Jump to content
Sign in to follow this  
Neofreud

Appledan soğudum ve ciddi anlamda terk edeceğim

Rate this topic

Recommended Posts

Apple'ın ürün satış politikası yüzünden ciddi anlamda soğudum bıktım ve yarın ilk işim lg + samsung markalarına geçiş yapmak olacak.

2007 yılından bu yana iphone 2010 yılından bu yana ipad 2012 yılından bu yana macbook kullanıcısıyım özet olarak apple fanıyım.(fanıydım)

Her yıl olduğu gibi zar zor uğraşarak 6plus'u aldım her sene olduğu gibi eşimde aynı cihazı istedi bugün bütün günümü eşime 6 plus almak için harcadım sonuç nafile nereye gittiysem sonuç olumsuz oldu.

Bir ürün yapıp satıyorsanız piyasanızı analiz edersiniz bu analiz raporuna göre ürün üretip piyasaya sunarsınız,tüketicinizi mağdur etmez sorun yaşaymazsınız,tüketicisini düşünen üretici hunu yapar gerekli olanda budur.

Ama apple her yıl aynı sorun ile karşımıza çıkmakta stok sorunu ve insanları parası ile rezil etmek her yıl bu cihazlara sahip olmak için yapmadığımız kalmıyor.

Açıkcası her yıl apple için ciddi anlamda kullanıcı artışı olduğunu düşünmüyorum (satış rakamları ortada) ama apple her yıl sabit kullanıcısına eziyet çektirmekte insanları parası ile rezil etmekte bunu neden yapıyor çözemiyorum tstok sorunu denilen olay kullanıcısını parası ile rezil etmektir bunun başka izahatı yok.

Özet olarak bugün bayağı uğraşlar ile sahip olduğum 6 plus ,şuan bu mesajı yazdığım ipad air ve macbook umu satışa çıkarıp kurtulacağım.

Yarın ilk işim olarak lg g3 ve samsung tab alarak apple defterini kapatıyorum.

Yeter artık yıllardır param ile rezil olduğum ben kullanıcıyım arkadaş sen bir ürün yapıp piyasaya sürüp satıyorsan ban kalmadı stok yok şöyle böyle diyemezsin,ben kullanıyım seni bu hale getiren benim sen bana stok mtok vs dersen kıçına tekmeyi basarım ki yarın kendim ve eşim adına apple'ın kıçına tekmeyi basacağım yeter artık paramla rezil olduğum.

dostum boşuna kendinle kavga etmene gerek yok.çıktı hemen hurrraaa ilk ben almalıyım moduna kendini neden sokup stres yapıyosun ki sonra paramla rezil ediyorlar diyorsun.sabrediceksin 1 yıl bekliyorsun 1 ay daha beklesen nolur.ortam yatışır gider paşa paşa alırsın.kaldı ki android bir hatadır.lg samsung htc falan işte asıl paranla rezil olmak budur.eline versinler heryeri plastik heryeri işlemci çekirdek ram dolu olan fakat kasım kasım kasan iphone çakması koca koca lcd panelleri görürsün o zaman.ısınma problemi bir dert menülerin içinde kaybolup içinin bayılması ayrı bir dert.adamlar yapmış zarif, kaliteli,stabil al kullan kardeşim macera arama. sen boşver şimdi bunları da plus nasıl makine ama:)

• Like 13

dostum boşuna kendinle kavga etmene gerek yok.çıktı hemen hurrraaa ilk ben almalıyım moduna kendini neden sokup stres yapıyosun ki sonra paramla rezil ediyorlar diyorsun.sabrediceksin 1 yıl bekliyorsun 1 ay daha beklesen nolur.ortam yatışır gider paşa paşa alırsın.kaldı ki android bir hatadır.lg samsung htc falan işte asıl paranla rezil olmak budur.eline versinler heryeri plastik heryeri işlemci çekirdek ram dolu olan fakat kasım kasım kasan iphone çakması koca koca lcd panelleri görürsün o zaman.ısınma problemi bir dert menülerin içinde kaybolup içinin bayılması ayrı bir dert.adamlar yapmış zarif, kaliteli,stabil al kullan kardeşim macera arama. sen boşver şimdi bunları da plus nasıl makine ama:)

