Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Sign in to follow this  
okann16

iOS 8

Rate this topic

Recommended Posts

Sizce iOS 8'de neler olur, neler değişir?
 

post-72807-0-19721800-1401186347_thumb.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) iOS 8 ile gelmesi beklenen yeni uygulamanın ismi sağlık kitabı. Bu uygulamaya kendinizle ilgili spor ve sağlık bilgilerinizi kaydedebilir ayrıca ilerleyen dönemlerde giyilebilir teknoloji aletlerini bu uygulama üzerinden kullanıp sağlık değerlerinizi ölçebilirsiniz.


 


2) Car Play sayesinde sürüş sırasında Apple cihazınızı daha etkin kullanabileceksiniz. Bu uygulamayla ekran yan dönüyor uygulamaların boyutları büyüyor ve sürüş sırasında kullanıcıların isteyeceği her şeyi sağlıyor.


 


3) Harita uygulamasında yapılan güncelleme ile haritadaki bazı sorunlar düzeltilip daha kullanışlı bir harita uygulaması çıkması düşünülüyor. Bu sayede iPhone üzerinden GPS ile yol tarifini kullananlara büyük kolaylık olmuş olacak.


 


4) iOS 7 iPad'lere gelmesi düşünülen multi tasking özelliği ile aynı ekranda birden fazla uygulama aynı anda çalıştırılması düşünülüyor. Aynı Samsung ve Microsoft tabletlerde olduğu gibi.


 


5) iOS 7 ile beraber 3.part kontroller ile Apple Tv üzerinden oyun oynamak daha kolay ve eğlenceli hale gelmişti bu özelliğin iOS 8’de geliştirmesi planlanıyor olabilir.


 


6) iPad'lere klavye bağlanabiliyor ama Mouse veya mousepad’ler için aynı durum söz konusu değil. Bu durum iOS 8’de değişip hem mouse’lara hem de mousepad’lere destek gelebilir.


 


7) Bilindiği üzere ipad iPhone ve iPod’larda Bluetooth olmasına rağmen dosya paylaşmak şu an sadece iPad, iPhone ve iPod Touch üzerinden başka bir iPod, iPhone, iPad’a mümkün. Airdrop ile yapılan bu dosya transferine macbook’lar için destek gelmesi düşünülüyor.


 


8) Siri ve Shazam her geçen yıl daha kullanışlı olmaya başlıyor. iOS 8 ile yenileneceği düşünülüyor.


 


iOS 8 hakkında kesin bilgilerimiz olmasa da tahminler bu kadar siz de kendi tahminlerinizi yorum kısmına ekleyebilirsiniz.


 


Veteknoloji (Alıntı..)


  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.