Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
NFS

AppStore ve iTunes Satın Alınan Uygulamayı İade Etme (Resimli Anlatım)

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Daha önceleri App Store veya iTunes üzerinden satın aldıklarımızı İADE etmek veya sorun bildirmek için pc üzerinden iTunes ile hesap girip talepte bulunabiliyorduk,artık bunu iPhone,iPad veya pc üzerinden bir tarayıcı üzerinden yapabiliyoruz....Bu konuyu kısaca anlaşılır şekilde resimli olarak aşağıda özetledim.

Aşağıda ki işlem de AppStore,iTunes üzerinden satın alınan uygulama oyun müzik vs (90 gün geçmemiş) ürünler için iade şeklini anlatıyorum....

Öncelikle istediğimiz bir yerden (iphone,ipad,pc) adrese giriş yapalım   https://reportaproblem.apple.com

th_094542427_iphoneyardim.jpg1_122_162lo

th_094543577_iphoneyardim.jpg2_122_444lo

th_094545109_iphoneyardim.jpg3_122_255lo

th_092332421_iphoneyardim.jpg4_122_204lo

th_092333202_iphoneyardim.jpg5_122_75lo.

th_809233538_iphoneyardim.jpg6_122_388lo

Burada dikkat edeceğimiz tek şey 4. resimden (sorun seç) sonra açıklama bölümüne şayet bir şeyler yazmak istiyorsak ingilizce olarak yazmamız gerekiyor....

Resimler gayet açık anlaşılmayan bir yer yoktur umarım....

Herkese kolay gelsin.

• Like 4

Peki para iadesinden sonra indirdiğimiz uygulamayı tekrardan cihaza kurabiliyor muyuz, sonuçta apple kimliğimizle indirilmiş.

Edited by serjuinho

Peki para iadesinden sonra indirdiğimiz uygulamayı tekrardan cihaza kurabiliyor muyuz, sonuçta apple kimliğimizle indirilmiş.

Hayır parası iade edilen uygulamalar satın alınanlardan siliniyor

Yok ondan bahsetmiyorum, iTunes'ta apple kimliğimizle indirmiş olduğumuz uygulamayı para iadesinden sonra cihaza atsak yükler mi acaba? Sonuçta kimlik aynı, hata verir mi onu merak ettim.

iPhone 5 'imden Tapatalk Pro ile gönderildi...

Edited by serjuinho

Türkiye hesabında yapmıyo bilginiz olsun.. ülke ve bölge değiştirmeye kalkınca hesabınızda para varsa bitirmenizi söylüyor.. bilginize

Yok ondan bahsetmiyorum, iTunes'ta apple kimliğimizle indirmiş olduğumuz uygulamayı para iadesinden sonra cihaza atsak yükler mi acaba? Sonuçta kimlik aynı, hata verir mi onu merak ettim.

iPhone 5 'imden Tapatalk Pro ile gönderildi...

Bende hiç hata vermedi. Hatta müzik iade edersen buluttan da kaldırmıyorlar, ki bana 48 saat içinde kalkacağını söylemişlerdi.

Teşekkürler. O zaman geri iade edelim uygulamaları. :D

iPhone5 'imden Tapatalk Pro ile gönderildi...

Teşekkürler. O zaman geri iade edelim uygulamaları. :D

iPhone5 'imden Tapatalk Pro ile gönderildi...

90 gün sınırı var ama. Bir de ikna edici bir metin yazmak gerekiyor.

Amerikan hesabımdan iDizi uygulamasını aldım ama uygulama çalışmadı bende iade istiyorum. Bir kere üstteki yöntemle mesaj attım ingilizce olarak iade istediğimi de yazdım ama mail ime sadece fatura bilgisini göndermişler. Şimdi ben nasıl iade alacağım? Daha önce Order&Chaos Online isimli uygulamayı beğenmediğimi söyleyerek itunes tan iade etmiştim. O yol kalkmış bu siteye girip yaptım ama olmadı işte yardımcı olursanız sevinirim.

Ücret iade onayı maili geldi fakat ücret hesabıma geçmemiş, ne yapmam gerekiyor?

Yanlışlıkla tapatalkpro satın almıştım. Dün iade talep etmiştim, aynı gün hesabıma geçti ücret.

Ama ne hikmetse program da hala cihazda duruyor ve çalışıyor. Bu nasıl olabilir?

Yanlışlıkla tapatalkpro satın almıştım. Dün iade talep etmiştim, aynı gün hesabıma geçti ücret.

Ama ne hikmetse program da hala cihazda duruyor ve çalışıyor. Bu nasıl olabilir?