Katılıyorum ilk günden bunlar normal birde şu var bu Apple satış politikası biraz da

apple zaten sütten çıkmış ak kaşık değil de aceleye gerek yok.kendileri bilir biz tel kullanmazsak ölmeyiz ama onlar satamazsa şirket batar beklemek lazım sadece.ben ne almaya çalışıcam onlar bana satsın:p

Apple bu hale hem sizin bizim gibiler getirdi şimdi de isyan. Yapmayın beyler. Bu işin suçlusu ben dahil hepimiz. Ne demek ya her yerde vitrinde yazı. iPhone 6 geldi ilk bizde diye. Yuh. İnsanlar hakikaten geçiminden aciz ama kuyruk dik. Bakın ben dahil diyorum kimseyi hedef almıyorum. Madem iOS platformunu Apple ı artık istemiyorsunuz da hemen ne diye gidip aldınız cihazı. Anlamış Değilim. Ayrıca fiyatlar gayet makul. Bu kadar talebe ben olsam 3000 TL yi taban fiyat yapardım

Apple bunu her sene yapiyor az cihaz gonderip malini oldurmuyor hakli olarak. Cebinde milyon dolar olsa nolur seni kendi paranla rezil ediyor. Satis politikasi bunlar ayrica bi samsung gibi deil tabi musterisi kat kat fazla.

İpad air ile gönderildi

Söylenecekleri yazdım diğerleri ne olursa olsun isterse çöp olsun bizim için apple defteri kapanmış bitmiştir gerisini ben değil apple düşünsün.

Uğurlar ola apple.

Apple ı satarım htc lg vs vs alırım iyi yada kötü en azından istediğim an kavuşurum gerisi dert değil apple a oyuncak olmaktansa paramla rezil olmaktansa.

iPhone bütün Avrupa ülkeleriyle beraber Türkiye'de satışa sunuluyor diye sevineceğimize bulamıyorum diye kızıp bütün cihazlarınızı satacağınızı söylüyorsunuz. Birincisini nasıl aldıysanız aynı anda 2. Cihazı da alabilirdiniz. Onca kuyruk bunun içindi zaten. Ilk gün almak isteyenler kuyruktaydı. Birkacgun sonra alsanız birsey kaybetmezdiniz. Sonuçta oksijen falan degil bu altı üstü telefon. Bu hışmınızı anlamak mümkün değil.

• Like 4

Eh hocam önsiparişinizi verecektiniz paşa paşa alıcaktınız ben de ciddi bişey sanmıştım sizinki dert değil be hocam bizde para yok da alamıyoruz siz paranızla rezil olmuşsunuz soğumanız sizin kafanızda biten bişey mesela elinizdeki bilgisayarın yarı fiyatından da aza aynı özelliklerde bir pc alabilirsiniz ha bi de şu var mesela ben daha gerçeğini görmedim 6nın da plusın da 5 im var ve fiyatlar böyle olursa piyango çıkmadıkça bunu kullanacağım bunu da zaten yurtdışına giden bi abimizden rica ederek aldırtmıştım burdaki fiyata zaten alamazdım siz şimdi kalkmış bana 6 plus aldım karıma da alacam kalmamış bıktım paramla rezil oldum diyosunuz neden bu memnuniyetsizlik hala anlamadım çok ilginç bana sorsanız ki zaten almam imkansız görüp incelemek bile uzak geliyor vay be şu işe bak cidden diyecek bişey bulamadım hocam bence siz appledan soğumamışsınız sadece sizin paranızın herşeyi alabileceğine inanmışsınız ve bu da gerçekleşmeyince kibirlenmişsiniz olan bu

Edit: telefonum üst tuş değişimi için değişecek diye içim kıpır kıpır oluyo insaf ya

