Jump to content

iphone 6 wifi sorunu

Rate this topic

alpercetin

Recommended Posts

bu konu ile ilgili apple ile görüştüm iphone 6+ var wifi sorunu ile ilglili bazı testler yapmamı istediler sonunda bir olay numarası verdiler degişim için zorlu center apple ı ziyaret edin diye sürümle alaklı degil bence bu kronik bir sorun 8,0 sürümdede vardı 8,0,2 sürümde aynı sorun devam etti 

türkceli aradım konu ile ilgili kontratlı aldıgım için iade olmuyormuş 

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

İş yerime yeni bir modem aldım tplink marka. Sorunum bundan sonra başladı. İlk zamanlar iphone 6 cihazımla gayet normal bir şekilde wifi ye bağlanırken dünden itibaren wifiye bağlanamıyorum. Aklınıza gelecek her yolu denedim. Ağ ayarlarını sıfırladım olmadı. Modemi sıfırladım olmadı. Uzaktan appledan destek aldım yine olmadı. Sizce nasıl çözüme ulaşabilirim. Modemin arayüzüne girdiğimde iphone 6 nın mac adresini görüyorum fakat karşılığında ip adresi alamıyor cihazım. Evde ve başka ortamlarda wifi yi çok rahat kullanabiliyorum. Ayrıca işyerimde iphone sahibi bikaç arkadaşımın cihazını denediğimizde sorunsuz çalışıyor. Sorun sadece bende oluyor. İphone 6 da. Kafayı yiyecem. Acil yardım:((

İş yerime yeni bir modem aldım tplink marka. Sorunum bundan sonra başladı. İlk zamanlar iphone 6 cihazımla gayet normal bir şekilde wifi ye bağlanırken dünden itibaren wifiye bağlanamıyorum. Aklınıza gelecek her yolu denedim. Ağ ayarlarını sıfırladım olmadı. Modemi sıfırladım olmadı. Uzaktan appledan destek aldım yine olmadı. Sizce nasıl çözüme ulaşabilirim. Modemin arayüzüne girdiğimde iphone 6 nın mac adresini görüyorum fakat karşılığında ip adresi alamıyor cihazım. Evde ve başka ortamlarda wifi yi çok rahat kullanabiliyorum. Ayrıca işyerimde iphone sahibi bikaç arkadaşımın cihazını denediğimizde sorunsuz çalışıyor. Sorun sadece bende oluyor. İphone 6 da. Kafayı yiyecem. Acil yardım:((

Merhaba bende de iPhone 6 var, benim de modemim TP-LINK TD-W8968. Benim sorunum hiç bağlanmama değil, bağlantı kopmasıydı. Sık sık wifi simgesi gidiyordu ve 3G geliyordu. Wifi ayar kısmına girdiğimde KERO1planet ağı hiç görünmüyordu. Wifi'yi kapatıp 10-15 saniye bekleyip tekrar açıyordum, bazen bağlanıyordu. Bazen de ben direk üzerine tıklayıp tekrar bağlanmasını sağlıyordum. Daha sonra sistem servislerinden Wifi Ağı'nı kapattım. Bu işlemi yaptığımdan beri bende kesilme olmadı. Eve çıkarken 2 kat kala anında yakalıyor, sokaktan çıkana kadar da bi daha bırakmıyor :) Çok ciddiyim bi deneyin derim. 

Yapılacak işlem

1. İlk önce wireless ayarlarından kullandığınız ağı silin, özelliklerine girip bu ağı unut diyoruz ya hani işte o işlemi yapın.

2. Daha sonra iPhone da, Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri kısmından en alttaki "Sistem Servisleri" kısmına girin. Bulistede "Wi-Fi Ağı" seçeneğini kapalı duruma getirin.

3. Son olarak ağınıza yeniden bağlanın. Benim iPhone 6 telefonumda sorunum bu yolla çözüldü. O bölümün fotosunu aşağıda veriyorum.

wifi.jpg