Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Sign in to follow this  
Burak Ünver

Body'e başlayacağım önerileriniz

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar ben bi türlü kilo alamıyorum onca saatler boyunca bilgisayar başında oturup sürekli yemek aburcubur yediğim halde ufak bardaktaki çayı 4 kupadaki çayı 6 şekerle içmeme rağmen bir türlü kilo alamıyorum doktorada gittim kan yapıcı ilaçlar iştah açıcı ilaçlar verdi fakat kilo alamıyorum hep sabit 62 - 64 arasıyım body'e başlasam proteine vursam kendimi kilo alabilirmiyim kolay yoldan nasıl kas yaparım nasıl kilo alırım bilgisi olan var mı acaba ?

Düzenli beslenme..

Düzenli beslenmek sana kiloda aldırır, daha kolay vücut geliştirmene de yardımcı olur..

En iyi tavsiyem diyetisyene gitmen olacaktır. Sağlam bir diyetle kilo alabilirsiniz.

Hızlı yanıt almak için alıntı yaparak cevapla.. Şuan tapatalktayım.

diyetisyenede gittim hocam ama nafile benim metabolizmam hızlıymış cartmış curtmuş birsürü ilaç aldım yok tek şansım kaldı onlarda işe yararmı acaba ucuzda değiller protein tozları eğer cidden işe yarayacaksa çuvalla alıcam yahu

diyetisyenede gittim hocam ama nafile benim metabolizmam hızlıymış cartmış curtmuş birsürü ilaç aldım yok tek şansım kaldı onlarda işe yararmı acaba ucuzda değiller protein tozları eğer cidden işe yarayacaksa çuvalla alıcam yahu

Hocası iyi olan bir spor salonu bulun. 1 ay deneyin illaki kilo alırsınız. Protein diyetleride ucuz olmaz bilginiz olsun. Masrafı çok olur.

• Like 1

Dostum 2. Yil onceki bana tarif etmissin sanirim benden iyi wi sana ornek olamazdi. 2 yil once 1.78 boy 58 kilo ile cop adamdim. Hastanede calisiyorum ve ne diyetisyenler degistirdim ne ilaclar kullandim fayda etmesi cocuklugumdan beri zayif bildim kendimi. Denemediyim yiyecekler diyetler kalmadi yok pekmez dediler yok anason incir dediler bilmem aklima gelmeyen daha neler neler denedim. Metabolizma hizliydi yakiyordu bunye yerimde duramiyordum. Taki fitnesla tanisana kadar. Siradan bi spor salonunda siradan bi hoca ile basladim standart hareketler standart bir program tekrarliyordum. Bunye inanamadigim sekilde aclik hissedior bu zamana kadar ben cok yiyorum dedigim halde gunluk ogunlerim 6 ya cikti metabolizma duzene girdi. Ben meger yemek yemiyormusum demeye basladim. İlk 2 ayda tam 6 kilo aldim takviye besin yok tamamiyle dogal yiyecekler protein agirlikli yagsiz.. 5. Ayin sonunda 71 kiloya dayandim. Biraz protein takviyesine basladim ama sadece protein ondada normalde almam gerekenin yarisini alip geri kalani dogal almaya calistim. Daha sonralari kilo alimini yavaslattim standart vucudu koruma amacli spora yoneldim suan 2. Yilimi bitiriyorm sporda ve bunun 1 yili standart vucudu koruma ve normal spor amacli. 82 kilodayim.. Bence hic dusunme direk bi salona yazil hocanin dediklerini harfiyen uygula. İlk 6 ay takviye besin kullanma normal beslenme yetecktir. 6 ay sonrasi takviye istersen az miktarlarda yukleme yap.

Fitness sabir isidir kararli olmak istikrari korumak ve disiplin ister. Yeri gelir kiz arkadasini ekip salona kosman gerekir ipin ucunu kacirirsan ulasamassin hedefe..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Like 3

Tapatalkdan yazdigim icin bazi imla kurallarinda aksakliklar olmus arkadaslar kusura bakmayin. Uzun bi yazi olunca dikkat edemedim..

