Jump to content
Sign in to follow this  
Technics

Trust Stile Hardcover vs Targus Vuscape vs Logitech Folio for Ipad Air Karşılaştırma

Rate this topic

Recommended Posts

Trust Stile Hardcover vs Targus Vuscape vs Logitech Folio for Ipad Air Karşılaştırma

 

 

Amaç airlerine kılıf arayıp bilgisi olmayan arkadaşlara ve bu 3 cover arasında kalacak olanlara seçimlerinde klavuz olabilmek. Umarım bir faydası dokunur. 

 

Targus ile trust benzer modeller Logitechin ürünü ise farklıdır. Söylediğim gibi seçim yapmanıza yardımcı olabilmek adına 3ünü bir arada ele alıcam.

 

ben şahsen 3 markanın adı telafuz edildiğinde logitech'i seçerdim tereddütsüz. Ancak inceleme sonucu pek te öyle tahmin ettiğim gibi gelişmedi. Logitechin  Folio Protective Case isimli ürünü gereksiz ağır, büyük, hantal, açıları yetersiz bir üründü iPad airin nazik ve ufak hatlarına göre. Seçiminizi doğrudan etkileyen faktörler bunlar elbette.  Farklı ürünler olduğu için Logitechi ilk ele alıp diğer ikisini kıyaslayarak gidicem yazımda.

 

Logitech Folio Protective casein Mavi, Kırmızı, Siyah, Gri vb gibi bir çok renk seçeneği mevcut. Kılıfın içerisi kaliteli plastikimsi bir malzeme, dışı ise kumaş. iPadinizi kılıfa yerleştirmesi ne kadar kolaysa içinden kendi kendine çıkması da o kadar zor tasarlanmış. Tabletinizi kapağın üzerinde sürmek kaydıyla dilediğiniz açıda yerleştirmeniz mümkün olabiliyor. Yine bu sebeple kapağı kapandığı zaman cihazınızı kapatabilen, açılınca ekranı açabilen mekanizma aynen çalışmakta. Söylemeden geçemeyeceğim kapakta su ittiren malzeme kullanılması cihazınızı su geçirmez yapmıyor bunu unutmayın :) 

 

 

 

 

 

Targus Trust arasında; targus trusta göre daha hafif bir malzemeden üretilmiş. Rengi trusta göre daha siyah, trust ise daha antirasit renginde. Targusun malzeme kalitesi dışarıdan ilk bakıldığında daha kaliteli görülüyor, yine targusun üzerinde trusta farkla lastikli kalem yerleştirme bölümü de dahil edilmiş. Her iki ürününde dış malzemesi su tutmayan tırtıklı hissiyatı yumuşak plastik malzemeden üretilmiş.  Targusta 3 açı, Trustta ise 4 açı alanı bulunuyor, her ikisinin de sunduğu açılar fazlasıyla yeterli Logiteche göre. Trustun ürünü marketlerde ortalama 70 tl, targusun ürünü ise 100 tl gibi bir fiyata sahip. Logitech te ortalama 70 tl ye satışa sunuluyor şuan. 

 

Targus ve Trustta ki katmanlı açı alanları tableti kapattığınızda pekte ince olmayan bir görünüm sunuyor airin ince yapısına nazaran. (yaklaşık 2 kat daha kalınlaşıyor ipad airiniz), caseler kapatıldıklarında köşelerden tam tutuş sağlanırken belirli alanlar biraz çıplak kalmış. Targusun içi koyu renk kumaş kaplamaya sahip, Trust açık renk kumaş kaplamalı, Logitech ise kaliteli kadifemsi plastik malzeme.  İşte bu noktadan sonra can alıcı iki farklılık satın almanızı etkileyecektir. Targusun kapatıldığında ki tutuşu çok zayıf. Tableti sarmıyor tutma alanı yeterince ve targusta uyanma modu bulunmuyor. Trust daha ucuz olduğu halde, hem muazzam bir tutuş sunuyor ki hatta ipadinize resmen yapışıyor ve uyku modu bulunuyor ürün üzerinde. 

 

şimdi kabaca bir kıyas yapalım 

 

+lar

 

Logitech

 

Malzeme kalitesi en iyi ürün

Uyku Modu

Şık görünüm

Uygun Fiyat

Birbirinden farklı bir çok renk seçeneği var.

 

 

Trust

 

Tableti tam sarma

Uyku modu 

Daha ufak boyutlar

Şık görünüm

Kusursuz ve eksiksiz açılar

Kolay montaj demontaj

Uygun fiyat

 

 

Targus

 

En hafif case

diğerlerinden biraz daha ince

Şık görünüm

Daha ufak boyutlar

Kusursuz ve eksiksiz açılar

Kolay montaj demontaj

 

 

- ler

 

 

Logitech

 

Kaba ve gereksiz uzun hatlar,

En ağır malzeme

Yetersiz açılar

Daha zor montaj ve de montaj

Zayıf tutuş hissi

Kalın

 

 

Trust

 

Kapandığında kalın görünüm

logitechten daha hafif targustan daha ağır

 

 

Targus

 

Uyku modu yok

Kapandığında tableti tutan kısmı görevini tam yapmıyor

En pahalı kılıf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trust Resimler

  

 

 

Logitech Resimler

 
 

 

 

Targus Resimler

 

  

 

 

 

 

Sonuç

 

Official siteleri

 

 

Tableti tam sarışı, tablet kullanıcısının eksiksiz tüm isteklerini karşılayabilmesinden ötürü benim test birincim Trust 80 Puan

 


 

 

Test 2. si Logitech 60 Puan

 


 

Test 3. sü Targus 50 Puan

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.