Edited by Ali Ç.
  • Like 6

Eh hocam önsiparişinizi verecektiniz paşa paşa alıcaktınız ben de ciddi bişey sanmıştım sizinki dert değil be hocam bizde para yok da alamıyoruz siz paranızla rezil olmuşsunuz soğumanız sizin kafanızda biten bişey mesela elinizdeki bilgisayarın yarı fiyatından da aza aynı özelliklerde bir pc alabilirsiniz ha bi de şu var mesela ben daha gerçeğini görmedim 6nın da plusın da 5 im var ve fiyatlar böyle olursa piyango çıkmadıkça bunu kullanacağım bunu da zaten yurtdışına giden bi abimizden rica ederek aldırtmıştım burdaki fiyata zaten alamazdım siz şimdi kalkmış bana 6 plus aldım karıma da alacam kalmamış bıktım paramla rezil oldum diyosunuz neden bu memnuniyetsizlik hala anlamadım çok ilginç bana sorsanız ki zaten almam imkansız görüp incelemek bile uzak geliyor vay be şu işe bak cidden diyecek bişey bulamadım hocam bence siz appledan soğumamışsınız sadece sizin paranızın herşeyi alabileceğine inanmışsınız ve bu da gerçekleşmeyince kibirlenmişsiniz olan bu

Edit: telefonum üst tuş değişimi için değişecek diye içim kıpır kıpır oluyo insaf ya

Evet arkadaşım param herşeyi alır öylede olmalı devir paranın devri,herkes gelirine parasına göre davranır şükür bende varki böyle yapabiliyorum inşallah sende benim konumuma gelirsin.

Bende imalatçıyım üreticiyim hiç bir müşterime yok demedim diyemem müşterim hedef kitlem bellidir ona göre imalat ve satış yaparım müşterimi üzmem mağdur etmem.

Apple zannediyorki bu satış politikası ile insanları kapıda kuyruk ederek popülerliğim artar reklamım vs vs olur ama öyle olmuyor örnek ben gibi evinde ailesinde apple ürünlerinden başka birşey olmayan bir müşterisini kaybetti yarından tüm apple ürünleri etrafımdan yok olacak bu apple için kar değil kayıptır.

Bunun kibirle mibirlede ilgisi yoktur paran varsa alırsın yoksa arkanı döner gidersin.

İsteyen kusura baksın apple insanları salak yerine koymayı iyi biliyor insanları parası ile rezil etmeyi iyi biliyor.

Evet arkadaşım param herşeyi alır öylede olmalı devir paranın devri,herkes gelirine parasına göre davranır şükür bende varki böyle yapabiliyorum inşallah sende benim konumuma gelirsin.

Bende imalatçıyım üreticiyim hiç bir müşterime yok demedim diyemem müşterim hedef kitlem bellidir ona göre imalat ve satış yaparım müşterimi üzmem mağdur etmem.

Apple zannediyorki bu satış politikası ile insanları kapıda kuyruk ederek popülerliğim artar reklamım vs vs olur ama öyle olmuyor örnek ben gibi evinde ailesinde apple ürünlerinden başka birşey olmayan bir müşterisini kaybetti yarından tüm apple ürünleri etrafımdan yok olacak bu apple için kar değil kayıptır.

Bunun kibirle mibirlede ilgisi yoktur paran varsa alırsın yoksa arkanı döner gidersin.

İsteyen kusura baksın apple insanları salak yerine koymayı iyi biliyor insanları parası ile rezil etmeyi iyi biliyor.