Tapatalkdan yazdigim icin bazi imla kurallarinda aksakliklar olmus arkadaslar kusura bakmayin. Uzun bi yazi olunca dikkat edemedim..

dediklerinizi harfiyen uygulayacağım cevaplarınız için teşekkürler hocam

Hocası iyi olan bir spor salonu bulun. 1 ay deneyin illaki kilo alırsınız. Protein diyetleride ucuz olmaz bilginiz olsun. Masrafı çok olur.

masrafında değilim yeterki kilo alıp kas yapabileyim isterse 400 500 lira olsun razıyım yahu bi deri bi kemik kaldık :)

masrafında değilim yeterki kilo alıp kas yapabileyim isterse 400 500 lira olsun razıyım yahu bi deri bi kemik kaldık :)

Arkadaş güzel açıklamış :) yeterli bence

Bnde suan fitness'a gidiyorum. Basladiktan 1 ay sonra 5 kilo aldim. Suan bıldırcın yumartasina basladim. Hergun sabah ac karnin 2 bildircin yumartasi çiğ bir sekilde yut. Icebilirsen 4. Onun ustune 1 bardsk sut ic. Hem iyi protein hemde kilo yapar. :)

Tekrardan merhaba hocam, yine ben :D bende vücut geliştirme ile uğraşıyorum henüz 2. ayım'dayım ancak benim bünye çok daha farklı kilo alıp hacim kazanmak yerine olabildiğince yağ yakıp ve kas kütlesini'de geliştirmeye çalışıyorum tam boyumu bende bilmiyorum ancak 1.70'in içerisindeyim 75 kilo'yum önceleri 95 kilo civarına kadar dayandığım olmuştu neyse'ki sonra üstüne gidip toparlardım. benim. bünye biraz rahat yemeği kısıp spor yaparsam kolay bir şekilde veriyorum yemeği arttırıp sporu azaltır isem'de kolayca kilo alabiliyorum. Bunu kendi yararıma kullanmaya karar verdim hedefim ilk başta definasyon ağırlıklı giderek 70-73 civarına düşmek ve daha sonra sıkı bir beslenme,protein desteği ve ağırlık antrenmanları ile sağlam kas kütlesi inşa etmek. 

Sizin durumunuza çok yakın kuzenim var kendisinin çok sıkı bir programı yok spor salonuna haftada bir kaç kez gidiyor ve kilo almak için supplementler kullanıyor ancak pek bir sonuç alamıyor gerçi yediği yarım tabak tek düze yemek işte onunla aramızdaki bariz fark'da sanırım bu ben tabağımı sonuna kadar doldururum hatta kule yaparım ve arkada yemek koymam(Hani sıkı adam geride adam bırakmaz diye bir söz vardır'ya aynen öyle :D) hatta gidip bir tabak daha alırım ve 2 saat sonra yine yine karnım acıkmaya başlar :D

• Like 1

Bu fitnesin %30u spor %70 i beslenmeye dayanir. Beslenmeye iyi dikkat ettigin surece hicbirsey imkansiz degil :) disiplin sart

• Like 1

Tekrardan merhaba hocam, yine ben :D bende vücut geliştirme ile uğraşıyorum henüz 2. ayım'dayım ancak benim bünye çok daha farklı kilo alıp hacim kazanmak yerine olabildiğince yağ yakıp ve kas kütlesini'de geliştirmeye çalışıyorum tam boyumu bende bilmiyorum ancak 1.70'in içerisindeyim 75 kilo'yum önceleri 95 kilo civarına kadar dayandığım olmuştu neyse'ki sonra üstüne gidip toparlardım. benim. bünye biraz rahat yemeği kısıp spor yaparsam kolay bir şekilde veriyorum yemeği arttırıp sporu azaltır isem'de kolayca kilo alabiliyorum. Bunu kendi yararıma kullanmaya karar verdim hedefim ilk başta definasyon ağırlıklı giderek 70-73 civarına düşmek ve daha sonra sıkı bir beslenme,protein desteği ve ağırlık antrenmanları ile sağlam kas kütlesi inşa etmek.

