Jump to content
Sign in to follow this  
network

Benim Çocuk Tablet Buldu Sahibini Bulamıyoruz

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar benim çocuk bir tablet buldu üniversitede

Kağıt astık okula kimse aramadı

Ne yapayım bunu

Kullansak sorun olurmu

Artı vicdanım Da rahat etmiyor

Neticede bir öğrenci kaybetmiştir diye düşünüyorum

Fikirlerinize ihtiyacım var

Lütfen dalga geçergibi bana ver yolla gibi şeyler yazmayın

Önemsiyorum

Saygılar...

Edited by network
  • Like 4

Şifreli

Edited by network

Bulduğunuz bölgede bence kendiniz ilan şeklinde duyurun şifresini bilen sahibidir teslim edersiniz yoksa başka yere teslim etmeyin onlar sahibini arayacağına kendileri kullanacaklardır.

Öncelikle polise teslim etmenizin doğru olacağı düşüncesindeyim. Yada Bilgisayara bağladığınızda (eğer ipadse) resimleri alabilirsiniz (itunes olmadan) oradaki resimlerden kişiyi bulabilirsiniz.

Polisi boşverin, bulana kadar sizde durdun cihaz. Kullanmasanızda kenarda dursun. Arkadaşın dediği gibi. Fotoğraf albümüne ulaşabilirsiniz yardımcı olabilir size

4s'le Tapa Tapa Tuuuu..

Polise vermeyinde ne yaparsanız yapın aynı durum bir arkadaşımın başına geldi polise teslim etti sonra cihaz buhar oldu desem yeridir.

Şifreyi geçip sahibinin bilgilerine ulaşabilirsiniz meseka.

iPhone'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Arkadaşlar polise felan versem dediğiniz gibi

Kaybolup gidecek

Yerine teslim edileceğini bilsem vereceğim

Resimlerden bulursun demişsiniz

Sifreli cihaz nasıl bulabilirim resimleri

Yarin takacağım pc ye

Resimlere ulaşırsam sahibini bulmaya çalışacağım

• Like 2

Yarin takacağım pc ye

Resimlere ulaşırsam sahibini bulmaya çalışacağım

aynen öyle kişiyle ilgili bilgilere ulaşabilirsen sahibini ara olmazsa restore et cihazı kullan gitsin

Bir sure bekle dostum 4-5 ay kadar baktin bulamadin kullan. Polise versen yok o cihaz

Eğer sahibi bulamaz da cihazı kullanmak isterseniz; cihaz iOS 7 yüklü ise restore ettiğinizde eski apple hesabının şifresini soracak ipad aktivasyon ekranını geçmeyecektir aklınızda bulunsun.

• Like 1

Polise sakın goturme, bırıncı sebebı hıcbır polıs teskılatı tablet bılgısayar sahıbını bulmakla ugrasmaz. İkincisi tabletını unıversıtede kaybeden yada unutan bırının karakola gıdıp kayıp bıldırımı yapacagını sanmıyorum. Bılgısayara baglayarak dosya ve klasor goruntule dıyerek resımlere ulasabılırsınız, En makbulu bu sekılde olur. En son care eger ben kullanamam rahat edemem dıyorsanız, degerınden bıraz dusuk bır mıktara satın, parayı 7 ye bölüp sadaka seklınde verın. ornek 700 lıraya satarsanız 100 lıradan 7 sadaka verın. Bu camıye de olabılır, sadakadan zıyade ogrencıyede verılebılır.

Allah kabul etsin, duyarlı insan.

• Like 10

cihaz ipad ise;

cihazda ios7 varsa, ki parola ekranina baktiginizda bile bunu anlarsiniz. bu ekrandan kamera cekim ekranina gecseniz bile anlarsiniz..

yani cihazda ios7 warsa, restore edince sahibinin apple kimligini soracaktir.... bu kimligi apple'a bildirip, durumu anlatip apple'dan yardim alinabilir bence. neticede apple kimliginin icinde adres ve telefon bilgileri bulunmaktadir... apple bu bilgileri paylasirmi bunu bilemiorum, ama telefonla arayip sorulabilir, turkiyedeki applestore'a...