önsiparişle internetten alanların kapısına geliyor

Hiç bir telefonda bu şekilde kuyruk, stok bitti olayı olmuyor neden acaba? Telefon cidden ilgi görüyor. Tabi bunda Apple in da az cihaz göndermesini payı var ama hangi cihazı operatörler günler öncesinden 26 eylülde bizde, o geliyor falan filan diye reklam yapıyor. Bu cihaz kim ne derse desin kaliteli bence. Android kullanın anlarsınız. En basiti ayarlara girin Wifi dns değiştirmek isteyin oradan çıkıp menüye dönün tekrar aynı yere girin iphoneda kaldığınız yerden devam edersiniz ama Android de herşey başa döner. Apple i sürekli eleştiririz yok iOS 8 ile hiçbir şey gelmedi falan diye. Geçen yıl arkadaşım htc one aldı. Ya diyo bunda Bataryayı nasıl %lik göstercem. Araştırdı telefona Custom rom yükledi ondan sonra % lik oldu. Hani androidde herşey hazırdı iPhone da jailbreakle geliyordu. Adamlar çalışıyor 4.4.3 çıkarıyor ne geldi diyorsun bu güncelleme ile hiç bir şey yok. Avrupa güncelleme alır sen beklersin 2-3 ay. O biter yeni sürüm sızdırılır onun Custom ları çıkar. Yüklersiniz her gün Update gelir. Android tam bir işkence. Hergün Custom rom yüklersiniz ama viper hariç hiçbirinde bişey yok. Sadece kendini tatmin ediyorsun rom yükledim diye. Diyelim sıkıldın artık orjinale döneyim dedim. Başlıyor yeni bir işkence. Telefonu orjinale çevirirken pert etme ihtimalin var. Bir Dünya kod gir uğraş dur. İPhone da bir Restore çak işlem tamam . Biraz uzun oldu kusura bakmayın :)

• Like 1

geçenlerde turkcell bayisinin camında gördüm.

cama a4 kağıda yazıp yapıştırdıkları yazı aynen şöyleydi.

"Selfi özellikli telefonlarımız gelmiştir".

:D   :P

turkcell bayilerinden zeka fışkırıyooooo!...

• Like 2

Hayırlı sabahlar.

Vallahi çok duygusal bir milletiz, ne olacak bizim sonumuz, pire için yorgan yakmayı akıl eden tek Millet.

Seviyorum ülkemi, milletim, çok yaşayalım inşallah :)

• Like 2

Hocam bulabileceginiz yerler var istanbulda florya tarafındaysanız tarif edebilirim

dün bisikletle kartaldan cadde bostan kadar plud aradım sorduklarımın hepsi 1 veya 3 tane geldigini söylüyo en son caddebostanda buldum oda satılmıştı neyseki telefonu görebildim bu sefer geri dönüp i6 space gray aramaya cıktım onuda ilk başladıgım noktaya geldigimde bulabildim bu tcellin ayıbı. apple yada başkası degil appla store gidip alabilirdin

Edited by clients

Apple'ın ürün satış politikası yüzünden ciddi anlamda soğudum bıktım ve yarın ilk işim lg + samsung markalarına geçiş yapmak olacak.

2007 yılından bu yana iphone 2010 yılından bu yana ipad 2012 yılından bu yana macbook kullanıcısıyım özet olarak apple fanıyım.(fanıydım)

Her yıl olduğu gibi zar zor uğraşarak 6plus'u aldım her sene olduğu gibi eşimde aynı cihazı istedi bugün bütün günümü eşime 6 plus almak için harcadım sonuç nafile nereye gittiysem sonuç olumsuz oldu.

Bir ürün yapıp satıyorsanız piyasanızı analiz edersiniz bu analiz raporuna göre ürün üretip piyasaya sunarsınız,tüketicinizi mağdur etmez sorun yaşaymazsınız,tüketicisini düşünen üretici hunu yapar gerekli olanda budur.

Ama apple her yıl aynı sorun ile karşımıza çıkmakta stok sorunu ve insanları parası ile rezil etmek her yıl bu cihazlara sahip olmak için yapmadığımız kalmıyor.

Açıkcası her yıl apple için ciddi anlamda kullanıcı artışı olduğunu düşünmüyorum (satış rakamları ortada) ama apple her yıl sabit kullanıcısına eziyet çektirmekte insanları parası ile rezil etmekte bunu neden yapıyor çözemiyorum tstok sorunu denilen olay kullanıcısını parası ile rezil etmektir bunun başka izahatı yok.

Özet olarak bugün bayağı uğraşlar ile sahip olduğum 6 plus ,şuan bu mesajı yazdığım ipad air ve macbook umu satışa çıkarıp kurtulacağım.

Yarın ilk işim olarak lg g3 ve samsung tab alarak apple defterini kapatıyorum.