Sizin durumunuza çok yakın kuzenim var kendisinin çok sıkı bir programı yok spor salonuna haftada bir kaç kez gidiyor ve kilo almak için supplementler kullanıyor ancak pek bir sonuç alamıyor gerçi yediği yarım tabak tek düze yemek işte onunla aramızdaki bariz fark'da sanırım bu ben tabağımı sonuna kadar doldururum hatta kule yaparım ve arkada yemek koymam(Hani sıkı adam geride adam bırakmaz diye bir söz vardır'ya aynen öyle :D) hatta gidip bir tabak daha alırım ve 2 saat sonra yine yine karnım acıkmaya başlar :D

Aynen hocam dedikleriniz çok doğru benim arkadas vardı benden zayifti cocuk 2 3 aya pitbull gibi şişti cocuk nasıl oldu anlamadım :)

iPhone 'den Tap Tap Revenge ile gönderildi.

Aynen hocam dedikleriniz çok doğru benim arkadas vardı benden zayifti cocuk 2 3 aya pitbull gibi şişti cocuk nasıl oldu anlamadım :)

Bünyeden bünyeye değişir o.. Ahmet 3 ayda şişirir, sende 6 ayda değişim olmaz mesela :) (mübalağa var biraz:))

Edited by eko1.3
  • Like 1

yıllardır ben vucut için uğraşiyorum ve çalişiyorum.

1. protein bulaşma derim sana kullanacağin protein sağlığını kötü etkiler nasıl etkiler dersen

1. sperm sayılarindan tut böbreklerine kadar

2.kilo almak istiyorsan eğer proteini bol şeyler tüket. mesela yumurta,kaşar,tavuk eti gibi..

3.düzenli beslenmeden ziyade günde 3 değil 5 öğün yemek yemekyeme başla özellikle sabah kahvaltisina önem ver ve abur cubur dan kaçin...

sabir işi bunlar min. 6 ayda etkilerini görürsün.

4.çaliş sen çalişyikca vucut yemek yeme ihtiyaci duyacak

Edited by snntspnr
  • Like 2

Aynen hocam herkezin dediği gibi en önemli şey sağlıklı beslenme

Haslanmıs veya kızartma ama tavuk göğüs

Haslanmıs yumurta

Hemen hergün en az yarım kilo süt

Makarna ve pirinç pilavı

Bunları yiyeceklerinin merkezine koy. Yumurta ve sütü hergün ye iç. 2 yıla 80 sin.

• Like 1

Vücut çalılırsan

Doğru yapman kaydıyla 13 hafta ciddi sabır.

Sporu hayatının bir parçası haline getirmek şart eğer 1 sene spor yapıyım biraz kaslanıyım yeter dersen bıraktığında o kaslar 3 5 ay içinde yok olur verdiğin emekler paralar boşa gider o yüzden ya yaşam stilini değiştir fizikin düzelip sağlıklı yaşam sür yada hiç bulaşma :)

 iPhone 4S 16GB 7.1 Beta 5

Hem gözüm korkuyor hemde bi an atar yapıyorum karar veremedim cok zor gelirse cidden bosu bosuna masraf

Ben şınavla ve evde yapılabilen hareketlerle başladım

Yedim içtim. Sonrasında bir ara gittim salona. Salt kilo ve biraz şekil için salon şart değil.

Hem gözüm korkuyor hemde bi an atar yapıyorum karar veremedim cok zor gelirse cidden bosu bosuna masraf

gözün kormasın günde 1-2 saat yap ama hangi hareket hangi kas için onu ilk önce öğren

3 kez spora başlayıp bıraktım hepsi kardiyo ağırlıklıydı obez değilim ama göbek var ilk 2sinde 14 kilo verdim önce 3 ayda tamamen aynı program aynı beslenme, sonra okul başladı benim üşengeçliğim ve yemek yemeyi çok sevmem nedeniyle mahvoldu, spor yapmadıysam niye diyet yapayım ki kafasında biriyim. Şimdi 3.kez başladım 1 hafta önce, şu an korkum ise yarayacak mi degil, dedigim gibi heves edince yapiliyor ama devam ettirebilecek miyim? Sıkıntı bu.