Edited by onderak
  • Like 1

cihaz ipad ise;cihazda ios7 varsa, ki parola ekranina baktiginizda bile bunu anlarsiniz. bu ekrandan kamera cekim ekranina gecseniz bile anlarsiniz.. yani cihazda ios7 warsa, restore edince sahibinin apple kimligini soracaktir.... bu kimligi apple'a bildirip, durumu anlatip apple'dan yardim alinabilir bence. neticede apple kimliginin icinde adres ve telefon bilgileri bulunmaktadir... apple bu bilgileri paylasirmi bunu bilemiorum, ama telefonla arayip sorulabilir, turkiyedeki applestore'a...

<br /><br />Dediğin gibi en mantıklısı apple müşteri hizmetlerini arayıp durumu ayrıntılı anlatmak. Size bir bilgi vermeden kime ait olduğunu cihazın sahibine ulaşabilirler apple hesabından. İllaki tel nosu veya mail adresi kayıtlıdır<br /><br /><br />ayfooooon umdan gönderildi.<br />

Polise bildirdim ama vermedim

Şifreli halde bende duruyor

Serial no polis biliyor

Olurda biri çıkıpda benim derse

Açsın şifreyi diyeceğim ve apple accountunu söylesin diyeceğim

Öyle Sahibine geri vereceğim

satayımda birilerine dağıtayım gibi şeylerde doğru olmadığını düşünüyorum

Kaybeden şahıs kimbilir belkide ne zorlukla aldı

appstore da. mail adresi girili olmalı. mail adresi varsa. mail atın

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Like 1

Polise bildirdim ama vermedim

Şifreli halde bende duruyor

Serial no polis biliyor

Olurda biri çıkıpda benim derse

Açsın şifreyi diyeceğim ve apple accountunu söylesin diyeceğim

Öyle Sahibine geri vereceğim

satayımda birilerine dağıtayım gibi şeylerde doğru olmadığını düşünüyorum

Kaybeden şahıs kimbilir belkide ne zorlukla aldı

En mantıklısını yapmışsınız. Umarım çıkar sahibi..

4s'le Tapa Tapa Tuuuu..

Eğer bu cihaz benim diyen olursa kutusunu getirsin arka kapağındaki seri numarasıyla eşleşiyorsa kilit kodunuda biliyorsa cihazı teslim edin .

restore etmeye çalıştığınızda apple şifresini sorarken apple adını yazması gibi birşey olabilir zaten o ad kişinin mail adresi oraya mail atın tabi sadece şifre ekranı çıkıyorsa bilemiyorum

restore etmeye çalıştığınızda apple şifresini sorarken apple adını yazması gibi birşey olabilir zaten o ad kişinin mail adresi oraya mail atın tabi sadece şifre ekranı çıkıyorsa bilemiyorum

Dediğiniz mantıklı gibi ama restore ederken değil ettikten sonra sorduğu için adamın kişisel bilgileri kaybolur ve maili sorarken ya********it@icloud.com gibi gösterdiği için yine anlamı kalmayacaktır

Tablet bulmuşsun sahibini arıyosun hocam ne yapcan sahibini boş ver :D şaka tabiki. Aldığınız yere götürseniz şukela olur.

Edited by jmsy19

Kardes biraz arastirdim isallah cozum olur

Kilit ekranindayken home tusuna basili tutarak siri ye baglan ve facetime arama yap o sirada rehbere ulasma imkanin olacaktir ordan yakinlarina ulasabilirsin eger rehbere ulasamazsan bir kac isim denemen gerekicek isallah facetime i olan birisi vardir rehberde

Arkadaşlar aleti Polise teslim ettim

Konu başlığında yazmayı unuttum

Almanyada ikamet ediyoruz

Polise teslim edince polis bir kağıt verdi 6 ay içinde sahibi bulunmazsa geri veriyorlar bize

Kanun öyleymiş

Saygılar....

ne güzel bur sistem... türkiyede de öyle olması lazım...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Arkadaşlar aleti Polise teslim ettim

Konu başlığında yazmayı unuttum

Almanyada ikamet ediyoruz

Polise teslim edince polis bir kağıt verdi 6 ay içinde sahibi bulunmazsa geri veriyorlar bize

Kanun öyleymiş

Saygılar....

Helal Olsun İnşallah sahibi bulunur