Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Sign in to follow this  
Zakynthos

iPhone 6 & iPhone 6 Plus Detaylı İnceleme

Rate this topic

Recommended Posts

Android 3gb ram var bunda 1 yok 2 yorumu yapıyorsan yanlış yerdesin arkadaşım sen??? Bu kıyaslanacak bişi değil. Android 1 gb ram ile çalışmaz bile bknz: i8190 saçma.

Ayrıca ikisinide uzun süre kullanan birisi olarak android çok net söyleyebilirim iosun tırnağındaki çöp olamaz...

Her sistemin kullanıcısı farklıdır size göre Android çöp olabilir benim için İOS 5 para etmez olabilir.
Android dünyasında İOS'da jailbreak yaparak yapabildiğiniz şeyleri stok hali ile yapabiliyorsunuz üstelik root yapmak ise aşırı derecede basit ama buna rağmen telefonun bootloader kilidi var diye custom kernel ve frimware yükleyemiyorum diye cihazını satan bir çok insan var.

Siz bu insana iPhone verirseniz gider 5 yaşındaki çocuğuna verir başkada bir işine yaramaz. 

Bu arada kuzenim'de S3 var 1GB ram ve 4.4.4 sürümü ile gayet iyi çalışıyor kuzenimde'de Discovery var dayım'da Moto G var hepsinde 1GB ram var ve İOS'un çalıştırdığı onların çalıştırmadığı bir şey yok.

Allah aşkına bir şu 5.5'' lik iPhone'a bakın birde 5.5''lik G3'e bildiğiniz tepsi yahu. :D Apple çok haklıymış kimse büyük telefon almaz ;)
AndroidPIT-LG-G3-iPhone-6.jpg
Edited by Deagles48
  • Like 3

Alırsam 6 Plus alırım diğeri ekran büyümüş ama batarya yine yerlerde 1810 mAh nedir yavv

Sent from my iPhone using Tapatalk

cihaz bomba olmuş bence sadece 128 gb yapsalardı daha iyi olurdu herkes iphone kullanmasın kardeşim :))

ne sacma bir yorumdur kendini ozel falan mi saniyorsun? Sen daha iphone ne bilmezken ben mac pro kullabiyordum mesela. Senin gibi cakma apple fanlatina gulerim. Artislige assagilamaya bak sen cakma apple ci...
  • Like 2

Ulan hangi gerizaki 128 GB depolama alani icin 600 TL  öder ???? Siz hic 600 TL usb flash belek alaniniz oldumu ?  Buralarda bile 80 Euro gibi birsey...  200 tl lik bir bellek takliyorlar 400 TL yide kakaliyorlar..

iPhone 5S ile yola devam.. Ben artik iPhone alirmiyim almazmiyim süpheliyim ama su kesinki 6 yi hayatta almam.. Iyce sicmislar cihaza..

Siz 5 s le devam edin tabiki.Biz halen 4 le ugrasıyoruz .Yok bi 5 çıksın yok bi 5s  cıksın. Dur bi bakalım 6 cıkınca biraz ucuzlar diye diye ömür bitti vallahi.Bundan 3 sene önce sıralara girmiştik.1650 tl ya iphone 4 alabildik.(nakit).3.1.1 lerden taaaaaaa 7.1.2 lere kadar hep bi jailbreak tı ıvırdı zıvırdı derken 3 senemiz bitti .Bu ne fiyat politikasıdır bu apple storenin anlamıyorum vallahi...Yok kardeşim alamıyom :D  :D  :D (ALMIYORUM) ne 6 nede plus nede 5 s fiyatlar ucuzlarsa...bir telefona bukadar para verilmez .zoruma gidiyor vallahi...Bir iphone cıkıyor hemen usa daki fiyatlara baka kalıyoruz resmen....PAHALI KARDEŞİM BU MEMLEKETTE  İPHONE PAHALIIII :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  

Edited by oziman
  • Like 2

Senin gibi cok insan var emin ol. Apple bence cok buyuk bir strateji hatasi yapti 2 ayri model cikararak ; tek ve mukemmel bir telefon hazirlayabilirlerdi simdi tasinabilirlik ile ekran buyuklugu arasinda secime zorladiklari yetmiyormus gibi plus la ipad mini leri oldurduler. Ah rahmetli Steve ah yasasaydi 5.5 inch lik bir iphone imkansiza yakindi.