Iphone 5 7.0.4 JB

Ben yaklaşık 2 senedir spor yapıyorum, düzenli spor yapacaksan. gold standard whey spor dan sora, cassaine uyumadan önce, ve spordan önce BCAA tablet kullanabilirsin :) kötü türkçem için kusura bakmayın

<>Sony Xperia Z1 ile tapatalk <>

syzagepe.jpg ben 6 aydır yapıyorum kilo almak için abur cubur değil karbonhidrat almalısın yediklerin sana kilo değim yağ olarak döner

syzagepe.jpg ben 6 aydır yapıyorum kilo almak için abur cubur değil karbonhidrat almalısın yediklerin sana kilo değim yağ olarak döner

O yag senin ne yediginle alakalidir.. İllaki toz takviyesi gerekli degil. Gidip tan yagli peynir tam yagli sut icersen tabiki yag olarak geri doner.. Haslanmia patates haslanmis tavuk yeme gidip patates kizartmasi kizartilnis tavuk yersen kilo deil yag depolarsin

Protein satan firmalarda kilo aldırıcı tozlar var dene istersen

Arkadaslar supplementleri spor yapmadan kullanirsaniz sadece cuzdaniniz hafifler,fakat sporla beraber uygun bir diyet,ustunede spor yaparsaniz,4-5 ay sonra aynada farki gorursunuz.

1.93 boy,75 kg ile spora basladim,bir yil sonra 87 kilo arti cok guzel sekilli bir vucutA sahiptim.Benimde derdim zayiflikti,metabolizmam hizliydi ve kilo alamiyordum.

Sabirli ve dogru sekilde spor yaparsaniz kesinlikle faydasini gorursunuz.Su an kilom 95,kol olcum 44 cm.Mezuro alip kollarinizi olcun,44 un ne oldugunu daha iyi anlarsiniz.

Soyledigim gibi,1 yil sabirla haftada 6 gun size cok guzel bir altyapi saglar,kolay kolayda kaybetmezsiniz.

No pain no gain

Edited by achilles71

Arkadaşlar ben bi türlü kilo alamıyorum onca saatler boyunca bilgisayar başında oturup sürekli yemek aburcubur yediğim halde ufak bardaktaki çayı 4 kupadaki çayı 6 şekerle içmeme rağmen bir türlü kilo alamıyorum doktorada gittim kan yapıcı ilaçlar iştah açıcı ilaçlar verdi fakat kilo alamıyorum hep sabit 62 - 64 arasıyım body'e başlasam proteine vursam kendimi kilo alabilirmiyim kolay yoldan nasıl kas yaparım nasıl kilo alırım bilgisi olan var mı acaba ?

Dostum merhabalar. Benim tavsiyem kendi hayatımdan olacak. Üniversite sınavına çalışırken canım sıkılınca bisiklet sürer, karnım açıkınca BİM A101 gibi yerlere gider, en sevdiğim sütlü tatlıları yerdim. Kazandibi, tavuk göğsü, profiterol gibi. Tam hatırlamıyorum ama en fazla 2-3 ay içerisinde 57 kilodan 61.5 kiloya çıktım.O kadar da çok yemek yemiyordum sanırım. Ama şimdi yine 57-58 arasındayım. Bünye hızlı olunca eritiyor hemen. Ben ce bu dediklerimi yaparsan, garanti veriyorum kilo alırsın. Bünyelerimiz aynı anlattığın kadarıyla. boy rivayetlere göre 1.70 ile 176 arası :) 

Sanmıyorum hocam çünkü dediklerinizi ben hergun uyguluyorum bende bimdeki tatlılara bayılıyorum hergun eve giderken alıyorum ama bi fark olmuyor bende :)