Jump to content

Hangisi sizce

Rate this topic

musmusmus

Recommended Posts

Merhaba iphone 6 mı iphone 6 plus mı karar veremiyorum simdi almayı düsünüyorum iphone 6 yı elime aldım çok güzel oturuyor ele çok rahat plus ı da aldım ve çok büyük geldi ama alışırım diye düşündüm sizce hangisi ve iphone 6 770p iphone 6 plus 1080p sizce çok fark yaratırmı ?

özellik olarak 6 , 6-plustan 1 tık iyi yapmışlar niye öyle oldu anlamadım.

ama hangisini aliyim dersen 6 al bence.Plus alicaktım vazgeçtim sırf cok büyük diye.Arac kullanırken kullanmak ayri dert olur ayrica tek elle kullanmak zor yani.düşürme ihtimalin %85 . 6 derim ben.

araç kullanırken dediğin dozer falanmı.yoksa normal trafikte araba kullanmaktan bahsetmiyorsun herhalde.yok öyle diyosan karşıdakine yazık

• Like 2

Merhaba iphone 6 mı iphone 6 plus mı karar veremiyorum simdi almayı düsünüyorum iphone 6 yı elime aldım çok güzel oturuyor ele çok rahat plus ı da aldım ve çok büyük geldi ama alışırım diye düşündüm sizce hangisi ve iphone 6 770p iphone 6 plus 1080p sizce çok fark yaratırmı ?

Bana kalırsa ihtiyaçlarınızı düşünerek alın. iPhone 6 bilindik serinin devamı, 6Plus ise piyasadaki phablet segmentine karşılık gelen bir cihaz. Bugüne kadar kullanım alışkanlığınızı ve ekran boyutu ihtiyacınızı karşılaştırın. iPhone 6 Plus diğer iPhone modellerine göre çok daha ağır ve büyük bir yapıya sahip. Bu boyutların getirdiği dezavantajları da hesaba katın, kullanımı daha az pratik ve büyük boyutun getirdiği darbelere daha fazla maruz kalma gerçeği olacaktır. Kendi kullanım alışkanlıklarınıza göre artılarını ve eksilerini iyi düşünerek almanız yararlı olacaktır. Olmuşken daha büyük olsun, daha da büyük olsun, en büyük olsun bence doğru mantık değil. 3G modelinden beri tüm modelleri kullanmış biri olarak, benim tercihim iPhone 6 dan yana. 4.7inç büyüklükteki ekran bana çok yeterli geldi. Tabii ki bu sadece benim fikrim, sonuçta önemli olan sizin kişisel ihtiyaçlarınız.

Edited by KERO1planet
  • Like 1

Bana kalırsa ihtiyaçlarınızı düşünerek alın. iPhone 6 bilindik serinin devamı, 6Plus ise piyasadaki phablet segmentine karşılık gelen bir cihaz. Bugüne kadar kullanım alışkanlığınızı ve ekran boyutu ihtiyacınızı karşılaştırın. iPhone 6 Plus diğer iPhone modellerine göre çok daha ağır ve büyük bir yapıya sahip. Bu boyutların getirdiği dezavantajları da hesaba katın, kullanımı daha az pratik ve büyük boyutun getirdiği darbelere daha fazla maruz kalma gerçeği olacaktır. Kendi kullanım alışkanlıklarınıza göre artılarını ve eksilerini iyi düşünerek almanız yararlı olacaktır. Olmuşken daha büyük olsun, daha da büyük olsun, en büyük olsun bence doğru mantık değil. 3G modelinden beri tüm modelleri kullanmış biri olarak, benim tercihim iPhone 6 dan yana. 4.7inç büyüklükteki ekran bana çok yeterli geldi. Tabii ki bu sadece benim fikrim, sonuçta önemli olan sizin kişisel ihtiyaçlarınız.

Çok teşekkürler ihtiyaçlarıma göre bakınca plus daha mantıklı geliyor yani oyun oynamak fotograf video çekip/izlemek şarj ömrü olarak plus daha mantıklı ama günlük kullanıma uygun değil gibi geliyor bana aşırı büyük ve kaba hala karar veremedim keşke tek model çıkarsaydı apple

Edited by musmusmus
  • Like 1

Bu tercih tamamen kişinin kullanım ve zevk tercihine kalmış bir secim. Ben 6 plus i alacağım. Buyuk ekran bekliyordum artı performans ve pil süresi de iyi olması diğer etkenler. Apple büyük ekran talebine karşı daha fazla kayıtsız kalamazdi zaten. Velhasili kelam kişisel tercih ve istekler talepleri oluşturur ve ona göre arz olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6+'in sarji 6'ya gore cok farkli, esim 6 kullaniyor gunde iki kere sarj ediyor. Ben iphone 5'i gunde 3 kere sarja takiyordum, Plus 1 gun dayaniyor. Ekranin buyuk olmasi muhtesem, note 3 ten 1 cm falan uzun. Ama is icin kullanan birisi icin ekran boyutu cok iyi. İphone 6 nin ekranının hissiyatı 5'ten cok farkli degil. Bir süre sonra insanlar onun ekraninada alisacak ve plus isteyecekler.