Jump to content
Sign in to follow this  
Buzadam

Yeni iPad Air aldım

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaslar dun ipad air wifi olanini aldim super bisey. Bundan onceki ipadler hep ayni airlik ve sekil olarak ayniydi. Air gercekten mukemmel olmus elinize aliyorsunuz hissetmiyosunuz bile inanilmaz hafif biraz daha kuculmus ios 7 ile birlesince mukemmel bisey cikmis ortaya inanilmaz hizli.alicak olup kararsiz kalan arkadaslara kesinlikle tavsiye ederim :)

• Like 5

Hayirli olsun gule gule kullanin...

Yeni ipad mini retina ile ozellikleri tamamen ayni mi acaba. Bir fark varmi aralarinda boyutlari disinda?

Yok kardesim tamamen aynisi

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Peki niye mini değilde air?

iPhone ile Tapa Tapa Tuuuu..

Tablet bence 10 incten kucuk olmamali tabi tercih meselesi zaten 5 inc telefonlar var 7 inc tablete gerek yok die dusunuyorum ben.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

• Like 4

ipad miniyi ceketin cebinde tasiyabiliyorsun mobil kullanim icin miniden sasmam bana da 10' gereksiz geliyor kisiye gore kullanima gore degisir bu isler

• Like 4

jbsiz ipad bence tamamen çöp isterse uçşun havada  :)

• Like 1

Hayirli olsun =) bol bol oyun oynamalik tabletler =)) 

hangi ipad olacagi tamamen kullanima bagli bence, onun icin boy boy yapiyorlar.

Hayırlı olsun.

Cihaz gerçekten muhteşem bende 32 gb wifi /cellcular beyaz sahibiyim cihaz 10 numara elimden düşmüyor desem yeridir.

iPad Air'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Merhaba Ben de yeni aldım bugün elime ulaştı. Daha önce iPad kullanıyordum zaten ama Air çok farklı olmuş. Özellikle hız açısından söylüyorum cuk olmuş yani.

Arkadaslar dun ipad air wifi olanini aldim super bisey. Bundan onceki ipadler hep ayni airlik ve sekil olarak ayniydi. Air gercekten mukemmel olmus elinize aliyorsunuz hissetmiyosunuz bile inanilmaz hafif biraz daha kuculmus ios 7 ile birlesince mukemmel bisey cikmis ortaya inanilmaz hizli.alicak olup kararsiz kalan arkadaslara kesinlikle tavsiye ederim :)

Slm kardeş ya bende iPad 2 var değiştirmek istiyorum da air ile mini arasında kararsizm

bende de var ipad air yeni aldım mükemmel birşey onun haricinde diğer ipadler ile karşılaştırdığımız zaman çok fark bence

Peki niye mini değilde air?

iPhone ile Tapa Tapa Tuuuu..

iPan mine daha küçük kasa olarakta.

Bununla birlikte bende ipad air kullanıyorum şuan. Önceki cihaz ipad retinaydı ve bence ipad retina ipad air den daha şık ve güzel bir cihaz. Hız olarakta öyle uçup kaçtığı yok ipad airin. Retinadan aire geçmek isteyenlere duyrulur.

Edited by prozac

Ben öğrenciyim yanımda taşıyorum ödev yapıyorum bi de klavye alıcam inşallah film falan herşey yapılıyor yani çok memnunum mini retinadan (32gb siyah wifi)

Arkadaşlar iPad air in sesi retinadan çok düşük gibi geldi bana sesi az daha çıkıyor sanki. Bilgisi olan var mı neden öyle. Veya aynı sıkıntıyı yaşayan. iPad 4 ün ses seviyesini baz alarak konuşuyorum.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Gardaş iOS 7 yüklü her cihaz kasar geçen gün teknosada inceliyorum dedim amanın!Spotlight araması iPad de bu kadar mı kasar kardeşim?

Bence jbli de olsa zaten iPad Air 64 bit tweak uyumluluğu az,bütün cihazlar çöp.

iPadimi güncellediğim gün keşke elim kırılsaydı!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by themaxioser

Kasma falan yok bende background manager yüklediysen onun ayarlarını bir kontrol et.

iPad Airin iPad with retina displayden hiçbir farkı yok bu büyük ihtimalle geçiş modeli bu, bundan sonra gelecek olan iPad Air 2 de bombayı patlatacaklar.

