Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Sign in to follow this  
Tartarus

Batarya problemi yaşıyorum, iPhone OS 1 geri dönüş mümkün mü

Rate this topic

Recommended Posts

Evvela baştan herkesin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlar, küçüklerimin gözlerinden öperim.

Bende iPhone 5s var, 24 ayar olmasada, altın rengi diye yutturdular şampanya rengi aleti bize.

Telefondan çok acaip aşırı memnunum, bataryası hariç.

Olayı izah edeyim:

21 Ocak ısmarladığım cihaz geldi. Kutusundan çıkarttım, simkartımı soktum ve kurmak için besmele çekerek power butonuna bastım. Birde ne göreyim, batarya kutudan %45 civarı şarj edili çıktı. Bu durum beni bayağı bir gerdi, hemen twitterde ne kadar apple çalışanı varsa, hepsine hakaret yağdırdım, çünki hak ediyorlardı.

Bataryayı şarj ettikten sonra, ortalama 8 saat kullanımdan sonra batarya %1 kadar iniyordu. Bu olmamalıydı böyle, 8 senelik Nokia telefonum var, bataryası 7 gün dayanıyo. Tepemin tası attı, bu sefer facebooktan ne kadar Apple çalışanı varsa hepsine özel mesajla hakaret yağdırdım. Ferahlamıştım biraz.

Bir iki gün böyle idare ettim. Baktım olmuycak, iOS 7 ile gelen bütün özellikleri kapattım, uygulamaların hepsini sildim. Batarya kullanımı ortalama 1,5 güne çıktı. Olamaz böyle diye haykırdım kendi kendime.

Sonra gittim Çin'den 15.000 mAh yazan bi batarya getirttim, nafile, paketten kalem pil çıktı. Posta aracılığıyla satıcı firmaya ekmek unu gönderdim kapalı zarfın içinde. Anthrax sansınlarda kalpten gitsinler diye. Öldüler mi bilmiyorum, haberlerde rastgelmedim henüz.

Sonra başka bir batarya getirttim, bu sefer uyanıklık yaptım başka firmadan ısmarladım. Bu batarya 14250 mAh diye ilan edilmişti. Hemen onu taktım, telefon çalışmadı. Eski bataryayı takarken anakartı kırdım. Neyse ki sigortam vardı hemen telefon ettim 3 saat sonra yeni telefon gönderdiler. Buda ilk telefon gibi az şarj edilmişti ama elden bişey gelmiyo dedim kullanmaya başladım.

Şimdi benim esas sorum şöyle: iPhone OS 1 e geri dönüş yapabilirmiyim acaba?? Umarım batarya kullanımı daha uzun gider.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden şükranlarımı sunuyorum.

Saygılar

Edited by yukhalilsel
  • Like 5

Hayır yapamazsınız. OS 1'e dönüş olayını Dünya'da sadece ben yapabiliyorum ama söylemem. Telefonu şarja en son geçen sene takmıştım şuan %99 olmuş. Sanıyorum daha 99 sene gider.

Edited by mstkdr
  • Like 7

Hayır yapamazsınız. OS 1'e dönüş olayını Dünya'da sadece ben yapabiliyorum ama söylemem. Telefonu şarja en son geçen sene takmıştım şuan %99 olmuş. Sanıyorum daha 99 sene gider.

Yerlerdeyimmm )))

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Soyle bir durum var hocam 1.si haklisiniz batarya dolulugu % 45 filan olmamaliydi.2.si telefonu aldiktan sonra 12 saat kesintisiz sarjda kalmaliydi.Bence internet yerine bir appstore a gidin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Boyle musteri boyle insan olunmaz.. İnsanlara hakaret etmek hakkiniz degil ve olamaz.. Gercekten cok igrenc bir sey telefon %45 dolu diye tutuyup de apple calisanlari a kufur etmeniz.. Benim telefonum de %40 doluydu ben alirken ustelik de ilk acan bendim..

Yaptiginiz gercekten cok igrenc bir davranis.. Telefonunuzun sarji %45 olsa ne olur olmasa ne.. Bence bu yaziyi da zaten dalga gecme amaciyla yazmissinizdir.. Gidin aynada kendinize bakip oyle eglenin en iyisi...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Like 1

Arkadaş geyik odasında geyik yapıyor abartmaya gerek yok beyler sakin olun..:)

• Like 2