Jump to content
Apple iOS 12.4 Sürümünü İmzalamayı Durdurdu !
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
hrfat

Cydia Reklamlarını Engelleme! (Kesin Çözüm)

Rate this topic

Recommended Posts

Cydia reklamlarını engellemenin bir yolu varmış (: Tesadüf eseri bulduğum bu yöntemi sizinle paylaşmak istiyorum. Reklamları engellemek için AdBlocker kurulu olsada bu tweak'in Cydia'nın reklamlarını engellemesi saurik tarafından yasaklanmış.(Öyle biliyorum)

Reklamları engellemek için bu tweak gerekiyor fakat bir kaç düzenleme yapmak lazım.

Bize gerekenler:

AdBlocker ve AdBlockerNetworks. 

AdBlockerNetworks tweak'i yüklü değilse,http://repo.yllier.net/ reposunu ekleyerek yükleyin. iFile, iFunBox v.s

Yapılacak İşlem:

/Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries'e gidiyoruz.

Bu dizinin içinde bulunan Adblocker.dylib'i masa üstüne kopyalayıp ismini ''SimulatedKeyEvents.dylib'' olarak değiştiriniz. Daha sonra /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries dizinine kopyalayın.

Sonra, Textedit tarzı bir uygulama ile yada iFile ile, ''SimulatedKeyEvents.plist'' dosyası oluşturun ve içeriği aşağıdaki gibi olsun. Aynı şekilde /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries dizinine kopyalayın.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>Filter</key>
<dict>
<key>Bundles</key>
<array>
<string>com.saurik.Cydia</string>
</array>
<key>Mode</key>
<string>Any</string>
</dict>
<key>SupportsRoot</key>
<string>1</string>
</dict>
</plist>

Son olarak /var/mobile/Library/Preferences dizinine gidip,

com.yllier.blockerpreferences.plist ve com.yllier.blockerpreferencesnetworks.plist dosyalarını açıp ''<string>com.saurik.Cydia</string>'' satırını ekliyoruz. Nereye ekleyeceğinizi aşağıda gösterdim.

<key>otherApps</key>
<array>
<string>com.saurik.Cydia</string>

Eğer otherApps satırını göremezseniz, AdBlocker ve AdBlockerNetworks ile herhangi bir uygulamanın reklamını ayaralardan engelleyin, gelecektir.

KrrBNm.png

İşlem bu kadar. (: Cydia'yı daha hızlı ve reklamsız kullanmak istiyorsanız uygulayın. %99 engelliyor. Olabilecek herhangi bir sorundan ben mesul değilim. Uygulama işlemi sizin insiyatifinizdedir. Konunun yeri bura değilse taşınırsa sevinirim.

Edited by hrfat
  • Like 3

Benim gibi cydia reklamlarindan hoslanmayanlar icin nimet gibi oldu :)) guzel paylasim dostum tesekkurler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

Tapatalk'tan girince kod olan kısımlar karışık gözüküyor. PC başında yapmanızı tavsiye ederim.

Repo adresi :repo.yllier.net/ olaracak 

Edited by By-ALi

Belirttiğin yolda com.yllier.blockerpreferences.plist ve com.yllier.blockerpreferencesnetworks.plist bu iki dosyanın hiç birisi yok

Belirttiğin yolda com.yllier.blockerpreferences.plist ve com.yllier.blockerpreferencesnetworks.plist bu iki dosyanın hiç birisi yok

Repo adresi doğru. Tweak'ler yüklü değilse gözükmez. Dizinde doğru. Tekrar kontrol edin.

Repo adresi doğru. Tweak'ler yüklü değilse gözükmez. Dizinde doğru. Tekrar kontrol edin.

repo adresi doğru fakat başına repo yazmayı unutmuşsun sanırım herkes bilmez başında repo olduğunu tweaklweri yükledim öyle baktım tekrar deneyecem 

• Like 1

Bu güzel anlatım ve bilgilendirme için teşekkürler.

• Like 1

NoCyAds xsellize'den kurulabilir :)

• Like 1

NoCyAds xsellize'den kurulabilir :)

Bu tweak reklam engellemiyor. AppStore atmayı engelliyor. Onu da başarılı yaptığı söylenemez.

Edited by hrfat

guzel paylasım gereken dosyaları upload yaparmısın ?

Dosyaları eklemeyi bende düşündüm fakat bu şekilde yapmanız, akılda daha kalıcı olur. Boş bir zamanda dosyaları eklerim.

Saol

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bu tweak reklam engellemiyor. AppStore atmayı engelliyor. Onu da başarılı yaptığı söylenemez.

Beni atmıyorda :) 7.1b3

Edited by erkans

Bence gereksiz bir tweak

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi...

Bence gereksiz bir tweak

Hangisi gereksiz kardeşim?

Tweak tabiki reklam olsun ne olacak...

Jailbreak sebeplerimin en başında gelir reklam engelleme. 4" ekrana sahip bir cihazın, yarısını reklam kapatırsa gerekli oluyor. Bu sadece Cydia için geçerli değil, uygulamaların reklamsız olması daha hızlı açılmasına ve çalısmasına sebep olur. Reklamlarla mutluysanız sizin tercihiniz.

Tweak tabiki reklam olsun ne olacak...iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi...
Edited by hrfat
  • Like 1

Beyler repoya bir paylasım ekledim hiç uğrasmanıza gerek yok ne cydia ne programlarınızda reklam bırakmıyor hiçbir ayarda gerekmiyor.

Kallo-AdBlocker 4,5,6,7 (1.0.2)  Kurmanız yeterli. "

NoCyAds" kurulu olanlar kaldırsın .

• Like 2

Beyler repoya bir paylasım ekledim hiç uğrasmanıza gerek yok ne cydia ne programlarınızda reklam bırakmıyor hiçbir ayarda gerekmiyor.

Kallo-AdBlocker 4,5,6,7 (1.0.2)  Kurmanız yeterli. " NoCyAds" kurulu olanlar kaldırsın .

ustat hemen hemen hepsinde etkilimi acaba birde activator bundada etkilimi saygılar

gayet başarılı activator deki reklamı bile engelledi teşekkürler

Edit: önce engelledi ama cihazı yeniden başlattıktan sonra activatorde bir etkisi kalmadı

Edited by B'KenShiN