım Technics,


 


Pcde kullanılan Audacity programını eminim biliyorsundur. Ben bu programla filmlerde direkt ses kaydediyordum, öyle covertle falan uğraşmadan filmi izlerken aynı anda Audacityle ses kartından geçen sesleri kaydediyordum.


 


Masaüstü PCde çok kaliteli yaptığım bu işlemi ne yazıkki bir laptopda bu kadar kaliteli yapamıyorum. Aynı şekikde ayarları yapmama rağmen laptopdaki kayıtlarda ses kulağı rahatsız eecek ölçüde tiz bir şekilde kaydediliyor malesef. Acaba neden böyle olur. Laptopların donanımı bu iş için yetersiz olamaz. Altı üstü programın yaptığı şey ses kartından o anda geçen datayı kaydetmek, hepsi bu.


 


Neden laptopda bu iş bu kadar kalitesiz olur. Veyahut sen bunu hiç denedin mi?


 


Saygılar...


Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.