Steve in tek isteği tek elle tel nu kullanabilmekti .Ama şimdi koca tepsiyi ne yapacaklar bilmiyorum

Steve in tek isteği tek elle tel nu kullanabilmekti .Ama şimdi koca tepsiyi ne yapacaklar bilmiyorum

Ölenle ölünmez. Steve gideli çok oldu. Önümüze bakmak lazım. Millet küçük ekran diye iphone almıyordu(etrafımdan biliyorum) yanlız ipad mini konusunda katılıyorum. Bence 1 normal ipone (ele sığan) birde plus ayarında üretmeliydi.

• Like 1

Her sistemin kullanıcısı farklıdır size göre Android çöp olabilir benim için İOS 5 para etmez olabilir.

Android dünyasında İOS'da jailbreak yaparak yapabildiğiniz şeyleri stok hali ile yapabiliyorsunuz üstelik root yapmak ise aşırı derecede basit ama buna rağmen telefonun bootloader kilidi var diye custom kernel ve frimware yükleyemiyorum diye cihazını satan bir çok insan var.

Siz bu insana iPhone verirseniz gider 5 yaşındaki çocuğuna verir başkada bir işine yaramaz. 

Bu arada kuzenim'de S3 var 1GB ram ve 4.4.4 sürümü ile gayet iyi çalışıyor kuzenimde'de Discovery var dayım'da Moto G var hepsinde 1GB ram var ve İOS'un çalıştırdığı onların çalıştırmadığı bir şey yok.

Allah aşkına bir şu 5.5'' lik iPhone'a bakın birde 5.5''lik G3'e bildiğiniz tepsi yahu. :D Apple çok haklıymış kimse büyük telefon almaz ;)

AndroidPIT-LG-G3-iPhone-6.jpg

Sana hak verdigim nokta ; herhangi bir urunde sadece ekrani buyutup kasanin ve cercevelerin oranlarinin da eski modelinle aynen tutup buyutuyorsan bir yerde estetik ve ergonomi hatasi yapiyorsun demektir. En azindan cercevesize yakin bir tasarim bekliyordum.Plus i bu nedenle almam mumkun gorunmuyor , iphone 6 bana nispeten daha kullanisli gorunuyor.

Katilmadigim nokta ; uzun/kisa sure hemen hemen tum kaliteli android modellerini kullanma veya uzun sure inceleme sansim oldu. Htc one m8 ve lg g2-3 dahil. Ios burada farki yaratan , donanimsal olarak android cihazlari inanilmaz ancak android isletim sistemi bu cihazlarin onunde engel, htc one m8 in abd de windows mobile versiyonu cikti contana li , bir sekilde Turkiye ye gelirse hic dusunmeden alirim cihaza sinif atlatmis windows mobile. Android isletim sistemi gereksiz bir suru susle cihazi yoruyor o kadar pil ve islemciye ac bir isletim sistemi ki artik 8 cekirdek islemci , 3gb ram , 3000 ma pil neredeyse minumum gereklilik sinirina geldi.

Apple in ve ios un dehasi ios 8 gibi bir sistemini 2 cekirdek islemci 1 gb ram 1450 ma pil ile hala mukemmel performansta kullandirmasi. Lg g3 un modifiye android isletim sistemini iphone 5 s de -eger mumkun olsaydi- calistiramazdin bile.

• Like 1

en cok anlayamadigim sey herkesin kendi istemedigi model icin apple a catmasi yada elestirmesi :) abi dunyanin en cok satan telefonu iphone ve adamlarin koskoca satis departmanlari var orda bu isin sarrafi olmus tonlarca insan calisiyo ve siz kalkip o kadar adamin kafa beyin patlatarak ustunede pazar arastirmasi hatta sozum ona sizintilar yapip musterilerin nabzini olcerek ortaya koydugu modellere laf ediyorsunuz :) ben mesela yillardir appledan iphone 6 plus gibi bir telefon bekliyordum kimiside ayni sekilde iphone 6 gibi bir telefon bekliyordur ve herseyi gectim her kor saticinin bir kor alicisi vardir bu kadar tepki niye :) her kullanicinin zevkine gore bir model mi cikarsin adamlar belli ki en cok talep edilen bu iki versiyon :) daha cok cesit istiyorsaniz android dusunebilirsiniz mesela :)

18/01/2014 faturali 64gb uzay grisi 5s 1900 TL--- sifiri ile garantide swap edilecek 32gb ipad mini retina wifi 950 TL satiliktir.

