Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
blackkilic

2. El Mac leri sifirlama ilk alindigi gunki gibi tertemiz yapma!

Rate this topic

Recommended Posts

ONEMLI UYARI MAC TEKI TUM ESKI BILGILERI SILER!!!

ONEMLI EDIT: 1- Bu isleme baslamadan bilgisayar acikken internete MAC inizi baglayin internete girdiginden emin olun sonra ASAGIDAKI ISLEMLERE BASLADIKTAN SONRA AG BAGLANTISI CIKINCA BAGLANMAYIN SIZIN AGINIZA OTOMATIK BAGLANACAK MAC! ASAGIDAKI SIRALAMAYI TAKIP EDIN...

2- BILGISAYARI ALDIGINIZ KISI MAC'IMI BUL SERVISINI ACTI ISE BUNU DEVRE DISI BIRAKMALI ONCESINDE VEYA SIZINLE APPLE ID SIFRESINI PAYLASMALI, (KISILERIN SIFRE VE ID PAYLASMAYACAGI DUSUNULEREK DAHA ONCESINDEN AYARLARDAN MAC'IMI BUL SECENEGINI KAPATTIRMANIZ ONEMLIDIR. YOKSA FORMAT ATAMAZSINIZ)

Adminden ricam konuyu sabitlemesi MAC FORMAT VE FABRIKA AYARLARINA DONME konularinda iyi bir Turkce kaynak olacagini dusunuyorum

2. El Mac aldim ama tertemiz olsun istiyorum.

1- Mac'imizi kapatiyoruz.

2- Sol elimizin altindaki ALT tusu (OPTION) ile power tusuna birlikte basili tutarak bir sure bekliyoruz.

3- Mac'imizde acilma belirtisi olarak acik gri ekrani gordugumuz anda POWER tusundan elimizi cekiyoruz.

4- Karsimiza Recovery (Kurtarma) ve Normal diger disk olarak iki secenek cikiyor, Recovery ye tikliyoruz.

5- Acilan menude ilerliyorsunuz ve Disk Utility, seceneginin oldugu ekrandan Disk Utilitiyi seciyorsunuz.

6- Karsiniza DISK UTILITY menusu cikacak MACHINTOSH HD isimli diske tiklayarak ERASE (SiL) diyorsunuz. Tekrar silmek istediginizi soracak ERASE diyorsunuz. 

7- Silme isleminden sonra REINSTALL OSX seceneginin oldugu pencere gelecek onu seciyorsunuz size kurulumu kabul edip etmediginiz download edip etmeyecegini soracak kabul edin daha sonra yukleme yerini soracak RECOVERY DISKI zaten secilemiyor MACHINTOSH HD secin ve ilerleyin yukleme baslayacak beklemeye baslayin.

8- Downloaddan sonra MAC kapanip acilacak isletim sistemini yuklemeye baslayacak otomatik olarak,

9- Butun bu islemlerden sonra APPLESTORE den yeni alinmis gibi bir bilgisayariniz olacak gerekli bolge wifi ayarlarindan sonra MAC inizin keyfini cikarin

Edited by blackkilic
  • Like 3

Bilgilendirme için teşekkürler. Öğrenmemiz iyi oldu.

• Like 1

Internet recovery başlıyor diyor bir dünya dönüyor ve sonra -200f hatası alıyorum. Lütfen yardım edin. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum. :((

Sadece macericks i internetten harddiske indirmem yeterli olacak mı.

Açılışta alta basılı tutuyorum sadece internet recovery seçeneği çıkıyor.

USB ye os xi Windows bir bilgisayarda nasıl yazdıracağım ve sonrasında bu yazdırdığım harici harddiski mace bağlayıp açılışta alta basılı tutmam USB yi görmesi için yeterli olacak mıdır ?

2u4avequ.jpg

Bu ekranda bir süre bekliyorum sonra -2002F üçgen içinde ünlem işaretiyle kalıyor

Eski kullanıcı macimi bulu devre dışı bırakmadıysa vede apple idsi elinizde yoksa mac elinizde patlar. Konunun başına hatırlatma olarak eklenmesi gerekli.

Edited by mgoktepe80
  • Like 1

Eski kullanıcı değilim. Ben sadece yeni konu açmamak için burada yazıyorum.

modemine bağlanıp wifi ayarlarından  WPA2/WPA şifrelemeyi kapatıp deneyin. Yani modemde şifre olmasın büyük ihtimal sorunun çözülür.

Düzelmezse DNS değiştirerek dene birden. Gördüğün hata kotu internetle alakalı. En kötü başka bir modemde deneyeceksin. Kullandığın internette block yok eminsin değilmi? İşyeri avm vs bir yerden kullanmıyorsun.

Şu Dnsi dene 208.67.222.222

Güvenlik modu wpa2 denermisin. Normalde kapatma seçeneğide olmalı

Kullandığım internette block olmadığından nasıl emin olabilirim

USB disk oluşturmayı bilmiyorum maalesef. Nette baktım ama mavericks için AppStore a yönlendiriyor Windows laptopundan da indireniyorum dolayısıyla

Birazdan dns ile de deneyeceğim

Olmazsa USB için yardımcı olursanız çok sevinirim

boşuna uğraşmayın nette torrent sitelerinden birinden mavericks indirin ama mac app store olsun ve dokunulmasın yani orjinal mac olsun ve dmg uzantılı olsun. windows da çalışan ve dmg yi yazdıran transmac programı var full olanı bulup kurun ve onunla flasb belleğe yazdırın ve onunla kurun internetten kurulmuyorsa tek çare bu..