Edited by prozac

Nasil fark yok kardes. Bence sen ipad 3 ile 4 karistiriyorsun. Air ile 4 u yanyana koymamissin belliki

İpad air ile gönderildi

http://www.apple.com/tr/ipad/compare/

Kıyaslamaları burdan yapalım, varsayımlardan yola çıkmayalım arkadaşlar. Sonuçta birçok kişi bu konuları okuyarak kararlarını veriyorlar, onları yanıltmamalı diye düşünüyorum.

Sent from my iPhone 5s 32gb Gold, using Tapatalk on ios 7.0.6, from The Netherlands iMessage: yukhalilsel@yahoo.nl

Edited by yukhalilsel

Reklam değil, ben teknik özellikleri paylaştım, varsayımlardan yola çıkılmasın diye.

Sent from my iPhone 5s 32gb Gold, using Tapatalk on ios 7.0.6, from The Netherlands iMessage: yukhalilsel@yahoo.nl

Ben öğrenciyim yanımda taşıyorum ödev yapıyorum bi de klavye alıcam inşallah film falan herşey yapılıyor yani çok memnunum mini retinadan (32gb siyah wifi)

Hocam ben de öğrenciyim nasıl kullanıyorsunuz ödevleriniz de yani ne şekilde katkısı oluyor? Kullandığınız değişik uygulamalar var mı?

Nasil fark yok kardes. Bence sen ipad 3 ile 4 karistiriyorsun. Air ile 4 u yanyana koymamissin belliki

İpad air ile gönderildi

Reklam yapmana gerek yok biliyoruz zaten.

İpad air ile gönderildi

:) :) :)

Ya arkadaşlar bir şey sorcam, neden saldırgan ve tahrik edici mesajlar yazıyorsunuz gerçekten merak ediyorum.

Her başlıkta böyle bir kişi çıkıyor. Başka birinin fikrini beğenmeyebilirsiniz, onaylamayabilirsiniz. Ama o kişiye ve fikrine saygılı olmak ve saygı duymak ZORUNDASINIZ.

Kimisinin çocukluğuna veriyorum kimisinin cehaletine veriyorum ama hiç beklemediğin insanlar bile bazen seviyeyi koruyamıyor.

Burada ki herkes fikrini paylaşıyor ve kimse kimsenin gerçek hayatta ne yaptığını, ne olduğunu bilmiyor, işte özellikle de bu yüzden sonradan utanmamak için dikkatli olmak gerekir, tanımadığımız insanların hayatları hakkında YORUM yapmaktan özellikle kaçınmalıyız diye düşünüyorum.

Demokrasiye içine sindirmemişliğin bir göstergesi olan bu tutumdan forum ahalisinin vazgeçmesi dileklerimle.

Gelelim konuya 1 hafta öncesine kadar iPad Retina kullandım ondan önce bir süre iPad 3. Nesil kullandım ve ondan önce de iPad 2 kullandım.

Benim düşünceme göre iPad retina ve Air arasında uçurum var denilecek kadar bir performans artışı söz konusu değil. Bunu internetteki benchmarklara baktığınızda da görebilirsiniz, evet hız artışı illaki var ama iPad 4 ü rezil edecek kadar değil.

Zaten şuna istensede Apple Store'dan iPad 4 alınamaz bitti tarih oldu o.

Ben şahsen iPad retinadan iPad Air e geçtiğim için kendime kızıyorum. Hız artışını Uygulamalarda zaten hissedemiyorsunuz. Bu yüzden de ben arada bir fark görmüyorum. Yeni çıkmış bir ürünün eskisinden geri de olması beklenemez tabiki bir adım ileriye götürmek zorunda. Ama anlatmak istediğim nokta iki cihaz arasında ki farkın çok büyük olmadığı. Söylediğim gibi uygulamalarda hız farkını zaten hissedemezsiniz, böyle birşey söz konusu değil.

Bir diğer konu da iPad Air'in bir geçiş modeli olabileceğini düşünüyorum, siz neler düşünüyorsunuz bu konuda.

Umarım kendimi yeterince açıklyabilmişimdir iyi forumlar.

Edited by prozac
  • Like 1

Hocam ben de öğrenciyim nasıl kullanıyorsunuz ödevleriniz de yani ne şekilde katkısı oluyor? Kullandığınız değişik uygulamalar var mı?

Kendi programlarını kullanıyorum keynote u kullandım diğerleri daha gerekmedi hocaların verdiği kağıtları atıyorum içine (bende yoksa tabi gerçek kağıdın yerini tuttuğunu söyleyemem gerçi her cihaz için geçerli bi durum bence) adobe readere hocaların tahtaya attığı sunu ve pdfleri atıyorum (bu konuda pcden daha iyi bence)

• Like 1