• Like 1

6+ ilk gordugumde tmm dedim ama phonearena nin telefonlari gercek boyutta gosteren bolumunde kredi kartiyla galibre yaparak sonuca ulastigimda 15.6"lik ekrana sigdirmakta zorluk cektim ekran iyide o cerceve heleki alt ve ust apple a yakismayan hareketler g3teki cerceveleri gorunce insan bekkiyor apple dan da galiba sirf bu kabalik yuzunden ip6 alcam plus alamicam ayni paraya ip6 64gb bana yeter gibi bakalim piyasaya bi ciksinda reelde gorsek

Edited by ozakin70

Siz 5 s le devam edin tabiki.Biz halen 4 le ugrasıyoruz .Yok bi 5 çıksın yok bi 5s  cıksın. Dur bi bakalım 6 cıkınca biraz ucuzlar diye diye ömür bitti vallahi.Bundan 3 sene önce sıralara girmiştik.1650 tl ya iphone 4 alabildik.(nakit).3.1.1 lerden taaaaaaa 7.1.2 lere kadar hep bi jailbreak tı ıvırdı zıvırdı derken 3 senemiz bitti .Bu ne fiyat politikasıdır bu apple storenin anlamıyorum vallahi...Yok kardeşim alamıyom :D  :D  :D (ALMIYORUM) ne 6 nede plus nede 5 s fiyatlar ucuzlarsa...bir telefona bukadar para verilmez .zoruma gidiyor vallahi...Bir iphone cıkıyor hemen usa daki fiyatlara baka kalıyoruz resmen....PAHALI KARDEŞİM BU MEMLEKETTE  İPHONE PAHALIIII :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  

Türkiyede herşey pahalı.

Sana hak verdigim nokta ; herhangi bir urunde sadece ekrani buyutup kasanin ve cercevelerin oranlarinin da eski modelinle aynen tutup buyutuyorsan bir yerde estetik ve ergonomi hatasi yapiyorsun demektir. En azindan cercevesize yakin bir tasarim bekliyordum.Plus i bu nedenle almam mumkun gorunmuyor , iphone 6 bana nispeten daha kullanisli gorunuyor.

Katilmadigim nokta ; uzun/kisa sure hemen hemen tum kaliteli android modellerini kullanma veya uzun sure inceleme sansim oldu. Htc one m8 ve lg g2-3 dahil. Ios burada farki yaratan , donanimsal olarak android cihazlari inanilmaz ancak android isletim sistemi bu cihazlarin onunde engel, htc one m8 in abd de windows mobile versiyonu cikti contana li , bir sekilde Turkiye ye gelirse hic dusunmeden alirim cihaza sinif atlatmis windows mobile. Android isletim sistemi gereksiz bir suru susle cihazi yoruyor o kadar pil ve islemciye ac bir isletim sistemi ki artik 8 cekirdek islemci , 3gb ram , 3000 ma pil neredeyse minumum gereklilik sinirina geldi.

Apple in ve ios un dehasi ios 8 gibi bir sistemini 2 cekirdek islemci 1 gb ram 1450 ma pil ile hala mukemmel performansta kullandirmasi. Lg g3 un modifiye android isletim sistemini iphone 5 s de -eger mumkun olsaydi- calistiramazdin bile.

Dediğim gibi hocam, Android süper verimli bir sistem değil bunu zaten biliyoruz ancak her sistemin kullanıcısı ayrı ios ve wp zaten ikisi kardeş gibi kapalı kutu işletim sistemleri ios kullanmış birisi wp'ye daha yakın bulacaktır kendisini ancak açık kaynak kodlu sisteme alışmış onun etinden sütünden yararlanan birisine wp veya ios verirseniz cihaz ne olursa olsun ertesi gün satar.

Droid dünyasında  jailbreak-root olayını geçtim  millet cihazın bootloader kilidi olduğu ve kerneline erişemediği için cihazını satıyor her droid kullanıcısı aslında biraz amatör bir developer böyle adama bizim gibi wp veya ios gibi kapalı kutu sistemler kesmiyor. 

