Jump to content
Apple iOS 12.4 Sürümünü İmzalamayı Durdurdu !
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
cgtydmn81

Oyun için magic mouse alınır mı ?

Rate this topic

Recommended Posts

Geçen gün sipariş ettim ve biraz pişmanlık duydum iade etmek istiyorum şuan macbook pro kullanıcısıyım ve bazı online oyunlar oynuyorum çoğu mouseyle istediğim verimi alamadım sizce razer tarzı bir mouse alsam daha mı faydalı olur yoksa magic mouseyle devam mı etmeliyim

Oyun için magic mouse ihtiyacınızı karşılamayacaktır. Diğer amaçla kullanmayacaksanız iade etmeniz mümkünse şayet edin. Onun yerine gaming mouse dediğimiz oyun mouse'larını tercih ediniz. Örn. Mat Catz Serileri, Razer Serileri favorilerim

Eğer bütçeniz 100₺ altındaysa A4-Tech X7 serisine bakmanızı öneririm F/P açısından güzel bir ürün ama bütçeniz fazlaysa Mat Catz'ın üst modellerini öneririm

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mad catz rat serisini şiddetle öneriyorum. Araştırın ve görün.

iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ben razera baktım biraz kafama yattı gibi diyelim razer ya da mad cats r.a.t serilerinden aldım bu uyum sorunu yaşar mı bilgisayarım da onu merak ediyorum asıl

Razer ve logitech bu konuda iyidir, bulabilirseniz Logitech g9x'i öneririm size ergonomi'si en iyi oyuncu farelerinden bir tanesidir. Razer ise biraz daha pahalı ancak havalı ürünleri olan bir markadır Mad-catz'de aynen öyledir. 

Razer alacaksanız taipan modelini öneririm Mad-catz'in rat serisini önermiyorum fiyatları aşırı yüksek ergonomi açısından'da da beni tatmin etmedi.

X7 veya Bloody serilerine çok düşük bütçeniz yoksa girmeyin..

Edited by Deagles48

Logitech g300 tavsiyemdir kendim kullanıyorum ve oyuncuyum beni çok iyi idare ediyor g510 + g300 2li setim var.

Mouse ile ne yapıyonuz ki :) 3 tuş yetmiyomu

Mouse ile ne yapıyonuz ki :) 3 tuş yetmiyomu

Oyun için yetmez.

Ne yapacak 3 tuşla ?

Oyunlarda lua script kullanılmakta çoklu tuş desteği hızlı seri oynanan oyunlarda çok işe yarıyor atıyorum counter - strike tek tek alışveriş yaparken g1 tuşuna deagle ve kanas ve ekipmanları ayarlıyorum - g2 tuşuna colt ayarlıyorum - g3 tuşuna mp35 tanımlıyorum milletı alışverişi tamamlarken ben yarı yolda oluyorum. Veyahuten league of legends hani oynamak gerekli anlamak için bana çok gereksiz geliyordu kullanmadan önce :)

Magic mouse ile oyun oynamak çok zor. Bende bi gaming mouse var. Fazladan 2 tuş var üstünde. Mac e takınca 2 sinide aynı tuş olarak görüyor. :D :D

Masaüstünde razer naga epic kullanıyorum. Tek kelimeyle muhteşem.

Hocam ne yapıyonuz maudedaki o kadar tuşla Bi açıklar mısınız? Cidden merak ettim. Ben laptopda touchpad ile Counter oynuyodum

Hocam ne yapıyonuz maudedaki o kadar tuşla Bi açıklar mısınız? Cidden merak ettim. Ben laptopda touchpad ile Counter oynuyodum

Quick scope falan rahat oluyor çok tuşla.

Quick scope falan rahat oluyor çok tuşla.

aydınlanamadım. O ne ki ? :)

Bende de G300 var Logitech gayet memnunum. Oyunlar için en ideal mouse tek dezavantajı kablolu olması maşallah 2 metre ama pek sıkıntı yaratmıyor :)

Oyunlarda lua script kullanılmakta çoklu tuş desteği hızlı seri oynanan oyunlarda çok işe yarıyor atıyorum counter - strike tek tek alışveriş yaparken g1 tuşuna deagle ve kanas ve ekipmanları ayarlıyorum - g2 tuşuna colt ayarlıyorum - g3 tuşuna mp35 tanımlıyorum milletı alışverişi tamamlarken ben yarı yolda oluyorum. Veyahuten league of legends hani oynamak gerekli anlamak için bana çok gereksiz geliyordu kullanmadan önce :)

Mouse'suz ne işine yarayacak o 3 tuş demek istemiştim ben. Yoksa makrolar çok yararlı olabiliyor ben bf3'de eski efsanevi makro yöneticisi olan 55tl'lik x7 mouse'um ile çok iyi makrolar yapardım. Millet klavyenin tuşlarına erişmekle cebelleşir iken, ben, mouse'un orta tuşuna basardım defibrilatör'e geçerdi ölen adama basar daha sonra ana silaha geri dönerdi.

Hatta daha ileri gidip, oyunlardaki silahları iyice analiz edip, favori silahlarıma milisaniyelik düzeltme makroları yazardım. Mouse kendi başına silahın tepme,sağa veya sola çekme yönünün aksine benim belirlediğim değerlerde imleci hareket ettirirdi.. Bu sayede tepmeyi ve yayılmayı minimuma indirmiş oluyordum.

Ben daha neler neler yaptım o mouse ile benim yerime mouse'un oynadığı oyunlar bile olurdu :P ama bu biraz hile sayılabilir boşverin siz yapmayın böyle şeyler. :D

Daha sonra 120tl verip logitech g9x aldım mouse benim gibi küçük parmaklılar için bire bir diyebilirim. Çok ergonomik, avuç içinize tam oturuyor ancak bununda makro yöneticisi kelimenin tam anlamı ile çöp hiç uğraşmasalar'mış daha iyiymiş.

aydınlanamadım. O ne ki ? :)

Adı üzerinde hızlı dürbün'dür. Genellikle Counter ve Cod'da çok kullanılır, BF'de o kadar efektif değildir çünkü adamı vursanız bile kafasından vurmadığınız süre tek mermi ile ölmeyecektir. Oyunun pirleri dürbünün tam açılma efektini beklemektense, düşmanın kafasına yakın kaba taslak dürbün'süz nişan alırlar dürbün açılırken ateş ederler eğer bunu başarabildiyse bunu yapmayan oyuncuya karşı yarım saniye 1 saniye kadar önde olur ve buda fps oyununda ölüm kalımı belirler.

Edited by Deagles48

Rat serisini kesinlikle öneririm magic mouse oyun için kullanılmaz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Logitech G700 kullaniyorum onuda oneririm.

iPhone 5S Gold cihazımdan Tapatalk ile gönderildi...

Hani oyun oynayacaksanız profesyonel maçlara filan girmeyecekseniz Logitech serisi normal oyuncuları fazlasıyla karşılıyor hani bi mouseye 300 400 vermektense logitech g300 gibi 75 liraya mouse alıp işinizi fazlasıyla görebilirsiniz. ha yok turnuvalara katılıyorum diyosanız razer tavsiyemdir razer mamba başlangıç için idealdir.