Yeter artık yıllardır param ile rezil olduğum ben kullanıcıyım arkadaş sen bir ürün yapıp piyasaya sürüp satıyorsan ban kalmadı stok yok şöyle böyle diyemezsin,ben kullanıyım seni bu hale getiren benim sen bana stok mtok vs dersen kıçına tekmeyi basarım ki yarın kendim ve eşim adına apple'ın kıçına tekmeyi basacağım yeter artık paramla rezil olduğum.

Gözlem ve yorumlarınızda oldukça haklısınız hatta haksız yanınız yok. Fakat bu pire için yorgan yakmaya benziyor. Yani hepsini bi kenara koydum iphone ve macbook u ipad in yerini alabilecek hiçbir cihaz yok piyasada. Ki yer yer macbook ta aynı konumda. İphone oldukça görevüceli olduğundan onu bu kategorşye almıyorum. Bugün hiçbir dokunmatik cihaz apple ürünleri kadar etkili dokunma ve geri bildirim hissi vermiyor bu açıkça ortada. Yani uzun süredir ios kullanıyorsunuz ve başka bir yazılıma geçmeyi düşünüyorsunuz. Size bir örnek vereyim. Bir gün kadar bşr samsung tecrübem oldu. S3 daha yeni çıkmıştı o zamanlar. Hevesle gittim aldım. Sıfır aldım. 4 saat sonra ikinci el bi 4s ile takas ettim. Fark falan da almadım şstese üste para bile vermeye razıydım. Burda uzun dönem kullanımdan bahsediyoruz. Bu değişikliği yapmak kolay değil. Apple kullanıcılarını kendine bağlarken işletimin sisteminin kolaylığı ve işlevselliği ile sağlıyor bunu büyük oranda.

Bu noktadan sonra tercih sizin tabi ki pişman olup eski düzene dönmek şsterseniz eğer ciddi anlamda maddi kaybınız olacak. Bunu da unutmayın.

Madem bu dertlerden yakiniyorsunuz , neden almak istediginiz urunu 2 ila 3 sonra sonra almayi denemiyorsunuz. Sart mi yeni cikan bir urunu deli danalar gibi arayip sahiplenmeye calismak. Bosu bosuna kendine kapris yapiyorsun ve insanlarin dikkatini kendi uzerine cekmeye calisiyorsun. Ne gerek var alan mutlu satan mutlu , sen bunlari yazdin diye birileri senin gibi dusunup , islem yapacagini mi saniyorsun anlamiyorum. Bence kendinde ne yapacagini bilemiyorsun ve bu konuyu aciyorsun. Sen urunlerini satip farkli markalara bulasma arkadasim. Yarin oburgun bu telefon neden guncelleme almiyor , neden virus giriyor diye konu acarsin , insanlar seni kaideye almaz. Git bir dusun , disari cik temiz hava al gel ve yaptigin hatalarin , acele davranislarinin urun satis politikasi ile alakali olmadigini ogren. Selametle

• Like 3

bencede satıp kurtulmalısın ipad i mac i iphone u satıp android tablet be telefon al sen ne yapacaksın apple i :)

• Like 1

Konuyu acan arkadas: yazdiklarinda hakli olabilirsin,sistemsel bir sorun gormus olabilirsin,bu sorundan dolayi " magdur" olmus olabilirsin,sikayetcisin,kizginsin, kirginsin ve haklisin...da, buraya niye yazdinki bunlari :) Hani butun aciklamalarina bakiyorum da,konuya dair tek bir muhattap goruyorum: Apple.

Bence sen bu yaziyi direkt apple'a yolla, sayet bir sonuc cikarsada gelip buraya sonucu yaz.

Ama sen bu konudaki derdini buraya yazarsan, en basit tabirle tavsan daga kusmus, dagin haberi olmamis durumu olusur.

Evt derdini yazdin,evt kizginligini anladik, fakat birseyleri harekete gecirmek, elindeki Apple urunlerini satmakla degil, muhattabini dogru yerde aramakla olur.

