Jump to content

Yosemite ile ilgili sorum var

Rate this topic

Kök3Bölü2

Recommended Posts

imzamdaki gibi bir pc m var.

macbook air 2011. i5 işlemci 2 gb ram falan. 10.8 deyken aldım pc yi ve 10.9 un şu son sürümü mükemmel memnun edici. ısınmama ve şarj durumu mükemmel resmen.

ilk çıktığında ve bundan 2 ay önce bi yosemite denedim kendimce ikisinde de illallah ettim. dosyalarım yandı geri dönmek için canım çıktı.

ve dp1 den sonra bile hep aynı sorun vardı bende. acaba olay ne ?

bilgisayar yavaş açılıyor, touchpad de sayfalar arası geçiş yapma hareketleri yaparken hafiften takılmalr oluyordu ve, aşırı ısınıyordu. yani nasıl desem makinanın altı koltuğa değdiği anda ısınıyordu. örnek verecek olursak şuan, safari word itunes photoshop line chrome finder ibook açık. pc de gram ısınma yok. ama yosemite denemelerimde sadece finder açıkken yani aslında pc de herşey kapalıyken bile kendi kendine alev alıyordu. ve safari vs aşırı yavaştı.

bilgisayarım kötü olsa anlıcam da olay sadece bende mi var. yani bi kere itunes safari word ve ps açtım korktum elimde patlayacak diye. bu kadar ısınıp fanı hava sesi çıkarıyordu.

acaba durum genel miydi, ve şuan nasıl.

• Like 1

Merhabalar,

Yosemite, 16gb ram olan makinemde 4gb'a yakın ram yiyor. Hem de boş halindeyken. Yani demek istediğim bu yavaşlamanın, ısınmanın sebebi bence ram'inizin 2gb olmasından kaynaklı. Yosemite GM 1.0 yüklü makinemde ve ram durumu halen aynı. Yani bir iyileştirme söz konusu değil. Mavericks'de kalmanız en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum.

• Like 1

Hocam benim mbp da dp4 e kadar kurdum gayet memnundum. Bugları yüzünden mavericks e döndüm geri sonra bidaha kurayım dedim dp6 gelince bu sefer inanılmaz yavas batarya berbat ve ısınma sorunu cıktı başıma... Formatlayıp bidaha kurduğumda gayet düzgündü..

Bence kurulurken birtakım sorunlar çıkabiliyor ve bu sorunlar böyle şeylere sebep olabiliyor..

Bu arada ben kurdum arkadaşlar. DP1 ve DP4 deki yavaşlık takılmalar +olağanüstü ısınma yok. ne olur ne olmaz diye smc Fan control kurdum. Isınma anında fanları arttırıp sıcaklığı düşürürüm diye düşündüm ama OSX 10.9 gibi gayet iyi sıcaklık var bu sefer. Ve batarya da gayet iyi bu sefer.

Bu arada ben kurdum arkadaşlar. DP1 ve DP4 deki yavaşlık takılmalar +olağanüstü ısınma yok. ne olur ne olmaz diye smc Fan control kurdum. Isınma anında fanları arttırıp sıcaklığı düşürürüm diye düşündüm ama OSX 10.9 gibi gayet iyi sıcaklık var bu sefer. Ve batarya da gayet iyi bu sefer.

Düzeldi mi DP versiyonda daha stabil mi oldu diyorsunuz?

Sistem bilgilerinizi göremiyorum tapatalktayım şuan neydi sizin Mac in özellikleri

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Düzeldi mi DP versiyonda daha stabil mi oldu diyorsunuz?

Sistem bilgilerinizi göremiyorum tapatalktayım şuan neydi sizin Mac in özellikleri

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Macbook air 2011 i5 2 gb ram. Şuan problemsiz çalışıyor

Beta bir işletim sistemini pcne kurmak için neden bu kadar heveslisin anlamıyorum. 

Heves sadece. Yoksa bi amaç yok değişiklik iyidir

Yeni sistemleri GM versiyonu haricinde hazırda Kullandığınız hdd veya ssd üstüne belli bir alan ayırıp(20gb) o alana kurup denemek daha mantıklı.

BootCamp lı sistemde İkiden fazla bölüntüyü izin vermiyor.

• Like 1

• Administrator

BootCamp lı sistemde İkiden fazla bölüntüyü izin vermiyor.

;) biz hackintoshcu olunca işler değişiyor, bootcamp hiç aklıma gelmedi ne yalan söyleyim şimdi.

Eksiği tamamlaman güzel olmuş tşk ederim.

İyi forumlar.

• Like 1