Jump to content

AMERİKADAN BİR SEFERDE KAÇ TANE İPHONE 6 GETİRİLEBİLİR

Rate this topic

ayhan_34

Recommended Posts

Hava limanından... Xray cihazından geçerken görmüyorlarmı ?

MUSTAFA

Gümrükten geçerken herkesi kontrol etmiyorlar. Gözlerine kestirdiklerinin çantalarını Xray'dan geçiriyorlar. Her 10 kişiden 1 şanslı kişi diyebilirim.

Edited by abdeg33

Pasaport noktasını geçip bavulları aldıktan sonra TR'ye giriş yapmadan önce son bir otomatik kapı var. Orada da gümrük memurları avcı gibi pusuda beklerler. Karşılamaya gelenler ise tam o kapının diğer tarafında beklerler.  İşte orası.

:rolleyes:

Şimdiye kadar beni 1 kere durdurup kontrol ettiler.

• Like 1

Yine az kar etmissin. Suan iphone getirmis olsan enaz 5000-6000 tl kar edersin zaten karaborsada

Apple Store'nin Türkiye'de açılması bu işten çok para çevirenlerin işlerine çomak soktu. Normal telefon firmaları bile 2 kat pahalı satıyorlardı. iPhone 5 ilk çıktığında açılış fiyatı Turkcell ve diğerlerinde 3200 TL'den başlıyordu.

ben 4 adet gecirdim xray gumruk vs den hepside sirt cantamdaydi hemde applein posetinde ve jelatinleri acilmamis halde. sirt cantasinda sadece laptop varsa cikarin diyor o kadar bende cikarip koydum laptopu telefonlar xrayden vs gecti birsey olmadi

aslinda valize koycaktim ama amerikadan gelirken siyahi havaalani calisanlari cantayi atip tutuyor dusuyor benden habersiz biryerde olucagina yanimda olsun dedim guvende 

:)

gecerken gumrukten cantamda ipad mini macbook pro 13" ve 4 adet iphone 5 vardi

yaklasik 5000 dolarlik bir canta :) hepsi siparis tabii iphonelarin mac ve ipad benimdi acikti onlarin jelatini vs hatta kutu valizdeydi 

birer tane arkadaslara veriyim dedim ama emanet olunca guvenemedim 

Edited by osmanfdk_38

bavulları kontrol eden x-ray cihazı farkedecektir özel bi kablama yapılıyor kilis'te getirenler vardı o şekilde duymuştum onu öğrenmek lazım.ama kutusunu açtıktan sonra 15 20 tane getirebilir kutusu açılmış olucak ve jelatini çıkarıcak telefonları test ettiğini bunun kendinizin işi olduğuna inandırırsanız sıkıntı olmaz