Seni katiyyen elestirmiyorum, sadece nacizane bir oneride bulunuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

Bulunamamaz'lıkta bir satış stratejisidir yalnız arkadaşlar...  Bu arada G3 bende var ama almanızı önermem 2k ekran pile ve işlemciye fazla yük bindiriyor maximum 4 saat ekran süresi alabiliyorsunuz ip6+ pil sürelerine baktım 7-8 saat'ten aşağıya alan yok kimisi 10 saat almış ve G3 rakipleri kadar akıcı bir deneyim sunmuyor.

Nexus 6'lar gelecek yakında saf android direkt onu alın ha bu arada bazı 50 dolarlık ucuz çin malı android cihaz alıp droid'i her kötüleyen arkadaşlara'da aldırmayın. 

Bulunamamaz'lıkta bir satış stratejisidir yalnız arkadaşlar... Bu arada G3 bende var ama almanızı önermem 2k ekran pile ve işlemciye fazla yük bindiriyor maximum 4 saat ekran süresi alabiliyorsunuz ip6+ pil sürelerine baktım 7-8 saat'ten aşağıya alan yok kimisi 10 saat almış ve G3 rakipleri kadar akıcı bir deneyim sunmuyor.

Nexus 6'lar gelecek yakında saf android direkt onu alın ha bu arada bazı 50 dolarlık ucuz çin malı android cihaz alıp droid'i her kötüleyen arkadaşlara'da aldırmayın.

Usta iphone da 7-8 saat ekran süresini % kaç ekran parlaklığıyla alıyorlar unutmaki g3 ün ekranı süper

Sent from my iPad using Tapatalk

Bu arada anlamadığım bir şey daha var: iPhoneyardım adlı forum tamamen Apple ve iPhone kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillenmiş bir forum, tabii Apple dışında da başlıklar mevcut, ancak bu forumda Apple ürünlerini kötüleyip Android'i ön plana çıkarma çabaları bence art niyettir.

Tamam, herkes düşüncesini yaymak ve paylaşmakta özgürdür, ancak iPhoneyardım adlı forumda Apple cihazı kötüleyip,yok onu boş verin şu Android cihazını alın demek bence pek iyi niyetle bağdaşmıyor.

Madem Apple cihazı sevmiyorsun, kullanmıyorsun, kılsın o zaman bu foruma neden üyesin.

Hadi üyesin ve Apple dışındaki konularda bilgi alışverişi için buradasın, o zaman ilgi alanındaki konu başlıklarında kal, niye oraya buraya salça olup ortam geriyorsun?

Bu yazım belli bir şahsa yönelik değil arkadaşlar, hemen taşlamaya kalkmayın, sadece bakış açısını anlayamıyorum...

Usta iphone da 7-8 saat ekran süresini % kaç ekran parlaklığıyla alıyorlar unutmaki g3 ün ekranı süper

O kadar detayını bilmiyorum ama muhtemelen normal %50 ve üzerinde alıyorlardır İP6+'dan bahsediyorum eğer parlaklığı dibe vurdurursanız 9 saat civarı alan bazı arkadaşlar var iPhone Genel'de konusu var oraya bakabilirsiniz. G3'ün 2K ekranı tamam süper ancak pil biraz sorun maximum 4 hadi 4:30 saat alabiliyorsunuz oda %50 parlaklığı geçmemek oyun oynamamak cihazı çok zorlamayarak'ki G3 cayır cayır yanıyor aynı zamanda. 

Edited by Deagles48

Apple ın kıymetini bir android kullandıktan sonra anlarsın.

iPhone 'den Tapataklak gönderildi

Edited by meseli
  • Like 1

Ben parlaklığı iphone 6 plusta full kullandım dün..şarj %18 kaldığında 9 saat civarıydı..ki internet, facebook tarzı uygulamaları çok kullanırım.

• Like 1

Ben parlaklığı iphone 6 plusta full kullandım dün..şarj %18 kaldığında 9 saat civarıydı..ki internet, facebook tarzı uygulamaları çok kullanırım.

%100 parlaklıkta 9 saat gidiyorsa süper

• Like 1