Jump to content

iOS 8 Edge Sorunu

Rate this topic

LittleMonster

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bataryamızı hemen bitiren bizi rahatsız eden bu özelliğe bir arkadasımız Web app ile çözüm bulmuş. Ben bu özelliği ayarlarda tekrar görmek istiyorum. Biraz araştırma yaptım. Eski bilgilerimi de kullanarak (eskiden opreatör logosu icin .ipcc oluştururduk) şöyle bir kanıya vardım...

eger operatörlerimizin en son surumu olan ipcc dosyalarını bulabilirsek (bende ios 6 için olanları var ve denemeye korktum.)
.ipcc dosyasının uzantısını .zip ile degistirip içini açtığımızda karşımıza çıkan carrier.plist dosyasını plist editörle açtıgımızda

<key>AllowEDGEEditing</key>
<true/>

ya da 

<key>Show3GSwitch</key>
<true/>

ya da 

<key>DataIndicatorOverrideForLTE</key>
<string>3G</string>

satırını eklersek yada bu satır mevcutsa false dan true yaparsak ayarlarda 3G switch butonuna kavuşmuş oluruz diye düşünüyorum.

Edited by LittleMonster

Selam bende zamanında jbyle çok uğraştım sonra anladımki sonu yok defalarca sabahladığımı bilirim acizane tavsiyem sizde uğraşmayın ihtiyacınız olanı satın alın acizane tavsiyem saygılar.

bunu nasıl satın alıcaksın :)

jailbreak sadece crack li oyun indirmek değildir ki.

ios 8 de 3g kapanmıyor.. adam 2g ile bağlanıp 3g yi kapatmaya çalışıyor.. :)))

Selam bende zamanında jbyle çok uğraştım sonra anladımki sonu yok defalarca sabahladığımı bilirim acizane tavsiyem sizde uğraşmayın ihtiyacınız olanı satın alın acizane tavsiyem saygılar.

Olayın jb ile ilgisi yok iOS 8 e jb gelmiş değil zaten Carrier update diye bahsettiğimiz olay her operatörün iphone da yaptığı ufak modifikasyonlar. Apple buna izin veriyor. Bahsettigim sey bir carrier update dosyası oluşturup bunu cihaza yükleyip tekrar 3G swich butonunu geri getirmek ki bu da teoride mümkün.

Bunu yapmak için jb gerekli iyi forumlar

http://www.iphoneyardim.net/topic/67976-jailbreak-olmadan-carrier-logo-degistirme-ios6-iphone-3gs44s5/

Bu konudaki olayı yapmaktan bahsediyorum .ipcc nin içinde carrier.plist diye bir dosya var onun içine 2 satır ekleyip .ipcc yi telefona kurarsak özellik aktif olacak