• Like 1

5s aynen devam bu seriyi hayatta bozmam ben 4sden sonra gerçi iphone bana yalan gibime geldi ne bileyim 4s efsaneydi ya o kadar mutluydumki şuan 5s var korkuyorum cihaza heran birşey olcak diye o kamera çıkıntısı nedir ya çin malı iphone gibi onuda geçtim o arkasındaki çizgiler ne Johny ive sanırsam uykuluyken tasarladı.

Ios 5 yüklü 4s imi özledim uçak gibi hizliydi . Şimdi ios7 de sürünüyor ram doluyor vs

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Like 1

Burası at çiftliği değil sende burda jokey değilsin güle güle sana

Serhat arkadaşım geçici ban mı aldı???

iphone 6 plus inanılmaz güzel olmuş bence.. Android kullandım donanım olarak güçlü telefon note 3 ama android işletim sistemi bence çok zayıf hala.. Bir çok kez kasıyor cihazı android.. sürekli ram boşaltmanız gerekiyor.. ios da bu sorunları yaşamazsınız.. sıkılanlar benim gibi android e geçsin sonra ios a dönsün ben 6 ay dayanabildim :)

Edited by cubaseman

Forumda genel olarak yazıların çoğunluğunu okudum ve kimse iphone 6 yı beğenmemiş durumda iphone plus'ı da kısmen benimde içinde olduğum bi grup beğenmiş bunlar her zaman konuşuluyor şöyle kötü böyle kötü 4 inc dediler diye apple ı yerden yere vuran arkadaslar neden 4.7 ye laf diyorsunuz anlamıyorum 5.5 de keyfi bi durum tablet alacaktım şimdi almayacağım phablet olarak kullanacağım ios a böyle bir seçenek geldiği içinde çok mutluyum he şunuda görücezki. Burada eleştirdiğiniz telefonları İphone soru kısman da "ayfon 6 şu sorun nedir ayfon6 şöyle sıkıntılı  " diye göreceğiz.

32 gb kaltı çünkü satış politakası bu 16 yı aldırmayacaklar.

ekran safir değil maliyet katlanacak.

iki seçenek var 4.7 5.5 her kesime hitap etmeye çalıştılar.

1 ve 2 ram oldukça yeterli ios için

plus da batarya daha geniş olduğundan kapasite yükseldi.6 da da yükseldi ama ekran büyüklüğünden fark edilemedi.

Bana kalırsa APPLE gelmiş geçmiş en klas en efsane telefonu Steve Jobs un son yadigari 4sdir

Lütfen gereksiz kötüleme yapmayın artık.

Edited by mrtozler

Forumda genel olarak yazıların çoğunluğunu okudum ve kimse iphone 6 yı beğenmemiş durumda iphone plus'ı da kısmen benimde içinde olduğum bi grup beğenmiş bunlar her zaman konuşuluyor şöyle kötü böyle kötü 4 inc dediler diye apple ı yerden yere vuran arkadaslar neden 4.7 ye laf diyorsunuz anlamıyorum 5.5 de keyfi bi durum tablet alacaktım şimdi almayacağım phablet olarak kullanacağım ios a böyle bir seçenek geldiği içinde çok mutluyum he şunuda görücezki. Burada eleştirdiğiniz telefonları İphone soru kısman da "ayfon 6 şu sorun nedir ayfon6 şöyle sıkıntılı " diye göreceğiz.Lütfen gereksiz kötüleme yapmayın artık.

Simdi bende 5,5 inc alacagim. Merak ettigim su uygulamalar 3,5 inc ten 4 inc ekrana gectigimizdeki gibi yarim mi cikacak aylarca guncelleme mi bekleyecegiz. İphone 5 ilk ciktiginda ekrani tam kullanamamistik.

Simdi bende 5,5 inc alacagim. Merak ettigim su uygulamalar 3,5 inc ten 4 inc ekrana gectigimizdeki gibi yarim mi cikacak aylarca guncelleme mi bekleyecegiz. İphone 5 ilk ciktiginda ekrani tam kullanamamistik.

tam olarak duyamadım ama bu sefer farklı bir konuvar uygulamalar otomatik olarak ekran boyutunu alacak diye hatırlıyorum yanlış isem düzeltiniz.

tam olarak duyamadım ama bu sefer farklı bir konuvar uygulamalar otomatik olarak ekran boyutunu alacak diye hatırlıyorum yanlış isem düzeltiniz.

