Jump to content

Macbook pro acılmıyor

Rate this topic

mfurkanyazici

Recommended Posts

MAC iniz başlangıç diskini bulamıyor. Bunun birçok nedeni olabilir.

Option tuşuna başlangıçta basılı tutun. Disk yöneticisinden startup disk olarak machintosh HD yi seçin tekrar deneyin. Yine olmazsa tekrar başlarken option tuşuna basılı tutun ve osx i yeniden kurmayı deneyin.

Tabi bütün bunları eğer hard diskinizde bir problem yoksa yapabilirsiniz. 

MAC iniz başlangıç diskini bulamıyor. Bunun birçok nedeni olabilir.

Option tuşuna başlangıçta basılı tutun. Disk yöneticisinden startup disk olarak machintosh HD yi seçin tekrar deneyin. Yine olmazsa tekrar başlarken option tuşuna basılı tutun ve osx i yeniden kurmayı deneyin.

Tabi bütün bunları eğer hard diskinizde bir problem yoksa yapabilirsiniz. 

şimdi de machintosh HD yi görmüyo bu durumda osx i yeniden mi kurcam kurduğumda içinde ki herşey silinir mi ?

Kardeşim sorunun harddisk olduğu arkadaşların dediği gibi doğrudur içinden disk sök çalıştır cihazı o hatayı alırsın zaten fakat olayın kafa karıştıran tarafa Servisin taktığı HDD sorsana içine kaç gb HDD Takıcaklarmış ayrıca normal hdd mi yoksa ssd mi 350 tl ye neymiş bu böyle o paraya

iPhone 5 Evasi0n7 7.0.4 JB Cihazımdan Akıyor Nağmeler..

Aynen öyle

Size tavsiyem servis yerine yeni bir ssd alıp kendinizin harddiski değiştirmesi. Çok kolay ve başarılı 350 tlye birtane ssd bulabilrsnz 250 gb lık tadından da yenmez. Ben bu sene 2010 mid cihazımınkini kendim değiştirdim hemde 128 gb kingston 160 tlye ve şuan sistem tam 20 snyede açılıyor, eskiden 2.30 dakikaydı. Isınma yok, takılma kasılmalar yok.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Like 1

Size tavsiyem servis yerine yeni bir ssd alıp kendinizin harddiski değiştirmesi. Çok kolay ve başarılı 350 tlye birtane ssd bulabilrsnz 250 gb lık tadından da yenmez. Ben bu sene 2010 mid cihazımınkini kendim değiştirdim hemde 128 gb kingston 160 tlye ve şuan sistem tam 20 snyede açılıyor, eskiden 2.30 dakikaydı. Isınma yok, takılma kasılmalar yok.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

dediğiniz gibi yaptım yanlız sorun kabloda galiba bu kabloya servis 100 tl diyor.bulabileceğim başka bir yer var mı ?

Yani onun fiyatı olmazki o hdd nin yanında gelir zaten fakat mac olunca işler biraz değişiyor. HDD kablo fiyatları; hepsi burada da 2 tl den başlıyor ; http://www.hepsiburada.com/liste/productdetails.aspx?productid=bs130715&categoryid=105306&sku=BS130715&rcm=a.rp

Fakat muhtemelen bu kablolar Macler için uygun olmaz zira kasa içinde takacak yer bulunamaz diye tahmin ediyorum. Sizinki sanırım MacBook Air di yanlış hatırlamıyorsam. 38$ orjinal MacBook Air kablosunun fiyatı internette

https://www.ifixit.com/Store/Mac/MacBook-Air-Original-Hard-Drive-Cable/IF188-047

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi