Jump to content

iPhone 6 Spigen NeoHybrid Kılıf İnceleme

Rate this topic

KERO1planet

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba, biliyorsunuz artık telefonları kılıfsız kullanmak pek mümkün değil. Fiyatları çok pahalı olduğu için, kılıf ve ekran koruyucu ürünleri en az telefonlar kadar rağbet görüyor. Turkcell' den iPhone 6 siparişimi verir vermez, kılıf arayışlarına başladım. Piyasada henüz 6 ve 6Plus için fazla çeşit bulunmuyor. Çeşitlilikten kastım kaliteli ürünler, yoksa kalitesiz naylon kılıflar piyasaya çoktan girmiş. İlk iş olarak Spigen'in Türkiye sitesine girdim. Biraz inceledikten sonra Case Capsule isimli kılıf hoşuma gitti. Bu ürünün siparişini sitesi üzerinden verdim. Fakat bugün Kanyon AVM deki Turkcell merkezinde gezerken fikrim değişti. Case Capsule kılıfı çok ince ve güçsüz bir izlenim uyandırdı. Bende iPhone 5 ve 5S de de severek kullandığım "NeoHybrid" kılıfını tercih ettim. Önceki serilerdeki şıklığını ve koruyuculuğunu aynen 6 için de geliştirerek sürdürmüşler. Telefona uygun olarak yuvarlatılmış hatlara sahip ve metal görünümlü kenar çerçevesi ürünü çok hoş gösteriyor. Çerçevenin altında kalan TPU metaryal kaliteli ve yüksek korumaya sahip. Ekranın üzerine doğru da yayılan bu katman sayesinde ekran üstüne düşmelerde koruma sağlanmış oluyor. Bilindiği gibi Spigen ürünleri California/ABD de tasarlanıp, Kore' de üretiliyor. Ben önceki ve bu yeni NeoHybrid serisi kılıflardan çok memnunum, yeni iPhone alıp kılıf tavsiyesi isteyen arkadaşlara yardımcı olmak istedim.

Üretici firma: Spigen

Ürünün modeli: NeoHybrid 

Uyumlu olduğu model: iPhone 5, 5S ve 6

Menşei: ABD/Kore

Fiyatı: Spigen Türkiye: 79,90 Turkcell: 79,90

Ürünün tarafımdan çekilen fotoğrafları aşağıda.

IMG_3016.jpgIMG_3014.jpgIMG_3012.jpgIMG_0246.jpgIMG_0244.jpg

sert plastıkmı bu? içinde koruyucu katman varmı? cihazı koyarken zorlama olursa cızılebılır.

Sert plastik değil, TPU denen elastik silikonumsu bir materyal. Telefonu bu kılıfın içine takıyorsun, daha sonra çerçeveyi etrafına geçiriyorsun. Hem şık bir görüntü oluyor, hem de kılıf iyice sabitlenmiş oluyor.

cıhazmı degıstın kılıfmı ? neyde sorun var..

Ses açma kapama tuşlarının durumu ne 2 tane değiştirdim sorunlu.

Anladığım kadarıyla arkadaş iPhone 6 ses açma ve kapama tuşlarından bahsediyor. Ne gibi bir sorun yaşıyorsunuz tam anlamadım. Yalnız bir forum ya da blog da bir konu görmüştüm, iOS kaynaklı bir geç tepki verme sorunundan bahsediyorlardı. Oradaki arkadaş ses kısma tuşuna bastığında geç cevap verdiğini, iOS kaynaklı olduğunu söylemişti. Konuyu açarsanız daha iyi anlarız.

Bu arada birçok kılıf üreticisinin kullandığı, TPU malzemenin ne olduğu ile ilgili bir yazı buldum. Paylaşalım ki bilgimiz çoğalsın.

TPU Nedir?

• TPU aşınma direnci yüksek, esnek ve düzgün kalıp özelliği taşıyan termoplastik bir malzemedir. Aynı zamanda, her türlü şekle uygun özellik göstermesi sebebiyle çok farklı sektörlerde kullanım alanı bulur.
  • Poliüretanın diğer malzemelere kıyasla en büyük avantajı, formülasyonunda değişiklik yapılarak birbirinden çok farklı sertlik, yoğunluk ve elastikiyete sahip ürünler elde edilebilmesidir. Bu ürünler aynı üretim hattında, sadece hammadde değiştirilerek farklı kullanım alanlarına uygun ürün üretilebilmesine olanak vermektedir.
  • TPU; endüstriyel ve kişisel ürünlerin sağlam, ekonomik ve kullanışlı olması yönünden hammadde girdisi olarak en önemli tercih nedenidir.
  • Termoplastik  poliüretanlar  yüksek  çekme dayanımı,  uzama ve elastikiyet gibi  çok  iyi  fiziksel  özelliklere  sahiptir.  Kimyasal yapılarına ve Shore sertliğine bağlı olarak bazı  türleri  (60  - 95 Shore A ) 45 MPa’ a kadar çekme dayanımı, daha sert türleri (50 - 70 Shore D) yüksek çekme dayanımına sahiptir.
  • TPU’nun en önemli fiziksel avantajları; aşınma dirençlerinin yüksek olması, yüksek mekanik özellikler, geniş sıcaklık aralığında elastikiyet, düşük elektriksel iletkenlik, düşük kalıp çekme özelliğidir.
  • TPU’nun en önemli kimyasal avantajları; yağ ve gres yağı direnci, mikrobiyolojik dayanım, hidroliz dayanımı, ozon direnci, oksidasyon dayanımı, non-polar solvent dayanımı, ek katkılar ile UV direnci ve yanmazlık sağlanabilmesidir.

2.92 dolara aliexpresde gelince ss atarrım vermeyin okadar para

www.aliexpress.com/item/SPIGNE-SGP-Soft-Back-Cover-Silicone-Plastic-Spigen-Neo-Hybrid-Case-for-iPhone-6-4-7/1988590216.html?tracelog=ae-app-ios-sharefor-shkfacebook

Edited by clients

Arkadaşlar 2.99'a orjinal Spigen olmaz. Kendi sitesinde bile 34.99$. Aynı kalitede sahtesi fikrine katılmıyorum. Bir ürün ya orjinaldir ya sahte. Madem orjinali kadar kaliteli, niye taklit olarak üretiliyor. Kendi markası ile üretsinler. Ben iPhone 5 telefonum için gittigidiyor sitesinden sahte Spigen almıştım. Satıcının yorumları çok iyiydi, üründe elime geldiğinde çok kaliteli duruyordu. Ama 2 ay dolmadan silikon malzeme hafif renk atması ve gevşeme sorunu yaşamaya başladı. Çerçevedeki düğmeler de soyuldu. Orjinali 69tl iken, ben replikasına 31tl vermiştim. Sonra gittim bi de orjinal aldım, satana kadar 1 yıldan fazla kullandım. Hiçbir sorun yaratmadı. Sonuçta bir kere alıp garantili orjinal almak bence en mantıklısı. Ürünüm 2 yıl garantili, renk atması veya başka bir sorun olduğunda Spigen Türkiye birebir değişim yapıyor.

• Like 1

Bilgilendirme için teşekkürler arkadas kılıfın düğme kısımlarından bahsetmiş. Cihazlar ilgili bir sorun değil. Tam oturmadığından şikayetçi.

Arkadaş eğer kılıftan bahsediyorsa, benim aldığım NeoHybrid tabiri caizse cuk diye oturdu :) power ve ses tuşları da sorunsuz çalışıyor. Hem çerçeve çok güzel bir hava kattı telefona, hem de tuşların üzerinde metal görünümlü koruyucu tuşlar koruma sağladı. Ben çok memnunum.

• Like 1

Merhaba kılıfın ağırlığı ve inceliği nasıl başka bir forumda satın alan arkadaş bütün inceliğini kaybettiğini ve telefonu kabalaştırdığından bahsetmişti.

Bende Capsule Series Black olandan sipariş verdim geldiğinde paylaşırım artılarını eksilerini.

Alibabadan deneme amaçlı Nano Hybird aldım gelmesini bekliyorum.

Kılıf çok hoşuma gitti. Ama kalınlarştırmasından endişeliyim. Zaten tek ell kullanım zorlaştı enine dahada kalınlaşınca kullanımı zor olmasından korkuyorum. Arka kaplamanın hissi nasıl? Ve cihazın kullanımını zorlaştırıyormu?

Merhaba kılıfın ağırlığı ve inceliği nasıl başka bir forumda satın alan arkadaş bütün inceliğini kaybettiğini ve telefonu kabalaştırdığından bahsetmişti.

Bende Capsule Series Black olandan sipariş verdim geldiğinde paylaşırım artılarını eksilerini.

Alibabadan deneme amaçlı Nano Hybird aldım gelmesini bekliyorum.

Kılıf çok hoşuma gitti. Ama kalınlarştırmasından endişeliyim. Zaten tek ell kullanım zorlaştı enine dahada kalınlaşınca kullanımı zor olmasından korkuyorum. Arka kaplamanın hissi nasıl? Ve cihazın kullanımını zorlaştırıyormu?

Arkadaşlar kılıf telefonu kesinlikle kabalaştırıp formundan uzaklaştırmıyor. Ama şunu unutmayalım, kılıfı almamızdaki amaç telefonu korunaklı hale getirmek. Tabii ki telefonu korumak isterken tuğlaya çevirmemek lazım. Ben kılıfın telefonun formunu bozduğu fikrine kesinlikle katılmıyorum. Kılıf alırken dikkat ettiğim noktalar var, 1. kılıf telefonu çepe çevre sarmalı, alttan ve üstten darbeye açık olmamalı. 2. kılıf telefonun formunu bozmadan maksimum olabilecek korumayı sağlamalı. Ben alttan üstten açık, ince kılıfları da inceledim. O tarz kılıfları korunaklı bulmadım, unutmayalım telefon artık 4.7inç ekrana sahip ve önceki serilere göre kayda değer şekilde büyük bir boyuta sahip. Almasanız bile Turkcell mağazalarında (sokak aralarındakilerden bahsetmiyorum) görerek incelemenizi tavsiye ederim. Sonuçta telefonu tamamen koruyan bir kılıf ve elbette biraz yer kaplar ve ağırlığı vardır. Ama tekrar söylüyorum kesinlikle telefonun formlarını bozduğuna katılmıyorum. Yolunuz düştüğü zaman AVM lerden birinde incelemenizi tavsiye ederim.

Son olarak, Case Capsule modelini ben de sipariş etmiştim, dün NeoHybrid modelini Turkcell mağazasında görünce çok beğenip onu aldım. Bugün Spigen Türkiye den önceki siparişimi iptal ettim. Ama Capsule kılıf da çok hoşuma gitmişti. Ben sadece daha önce kullandığım, ve biraz daha darbe emici yapısı olduğu için tekrar NeoHybrid tercih ettim.

Edited by KERO1planet

• 2 months later...

Ben de arıyorum. 99 lira nedir yahu? Çok pahalı. Telefonu zaten taksitle aldım. Param olsa peşin alır bir de adam gibi kılıf çakardım.

Bana metal kılıf lazım. Telefon eğilmesin diye. 6+ için.

çok param yok.

ev geçindiriyorum.

Öyle demeyin bu spigen kılıflar en iyisidir her türlü şeyw karşı korur türkiyede disbritörü var belki daha ucuzdur orada

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar bu ürünü internet sitesinden sipariş edip alan var mı

iPhone 6 16gb Silver'dan Gönderildi.

Ben iPhone 5S için sipariş ettim abim de iPhone 6'sı için ikimizin ürünleride hafif ve gayet güzel ürünler. 1 günde elimize ulaştı artık kılıf almayı düşünmüyoruz hahah :)

Sent from my iPhone using Tapatalk