Bilmiyorum ama bence iphone 6 ve 6 plus icin optimize edilmelerini bekleyecegiz gibi geliyor. Birde bu on sipsris ne zaman acilacak.

26 sında satışa sunuluyor ön sipariş yok ülkemizde bu sefer x-code ile çözdüler galiba işi

26 sında satışa sunuluyor ön sipariş yok ülkemizde bu sefer x-code ile çözdüler galiba işi

İnsallah oyle olur yoksa apple nin kendi uygulamalarindan baska ise yaramaz bir sure o ekran.

en cok anlayamadigim sey herkesin kendi istemedigi model icin apple a catmasi yada elestirmesi :) abi dunyanin en cok satan telefonu iphone ve adamlarin koskoca satis departmanlari var orda bu isin sarrafi olmus tonlarca insan calisiyo ve siz kalkip o kadar adamin kafa beyin patlatarak ustunede pazar arastirmasi hatta sozum ona sizintilar yapip musterilerin nabzini olcerek ortaya koydugu modellere laf ediyorsunuz :) ben mesela yillardir appledan iphone 6 plus gibi bir telefon bekliyordum kimiside ayni sekilde iphone 6 gibi bir telefon bekliyordur ve herseyi gectim her kor saticinin bir kor alicisi vardir bu kadar tepki niye :) her kullanicinin zevkine gore bir model mi cikarsin adamlar belli ki en cok talep edilen bu iki versiyon :) daha cok cesit istiyorsaniz android dusunebilirsiniz mesela :)

18/01/2014 faturali 64gb uzay grisi 5s 1900 TL--- sifiri ile garantide swap edilecek 32gb ipad mini retina wifi 950 TL satiliktir.

Haklısnız Nat Geo'da satılan iphonelerin ve ipadlerin dünyanın yarısnı kapladığı söyleniyor.

Bu mesaj bu jbli ipadden bütün Foruma gelsin

fransada 399/499

operator +55€ aylik

tam bir sacmalik sirf iphone bisiye yaramiyor

diye xperia z3 u bekliyorum bir haftaya alacam

arkadas tamam

iki farkli model iyi guzel

Yanliz bu fark kullanima yansitilmis

ozellikleri de farkli

** sadece ekran boyutu olsa tamam

Ben sahsen 6plus gunluk kullanima tasimaya uygun bulmuyorum

hadi diyelim bizler 4-5 kullanicilari

4 inc ten 4.7 ince gecelim yani Büyük ekran istemeyenlere

Péki bu

fark neden

iphone 6 r 1 gb

iphone 6plus 2 gb

batarya farklari vs

bi kere bana gore bugune kadarki berbat tasarim

iphone 6 tasarim (0)

yani 6plus ozelligi daha iyi

ama Büyük kaba

+ daha pahali olusuda ayrica cabasi

oyuzden

iphone 5 var 6 almiyorum

ce Sony xperia Z3 veya xperia z3 compact diyorum

3.249 TL ne ya o paraya buz dolabı çamaşır makinası bulaşık makinası biraz kasarsam 42 ekran tv bile alına bilir.

• Like 2

iphone için ince uçlu ufak telefek çizimler yapabilecek kalem bile yok. en kral uygulama var kalem desteği yok inşallah çözer bu sorunu çekik gözlüler.

Ankarada olduğum için foruma giremedim bayağıdır belki şuan aranızda olmayabilirdim arabayla büyük bir kaza atattık en az 200 km hızla gelen bir araç arkadan vuruyordu bize refleksim sayesinde ailemi kurtardım ALLAHA şükürler olsun

ve ilk yorumumu yapıyım artık  jcgveg kardeşim aynen katılıyorum sana buz dolabı çamaşır makinası bulaşık makinası 106 ekran tv bile alınır bu sefer dahada yüksek fiyatlar

tasarıma gelince dahada güzel olabilirdi ama iphone 6 plus 64 gbyt 2949 inanılmaz pahalı alırım ama düşmesini bekliycem ama fazlada düşmez beyazı daha şık

>http://www.youtube.com/watch?v=5bbVP1iswnM

• Like 2