Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Sign in to follow this  
Tra4nce

Windows 10 ( Download )

Rate this topic

Recommended Posts

banada windows varken, diğer işletim sistemleri çok gereksiz geliyor :)

bir işe yaramıyormuş gibi geliyorlar :) mac olsun ubuntu olsun, fark etmez. :)    

- bu arada bu söz herşeyi anlatıyor... tebrik ederim. 

tamam da windows mac'in yaptığı her şeyi yapabiliyor mu ? bir araştırın derim. ha bir de ilk önce os x çıktı onu söyliyeyim.windows sonradan çıktı ve os x e yetişemedi hala ve asla yetişemez :)

128gb lık mac pro tam donanımlı fiyatı 40bin TL cıvarında. 4bin değil 40bin TL.....

iş yerleri hariç, ya adamın parasının bol olması lazım yada aklından zoru olması lazım. bir pc'ye kim 40bin TL verir???

alma ? niye tam donanımlı alıyosun ? üstelik 40 bin değil. apple store dan online olarak yaklşık 20 bin tl ye falan geliyor ki o özelliklerde ve o donanımdaki bilgisayar tabiki o kadar eder. şöyle düşün, o donanımda herhangi bir bilgisayar zaten en az 10 bin tl. tasarımı falan saymıyorum. ayrıca apple'nin yaptığı bir şeyden memnun kalacağıma eminim.thunderbolt bile 10gb ydi en hızlı retina 5k imac ile ilk defa saniyede 20gb oldu.

Edited by hüseyin baki

Mac'le olan tek iletisimi teknosada teshir urun minciklamak olan adamlar windows daha iyidir diyor ya iste ben bu ozguvene bitiyorum :)

Arkadaslar isletim sistemlerinin iyi veya kotu yanlari vardir fakat bunu senin ihtiyacin belirler. Son model mac'e onbinlerce lira bayil getir; o an cok ihtiyacin olan bir muhasebe programinin mac versiyonu yoksa isine yaramaz. Ama windows xp yuklu bi celeron o an hayatini kurtarabilir. Fakat enterprise boyutta ise unix turevlerinin sozu gecer. Medya dunyasi Mac'in. Vs.

Son kullanici acisindan windows = piyasada cok giden araba mantigiyla isler. Parcasi ucuz olan araba kolay alinir satilir bol bulunur. Son kullanicinin ihtiyaci olan programlar coklukla windows icin cikar. Adam ne ugrasak alternatiflerle, konsoldan komut girmeli kurulumlarla falan. İndir. Next next next kur. Virus girince format at. Kimin umrunda veri guvenligi, uptime, stabilite falan.

Edited by furynick
  • Like 1

Virus girince format at. Kimin umrunda veri guvenligi, uptime, stabilite falan.

Kullanıcı hatasını burada markalara yüklememek gerek. Sisteminizden herhangi bir güvensizlik var bu hangi işletim sistemi olursa olsun kullanıcı hatası veya bilgisi olmadığından kaynaklanmaktadır.

Şuan nette binlerce OSX ve Windows ftp üzerinden özel/kurum dosyalarını public olarak yayınlıyor biliyormusnuz? Bu kullanıcı hatası işte. Markalara mal etmemek lazım bunu.

Bunu direk parallels ile kullanabilirmiyiz ?

Teşekkürler 

beta sürümü bitsin kururum ama şuan kurmam