Apple'ın güzelliği bu.Herkeste böyle bu olay :)

• Like 1

IOS 7 ye gecmeden önce ProTuber adinda bir uygulama satin almistim. Ios 7 cikali baya bir zaman olmasina ragmen bu program halen ios 7 desteklemiyor. Ios 7 ye gectikden sonra Appstore de bulamadim. Daha sonra indirilenler listesinde indirerek kurdum ve  uygulama ici satin almayi geri yüklemek istedim. Error hatasi verdi falan...

Neyse baktimki olmuyor bende bu konudakileri uygulamistim hatta 3 kere basvurmama ragmen Appleden cit yoktu. Sonra pes ettim kaldi öyle. Sonra Instatube adinda bir yazilim satin aldim. Oda ios 7 ile iyi calismiyordu. 48 saat gecmeden tekrar konuda yöntemle geri vermek istedim... Aradan bir gün sonra benim email adresime Apple calisanindan bir email geldi. Otomotik email degil. Resmen calisandan.  

Adam iste hallo benim adim peter falan uygulamayi sildim dedi parani geri verdim dedi... Baktimki evet param gelmis. Sonra ayni email adresine Protuber hakkinda yazdim. Cok gecmeden onunda parasi geldi.. Ben artik bu yöntemi kullanmama gerek yok :P Emaildeki sahisa yazdigim zaman o isini yapiyor :P

Edited by s3rh47

Ücret iade onayı maili geldi fakat ücret hesabıma geçmemiş, ne yapmam gerekiyor?

Ücret geri iadesi aldım arkadaşlar ben, en fazla 3 günde dönüyorlar. 3 uygulamanın geri ödemesini aldım.

Cihazdan silmediğiniz sürece sıkıntı olmaz. Farkındaysanız oyun güncellemelerinden yararlanamayacaksınız diyor.

• Like 1

Teşekkürler. Bir uygulama için denedim. İade edildi dedi. Bakalım ne olacak.

arkadaşlar ben bu işlemi haklı olduğum bir olaydan dolayı yaptım ve benim apple kimliğimi deaktif ettiler tam 25 dk boyunca ingiltere ile konuştum yine açmadılar açıyoruz diyip... yani şimdi apple türkiyede store açtı oldu da bnmki gibi başınıza bişey gelirse hemen atlamayın bunun yüzünden bütün aldığım uygulamarımı yedeklerimi fln bir kenara koyup yeni appstore hesabı açmak zorunda kaldım.

Ayda hatırı sayılır satın alma yaparım,  20 yazılım almışsam bazen 2 en az 1 tanesini iade ederim. Her ne kadar araştırarak ta alsam bazen hayal kırıklıkları oluyor elbet. Boşa developer zengin etmenin de alemi olmadığı için email atarım  itunesstore mail hesabına. Genelde danışmanlar hemen iade işlemini başlatırlar, arada yeni 1-2 zibidiye denk gelirim siz daha önce şu kadar iade yapmışsınz artık yapamazsınız diyen, bırak bu işleri kaç tane yazılım almışım bir de ona bak elbette iade edicem, sen bana yardımcı olamazsın, desteğini istemiyorum başka danışman istiyorum derim yeni gelen danışman küt diye alır iadeyi. Öyle gidiyoruz şimdilik bakalım :) 

Arkadaslar ben apple storedan film kiralamak için girdiğimde hep önce 1 tl kesıyo ne dir bu herseferınde arkadaslar?

Merhaba arkadaşlar,

igo turkiye yi almıştım yaklaşık 1 sene önce şimdi keşke avrupayı alsaydım diyorum. Çünkü avrupa haritasına Türkiye de dahil. Üzerindn  1 yıl geçmesine rağmen igo turkiyeyi iade edip avrupasını almama imkan var mıdır?

Merhaba arkadaşlar,

igo turkiye yi almıştım yaklaşık 1 sene önce şimdi keşke avrupayı alsaydım diyorum. Çünkü avrupa haritasına Türkiye de dahil. Üzerindn  1 yıl geçmesine rağmen igo turkiyeyi iade edip avrupasını almama imkan var mıdır?

hayır, 90 gün geçerli diye biliyorum iade işlemi.

Bende bir çok uygulama satın aldım bundan önceki apple hesabımdan, sonrasında bir kaç uygulamadan memnun olmadığım için iade talebinde bulundum. İadem yapıldı ama sonrasında da apple Hesabım kapatıldı ve bir daha da vermediler. Çok mail attım ama hepsinde olumsuz cevap aldım. Bahsettiğim bundan 4 yıl kadar öncesi. Umarım sizin de başınıza böyle bir şey gelmez. Çok saçma ama neden kapattılar hesabımı hala anlayamadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi