Jump to content

Baseband ve JB ile ilgili sorularım

Rate this topic

Recommended Posts

1-Arkadaslar cihazım 3gs 06.15.00 basebandındayım ve bağlantı sorunu cekiyorum konum servislerinden dolayı heralde,konum servisi gerektirecek programlara girdiğimde şebeke ve wifi bağlantısı birden gidip geliyor ve bu durum beni cok rahatsız ediyor daha önce ipad basebandından redsn0w ile düşmüştüm ama restore yapmak zorunda kaldım bilinçsizce itunesten restore yaptım ve baseband bu sefer ultrasnowun desteklemediği bir sürüme yükseldi ve bende redsn0wdan ipad basebandını tekrar yükledim cihaz brick olmadı seri numarası uygun olduğu için ama tekrar düşmek istiyorum ipad basebandından sürekli baseband değiştirme telefona zarar verebilirmi ?

2-cihazım 6.1.3 tethered jailbreaklı untethered jailbreak aralığın sonlarında cıkmıstı ama o zamanlar cydiadan posixspwn uygulamasını yükleyince telefonumun untethered olması gerekiyordu ama telefonu kapayıp actığımda elmada kaldı ve yine restore yapmak zorunda kaldım ve hala tethered kullanıyorum ve bu durumdan cok sıkıldım şuan posixspwnde durumlar nasıl kesin olarak jb yapılabiliyormu ve 6.1.6 versiyonuna geçeyimmi jb için o versiyondada jb stabilmi suan ?

Baseband ile oynamak telefona zarar verir ama bu yüzden birick olan telefon çok az gördüm,şans işi diyelim.

6.1.6 da jailbreak sıkıntısız yükleyip kullanın.

Yada 6.1.3 kalip tekrar restore yapmayi dusunuyorum nasil olsa basebamd yukselemeyecek daha fazla ondan sonra aktivasyon ekrani gelecek jailbreak yapmadan redsnow ile baseband düşürsem sonra snowbreeze ile custom fw olusturup tekrar restore yapsam aktivasyon ekranindayken posixspwn ile tekrar jb yapabilirmiy biraz karisik oldu ama tek care bu gibi